Медики розповіли, як і навіщо правильно утилізувати захисні маски

В Маріуполі фахівці розповіли, як правильно користуватися та утилізувати одноразові захисні маски, щоб не нашкодити оточуючим і собі

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Телеканал ТВ7.

"Перш ніж говорити про утилізацію, слід нагадати правила носіння одноразових медичних масок. Неправильне використання цього засобу може бути не тільки марним, а й навіть навпаки - занести інфекцію. Наприклад, коли їх носять на шиї, а потім знов натягують на обличчя. Тож в першу чергу треба продезінфікувати руки і потім братися за маску", - розповіла завідувачка інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги Олена Шаповал.

Вона нагадала, що вдягати маску треба світлішою стороною до себе.

"І ось тут є такий дріт, що повинен бути направлений вгору. Ось вона вдягається на обличчя. Розправляються перед цим ось ці складки, щоб збільшити поверхню. І вдягається на обличчя. Після того як ми її вдягнули, треба обов'язково поправити вниз. А тут трохи дріт прим'яти, що покращить прилягання", - розповіла медик.

Також важливо пам'ятати, що одноразову маску можна носити не більше 2-3 годин. Після чого її треба утилізувати. Але як правильно це робити - знають ще не всі.

Як розповів головний спеціаліст Маріупольського МУ Держспоживслужби в Донецькій області Олександр Жогло, кращим способом є обробка спеціальними дезінфікуючими засобами перед утилізацією.

"Готуємо розчин. Використовуємо цей розчин протягом доби. Після того як маска буде знезаражена її можна спокійно помістити в одноразовий пакет і викинути в контейнер", - розповів фахівець.

Якщо санітайзеру немає, він радить маску прокип'ятити декілька хвилин перед тим, як викинути.

В інфекційному відділенні додають, що утилізація маски починається з моменту її зняття. Робити це треба, тримаючи за зав'язки, а потім - звернути зовнішньою стороною всередину. У медичних закладах утилізують засоби індивідуального захисту згідно з офіційною постановою.

"Відро накрите кришкою обов'язково. Тобто підняли кришку, поклали цю використану маску. Після цього ми її заливаємо дезінфікуючим розчином. Обов'язково пишемо інформацію про це та кладемо на кришку. Після того як експозиція закінчилася, ми надрізаємо цей пакет, дезрозчин залишається у відрі. І вже продезінфіковане медичне сміття ми можемо викинути", - розповіла Шаповал.

Вона зазначає, що вірус залишатиметься на масці декілька годин, якщо вона була неправильно утилізована і може нашкодити здоров'ю інших людей. Наприклад, працівників комунальних підприємств або тих, хто може знаходитися на сміттєзвалищі.

"Тож варто ставитися до утилізації з відповідальністю", - наголошують фахівці.

Нагадаємо, що станом на ранок 25 березня, Луганська і Донецька області мають по одному підтвердженому випадку зараження коронавірусом.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme