У "Комітеті виборців" пояснили, чому скасують вибори у Маріуполі

Спостерігачі назвали виборчий процес у Маріуполі найгучнішим серед усіх міст неокупованої Донеччини, в яких проходять місцеві вибори, і розповіли, через які події та порушення вибори у місті можуть скасувати

Таку думку висловив аналітик Роман Кисленко Донецької обласної організації ВГО "Комітет виборців України", яка проводить громадське спостереження за місцевими виборами в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА, повідомляє Depo.Донбас.

12 жовтня ЦВК сформувала новий склад Маріупольської виборчої комісії своєю постановою №424 після скарг ряду політичних партій на численні порушення щодо формування районними територіальними виборчими комісіями керівних складів ЦВК.

"Вищевикладені обставини, недостатнє знання виборчого законодавства України та незадовільна робота міської виборчої комісії призвели до того, що цією виборчою комісією не було забезпечено виготовлення виборчих бюлетенів для голосування на місцевих виборах. Даний факт ставить під загрозу проведення голосування, так як відповідно ст. 25 Закону України "Про місцеві вибори" виборчі бюлетені мали бути надруковані до 15 жовтня 2015 року, а також це порушує ст. 157 Кримінального Кодексу України щодо перешкоджання здійснення виборчих прав громадян", - зазначили спостерігачі.

Отже, 16 жовтня 2015 року ЦВК оприлюднила постанову №451, якою зобов’язала новий склад міської виборчої комісії забезпечити виготовлення виборчих бюлетенів до 19 жовтня, а також прийняла рішення звернутися до Генеральної прокуратури України щодо фактів, викладених вище. Також, 16 жовтня ЦВК видала постанову №454, якою вдруге зміни склад Маріупольської міської виборчої комісії.

Відповідне рішення було прийнято через те, що новий склад МВК, так і не зміг налагодити роботу. 

15 жовтня 2015 року Маріупольська міська виборча комісія зібравшись на засідання не змогла ухвалити порядок денний впродовж 12 годин, результатом чого стало барикадування виходу з приміщення для засідання членами комісії. Рішення щодо виготовлення виборчих бюлетенів станом на 16 жовтня 2015 року прийнято не було.

Ввечері 16 жовтня постановою №454 ЦВК прийняла рішення відкликати 7 членів та замінити 4 членів комісії. Після чого, наступного дня, комісія таки прийняла рішення про друк бюлетенів у місцевій типографії. Представники політичних партій, які називають себе "демократичними силами" розкритикували таке рішення, звинувативши Маріупольську МВК у бажанні фальсифікувати вибори, а ЦВК у підігруванні політичній партії "Опозиційний блок".

Вдень 18 жовтня 12 кандидатів у мери провели масовий політичний мітинг. Однією з основних загроз вони вважають бажання міської комісії надрукувати бюлетені в типографії місцевої газети "Приазовский рабочий", яка належить Рінату Ахметову. Кандидати висловлюють побоювання, що у такому випадку можна буде надрукувати більше бюлетенів та сфальсифікувати результати. Вони також звинуватили центральну владу в бажанні підігравати місцевій політичній монополії.

Представники ВО "Батьківщина" подали судовий позов щодо незаконності прийняття рішення Маріупольської міської виборчої комісії про друк бюлетенів в типографії "Приазовский рабочий", так як це рішення було прийнято 7 членами комісії з 18, тобто без законного кворуму. Пізніше член даної комісії, суб’єктом подання якого є "Блок Петра Порошенка "Солідарність", відкликав свій голос за це рішення.

Тому ввечері 18 жовтня кандидати на посаду міського голови Маріуполя, кандидати до міської ради, представники кандидатів, спостерігачі та журналісти приїхали до типографії "Приазовского рабочего", однак двері були зачинені, а на вході стояла міліція і нікого не впускала. Отже, всі суб’єкти виборчого процесу не змогли потрапити до приміщення задля контролю процесу друку бюлетенів.

Згодом під будівлю типографії активісти разом з кандидатами принесли шини та поклали їх перед входом. Для забезпечення порядку прибули також представники "Правого сектору", яких впустили до приміщення "Приазовского рабочего". Однак контрольну комісію з друку бюлетенів, яка має слідкувати за процесом, так і не було створено. Засідання ТВК 18 жовтня також не відбулось.

Планувалось закінчити процес друку виборчих бюлетенів до 06:00 19 жовтня і потім провести засідання міської виборчої комісії, однак через напружену ситуацію цей процес затягнувся. Станом на 12:00 19 жовтня друк бюлетенів ще не завершився. За отриманими даними, засідання Маріупольської міської ТВК планується на 16:00 у Палаці культури "Металург".

Крім того, показовим є факт знищення електронних баз виборців, яке мало місце 9 жовтня, на звернення голови міської виборчої комісії щодо даного питання працівники МВС відповіли, що паперові бази цілі та з ними можна працювати, а вимог про електронні бази реєстру виборців не існує, тому тут не має складу злочини. 

Як повідомляв Depo.Донбас, у Маріуполі розгорівся скандал з друком бюлетеней у типографії Ахметова.

У ЦВК вважають, що місцеві вибори в Маріуполі варто перенести через можливість впливу "сторонніх сил" на членів місцевої виборчої комісії.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme