На Донеччині мітингували проти видобутку цирконію поблизу житлових будинків

На Донеччині у селищі Нікольське близько двох тисяч людей мітингували проти видобутку цирконію в півтора кілометрах від житлових будинків

На Донеччині мітингували проти видобутку…
Фото: 0629

До мітингу 3 лютого приєдналися мешканці сусідніх сіл Бойове, Мангуш, Республіка, також приїхали мешканці Маріуполя, передає Depo.Донбас з посиланням на 0629.

Мова йде про намір розробки Азовського родовища рідкоземельних металів,  ще в 2012 році ТОВ "Азовське рудоуправління" намагалося розпочати тут видобуток цирконію. Але тоді це рішення скасувала райрада, тепер думку місцевої влади ніхто не питатиме – Верховна Рада внесла зміни і скасувала обов'язковість узгодження з місцевими громадами.

Сільський голова Нікольського Василь Митько каже, що ділянку родовища вже виставили на аукціон ще місяць тому. Початкова ціна знижена вдвічі та становить 4 225 956 грн (понад 4 мільйонів гривень)

Фермер Віталій Грушевой додає, що на аукціон виставили приватну землю. 

"Чотири ділянки землі, відведені під розробку цирконію, знаходяться у власності моїх пайовиків. І я не розумію, яким чином можна виставляти на аукціон чужу землю", - зазначає Грушевой.

"Поки це питання не буде знято з аукціону, люди не зупиняться. Але треба все робити за законом, за процедурою. Саме тому ми на завтра збираємо позачергову сесію селищної ради. Буде приймати звернення на Верховну Раду, Президента, Мінекології. Це ж просто нонсенс - була розпайована землю виставляють на аукціон!" - каже Митько. 

Геолог Валерій Овсянніков вважає, що видобуток цирконію дуже небезпечний для людей.

"Крім буро-вибухового способу, іншого способу видобутку руди ще ніхто не придумав. Приазов'я знаходиться над тектонічним розломом. У радянські часи через це в Приазов'ї не стали будувати атомну станцію. Адже будь-який тектонічний розлом відрізняється підвищеною сейсмоактивністю. Кілька років тому у нас тут був тектонічний поштовх. У багатьох будинки тріснули. Буро-підривні роботи призведуть до того ж самому - буде підвищуватися тектонічна активність. Крім того, бурові роботи приведуть до того, що верхній шар грунту буде знято. І пил буде розноситься на десятки кілометрів. Навіть піщані рудники небезпечні. А тут радіоактивний пил! Ви уявляєте, що це буде?", - каже він.

До тогож, за словами Овсяннікова, радіацією буде заражена річка.

"Річка Камец бере витік якраз над ділянкою з родовищем, а потім впадає в Старокримське водосховище. Ця річка потягне радіацію. Буро-підривні роботи вимагають великої кількості води. Навіть якщо буде побудований водоотстойнікі, то вода буде отруєна не тільки в ньому" - зазначив він.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Сергій Натрус каже, що аукціон може і не відбутися, повідомляє "Суспільне". За його словами, ще немає проекту, невідомо, яким способом цирконій буде видобуватися.

 

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme