Пляжі Маріуполя: Де відпочити, сховавшись від шлакових гір і диму (ФОТО)

Приморський Маріуполь, який ще 20 років тому влітку збирав тисячі відпочиваючих, сьогодні курортом назвати складно

Пляжі Маріуполя: Де відпочити, сховавшис…

Назважаючи на те, що місцева влада оголосила своїм пріорітетом курортний напрямок, засмагати на пляжах Маріуполя доводиться споглядаючи пейзаж шлакових гір та дим від меткомбінатів.

Фото: Facebook/Богдан Марік

Лівобережний пляж

Лівобережний виїзд з міста веде до колись популярних серед туристів сіл Широкине, Сопине, Ляпине, Піонерське. Війна закрила тутешні пляжі для відпочиваючих. Тепер жителям "Лівого" залишився лише пляж на території міста.

У цьому ж районі розташований металургійний комбінат "Азовсталь", який складає на березі відходи виробництва - шлак. Шлакова гора тут сягає близько 30 метрів і виходить просто в море.


Фото: Facebook/Левобережный пляж

Море тут дуже мілке, і, скоріш за все, відпочинок тут підійде туристам з малими дітьми. Які-неякі зручності є - наприклад, туалети і лавки.

Пляжі Приморського бульвару

Більшість пляжів у Маріуполі розташовані вздовж Приморського бульвару в однойменному районі міста. Шлакову гору прекрасно видно і звідси.

Втім, цей район має ще одну особливість - залізницю. Вокзал розташований в двохстах метрах від моря. А усі бажаючі потрапити на пляжі Приморського району мають або переходити через колії через спеціально облаштовані мости, або чекати, поки проїде потяг і крокувати до води навпростець. Щоправда, потягів до Маріуполя ходить небагато. Тому довго чекати не доводиться.

А от пісок залізницю відчуває. Через вантажні вагони, в яких провозять вугілля, пісок тут має характерний колір. І відмивати ноги після нього треба не просто в хвилях Азовського моря, а дуже ретельно з милом.

Одразу за будівлею вокзалу є невеличкий пляж з лавками, навісами, лежаками, роздягальнями, туалетом і крамничкою.

З громадським харчуванням у прибережній зоні цікава ситуація. Весь бульвар усіяний ресторанами та нічними клубами. А ще "перекус" можна придбати просто у пляжних торгівців. Втім, свіжість риби, креветок чи тістечок викликає сумніви, як і обіцяна продавцями прохолодність напоїв. Крамниці тут можна зустріти лише у селищі Слобідка. Щоправда, просто на бульварі останнім часом теж почали з'являтись кіоски з фаст-фудом.

Туалетів на цих пляжах Приморського бульвару немає - до початку курортного сезону встановили лише біотуалети через дорогу від моря.

У Маріуполі є пляж, обладнаний для відпочинку людей з інвалідністю. Розташований він в районі кафе "Санта-Барбара" на тому ж бульварі. Тут є спеціальні роздягальні, туалети, проїзд до води для інвалідних візків, ігровий майданчик для дітей на візках.

На Приморському бульварі є приміщення двох яхт-клубів, де можна займатися яхтингом з тренерами. Або просто милуватися пейзажами під час традиційних регат.

Селище Піщане

Пляж у селищі Піщане вважається найчистішим у місті. Чорний пісок з'являється в прибої лише час від часу. Бо пляжі Піщаного розташовані біля порту, де провозять різні вантажі.

Окрім навісів, роздягалень, туалетів, лавок та смітників, тут є розваги. Ігрові майданчики для дітей, спортивні тренажери, батути, ворота для гри у футбол.

Близько до виїзду з міста на піску біля води є сосни.

Майже на всіх пляжах є інформаційні стенди з правилами поведінки та номерами рятувальників, які патрулюють місцевість.

Потрапити на пляжі зручніше за все пішки або велосипедом. Приїхати особистим авто можна, але треба буде шукати місце для паркування, що у Піщаному та на Приморському бульварі у часи пік дуже складно. Нерідко у курортний сезон тут бувають затори. А щоб дістатись громадським транспортом, треба бути ще тим щасливчиком.

На Приморський бульвар з центра міста йде, наприклад, лише одна маршрутка №105, і та - "газелька". Ще є комунальний автобус і тролейбус, які мають ходити за маршрутом №4, але побачити їх можна лише кілька разів на день.

У Піщане селище ходить більше маршруток, але в сезон вони стабільно забиті.

Рибацький та Комсомольський пляжі

Якщо рухатись з боку селища Піщаного на виїзд з міста, можна потрапити на Рибацький та Комсомольський пляжі. Проїхати туди можна оминувши блок-пост. Ці пляжі дикі. Діставатись туди доведеться, пробираючись серед кущів, дерев і каміння, пішки спускаючись з гори.

Ніяких зручностей тут нема, але сусідів буде поменше.

Між Піщаним і Рибацьким є пляж для нудистів.

Мангушський район

Відпочити на узбережжі Азовського моря, але трохи далі від заводів можна у курортних селах Мангушського району. Найпопулярніші - Юр'ївка, Мелекине, Урзуф, Білосарайська коса.

Тут десятки баз відпочинку, здаються в оренду будинки і кімнати. Тут чистіша, порівняно з містом, вода. Пляжі облаштовані. Тут повно крамниць і кафе. Придбати можна не лише їжу і сувеніри. Все, що потрібно для відпочинку, від панамок і купальників до сумок і посуду, можна знайти на місцевих базарах, звісно, за підвищеними цінами. Для любителів не просто лежати на пляжах, а й знаходити нові враження.

Урзуф

Поліцейські тут на велосипедах.

Цікаво, як вони пересуватимуться на велосипеді по пляжу.

В Юр'ївці є Музей Азовської мушлі.

На Білосарайській косі - маяк. Потрапити туди туристам не вийде - об'єкт стратегічний, але фото на фоні маяка виходять чудові.

Ще на Білосарайській косі розташовані ділянки національного природного парку "Меотида".

Тут не можна розпалювати багаття, збирати букети, але можна почути рідкісних птахів і побачити червонокнижні рослини.

Протягом вихідних маріупольські пляжі відвідують до 38 тисяч відпочиваючих.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme