Хто та "Сила людей", яка питиме кров Ахметова у Маріуполі

За попередніми даними, "Оппоблок" і Ринат Ахметов у Маріуполі можуть святкувати, але на арену вийшла і нова політсила, яка поп'є багато крові у переможців

Хто та "Сила людей", яка питиме кров Ахм…

За попередніми даними, "Оппоблок" і Ринат Ахметов у Маріуполі можуть святкувати: свій мер, своя міськрада. Але на арену вийшла і нова політсила, яка поп’є багато крові у переможців.

Вибори у Маріуполі привели до очікуваного результату. Такого, що аж викликає подив, - навіщо взагалі треба було 25 жовтня виборчий процес зривати, адже нічого кардинально не змінилося?

За численними попередніми даними та паралельними підрахунками голосів, "ахметівському" кандидату - директору з кадрів комбінату ім. Ілліча Вадим Бойченку пророкують від 66,6% до 72,2%. Тобто другий тур Маріуполю не загрожує.

Попередній розклад у міськраді вже викликав подив та обурення у соцмережах. Прифронтове місто, яке зрадили "регіонали" та обстрілювали бойовики "ДНР", дало
від 60% до 64% голосів "Опозиційному блоку". Щоправда враховуючи явку у 36,5% та те, що у виборах взяли участь в основному люди похилого віку, нарікати маріупольці можуть тільки на себе.

Проте несподіванкою цих перегонів став прорив до міськради партії “Сила людей”, яка у Маріуполі складається з колишніх волонтерів, бізнесменів малої і середньої ланки, юристів і активістів, які свого часу неабияк пошарпали нерви меру Юрію Хотлубею. Їхній електорат - молодь та люди середнього віку, які хоч і мляво, але показали свою волю до змін у місті.

За попередніми даними, результат "Сили людей" - від 8 до 10% голосів. До речі, місцевий лідер партії Максим Бородін за попередніми даними посів третє місце, взявши від 7% до 8%, що теж для Маріуполя досить непоганий результат.

Місцеві пам'ятають Бородіна ще з "довоєнних" часів як організатора багатотисячних екологічних мітингів, які вимагали від “Метінвесту” менше забруднювати навколишнє середовище. Зараз Бородін - підприємець і активний волонтер. Він також балотувався і до міськради, тож не прогадав.

Тобто з 54 депутатів у Маріуполі від 4 до 7 цілком можуть опинитися в опозиції. Дрібниця, але якщо вони будуть зі складу “Сили людей”, це означає, що “ахметівцям” та “опоблоківцям” буде непереливки. Навіть якщо 5% бар'єру подолає партія "Наш край"та БПП "Солідарність",  цю галасливу політсилу буде все одно не вгамувати.

Місцевий осередок партії “Сила людей” - це у та сама ініціативна група "Разом", яка була страшним сном мера Юрія Хотлубея. Тобто депутатськими мандатами найближчі два роки користуватимуться люди, які звинувачували мерію в розпилі мільйонів гривень, спрямованих на відновлення мікрорайону Східний, постійно контролювали роботу профільних комісій і популярно розповідали, хто і скільки хоче заробити на ремонтах доріг, озелененні, і як міські гроші йдуть на гречку бабусям.

Пригоди цих активістів завжди були "смачними" для ЗМІ та неприємними для влади.
Те, що вони взагалі змогли претендувати на такий результат у місті, де є один “бог” - Ахметов і його “архангели” - нардепи та директори підприємств, означає, що є запит у суспільстві на оновлення політсистеми.

Явка у 36,5% - це приблизний відсоток електорату колишніх регіоналів. Решта виборців - це або зневірені, які пояснюють небажання голосувати стандартним “за нас вже все вирішили”, або люди, що чекають на появу нових облич та ідей. Найактивніші з них, хоч і перебувають у меншості, але склали електоральну базу потенційної опозиції у міськраді.

І майбутні два роки ця “паства” буде тільки зростати. Масове невдоволення маріупольців всім і вся, образа на Путіна, який не прийшов, і Україну, яка кинула, повинна у щось трансформуватися. І поки Бойченко буде вибудовувати муніципалітет за стандартами “Метінвесту”, його патрони, насамперед Ахметов, будуть тільки втрачати бали.

Бо так не зрозуміли: правлячий “Опозиційний блок” вже звучить злегка "по-дебільному". Дуже складно буде довести, що раптом профіцитний - завдяки зарплатам військових і натовпу "понаїхавших" правоохоронців - бюджет Маріуполя витрачається не на латання дірок в асфальті, а компенсує передвиборчі витрати “Метінвесту”. Якщо викриються такі факти, то навіть чотири депутата “Сили людей” піднімуть такий ґвалт, що мало не буде нікому.

Міській владі доведеться, за прикладом Путіна, шукати “фашистів”, ворожих агентів і всяких “козлів”, що заважають жити. Тобто вибрати суїцидальний шлях. І все це по сусідству з, наприклад, “Азовом”, який нарощує свою політичну силу, і поганою демографією.

А дорогою вже розкладені граблі різної ударної сили. Як, наприклад, передвиборча "фішка" Бойченка - “Фонд розвитку Маріуполя”. Мовляв, бізнес буде його наповнювати, і простим людям буде покращення. Але Донбас вже з'їв масу подібних фондів. За півроку кожен таксист у Маріуполі буде розповідати, як через цей фонд "нагнули" весь малий/середній бізнес, а щастя прийшло тільки до директорів меткомбінатів.

Переможці місцевих виборів в Маріуполі повільно і впевнено входитимуть в образ шахраїв і людожерів. Під наглядом бійців АТО. Це - вперта логіка, помножена на особливості електорату.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme