UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Туристичні символи міста: В Маріуполі після карантину встановлять шість нових міні-фігурок

В Маріуполі анонсували появу шести нових міні-скульптур, пов'язаних із символами міста 

Туристичні символи міста: В Маріуполі пі…
фото з сайту medium.com

Як передає Depo.Донбас, про це повідомили у пресслужбі Маріупольської міської ради.

Минулого року в місті започаткували проекту "Туристична прогулянка Маріуполем", метою якого було "створення власних візуальних символів і фольклорних маркерів".

Для цього проекту розробили унікальні ескізи майбутніх міні-скульптур.

"Домаха, мамонтеня, коваль, пелікан, кораблик і осетер. Цієї весни їх планували вже встановити. У зв'язку з введенням карантинних заходів, терміни реалізації проекту перенеслися", - зазначають у міськраді.

Як повідомляють в матеріалі сайту medium.com, в історії Маріуполя існувало легендарне козацьке поселення Домаха. На думку одних істориків, це був козацький сторожовий пост, на думку інших, — його коріння сягає в більш глибоке докозацьке минуле. При наявності безлічі версій, існує цікава легенда, як поселення отримало свою назву — від норовливої козачки Домахи, яка змінила перебіг річки Кальміус. І саме цей образ ми вирішили взяти за основу для скульптури.

фото з сайту medium.com

Недавні розкопки підтвердили, що на приазовських землях багато тисячоліть тому водилися стародавні південні слони — нащадки мамонтів. Зараз цей факт не викликає великого інтересу у широкої громадськості, хоча може стати родзинкою з праісторії нашого міста.

фото з сайту medium.com

Пелікан був зображений на першому гербі і прапорі Маріупольської земської управи. Цей птах — символ самопожертви.

фото з сайту medium.com

На карті Маріуполя 1910 року позначена вулиця Ковальська. Вона півкільцем охоплювала Базарну площу зі східного боку. Мабуть, тут за старих часів місцеві майстрові підковували коней селян, що з’їжджалися на базар. 

фото з сайту medium.com

Маріуполь — місто біля моря, тому логічно, що його символом може стати кораблик. Він уособлює не тільки значення Маріуполя, як важливого портового центру, а й як міста, який завжди на хвилі.

фото з сайту medium.com

На кордоні двох століть, ХІХ і ХХ, в Маріуполі поруч з Базарної площею діяла і Рибна, де торгували рибою. На Рибній площі продавали судаків, в Маріуполі цю рибу називали Сулою, лящів, в’ялених рибців, чехоня, камбалу. Червону рибу — осетрів або севрюгу — купували тільки в живому вигляді. Також колись наше прісноводне, тепле море було багато на різну рибку, починаючи від тюльки і закінчуючи "краснючком". Хамса, бичок, судак, камбала, оселедець, сарган, кілька видів осетрових. Фігурка як раз уособлює в собі багату фауну Азовського моря.

фото з сайту medium.com

"Наша ідея - в створенні символів, які не асоціюються з Маріуполем безпосередньо, а при детальному вивченні, відкривають невідомі історичні факти про місто. Фігурка - як нагадування про подію або легендою. Перші скульптури поки малознайомі для городян символи ", - зазначила начальник відділу розвитку туризму КП "m.EHAB" Вікторія Давва.

Зазначається, щойно реалізація проекту стане можливою, нові міні-скульптури прикрасять місто. 

Нагадаємо, що у лютому 2019 року в Маріуполі відбулася перша екскурсія за маршрутом встановлених скульптур архітектора Віктора Нільсена. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme