У Маріуполі школа потерпає від викидів доменного заводу: У "Метінвесті" вважають, що це клопіт мера

У Маріуполі на підприємстві "Метінвест" відмовились встановлювати очищувачі повітря у школі, що розташована через дорогу від їхнього заводу і потерпає від викидів і пилу

У Маріуполі школа потерпає від викидів д…

По це заявив старший менеджер з екології ТОВ "Метінвестхолдінг" Олександр Філоненко під час засідання постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров'я, екології, передає кореспондент Depo.Донбас.

Школа №20 розташована у Кальміуському районі навпроти доменого виробництва заводу імені Ілліча, що входить до групи "Метінвест".

Через викиди діти та вчителі потерпають від пилу.  Сама будівля школи та асфальт навколо вкриті товстим шаром пилу. 

Містяни звертались до "Метінвесту" з проханням покращити умови навчання їхніх дітей, зменшити кількість викидів шкідливих речовин у повітря та встановити у школі очищувачі повітря і пластикові герметичні вікна.

"Школа не належить компанії "Метінвест", вона у комунальній власності.  Гроші на її облаштування мають виділяти з міського бюджету. Якщо цього не робиться, то неефективно працює керівництво міста. Звертайтесь до міської влади і  контролюйте, куди витрачаються бюджетні кошти. А завод сплачує податки", -  сказав Філоненко. 

Директорка департаменту зі зв'язків з громадськістю  "Метінвесту" Олена Махова додала цифри.

"Після перереєстрації офісу  компанії у Маріуполі, збільшилась сума надходжень до міського бюджету.  Зараз податки "Метінвесту" становлять 700 млн грн на рік. Були домовленності з міською владою, що ці гроші мають бути цільового призначення, і йти саме на екологічні проекти", - сказала Махова.

Голова комісії, депутат міськради Максим Бородін  зазначив, що на заводі  змінили санітарну зону, аби не нести відповідальності за викиди, які отримують учні.

"Санітарна зона виробництва має бути 1 км. Але "Метінвест" визначив її собі у межах свого паркану. А школа через дорогу розташована.  Зменшувати санітарну зону не мали права без зменшенян кількості викидів. Але, згідно наших замірів, викиди від доменного виробництва протягом останніх двох тижнів лише зростають.  З цього приводу ми звернулись до президента Зеленського", - сказав Бородін.

Філоненко в свою чергу зазначив, що "єдина можливість зменшити кількість викидів - зменшити обсяги виробництва, втім цього в найближчих планах немає". 

Зокрема, 14 серпня у корпоративній заводській газеті з'явилась публікація про встановлений рекорд з добової виплавки сталі.  Про терміни модернізації виробництва Філоненко на давав навіть жодних обіцянок.

В свою чергу секретар міськради Степан Махсма заявив, що гроші з бюджету на школу виділять. 

"Зараз готується кошторисна документація. До кінця року її завершать, а самі роботи проводитимуть наступного року. аби не заважати учбовому процесу.  За бюджетні гроші у школі встановлять вікна та систему кондіціонування", - сказава Махсма. 

Нагадаємо, 12 серпня, в районі доменного цеху металургійного комбінату "Азовсталь" замайорів стовп густого чорно-омаранчевого диму.

Також, нагадаємо, маріупольці вийшли на акцію проти забруднення повітря.

Як ми повідомляли раніше, у Маріуполі в цеху меткомбінату розлилася гаряча сталь та у мережі показали, як горить меткомбінат Ілліча в Маріуполі.

Фото Дмитра Прокопенка

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme