Екс-бойовик "ДНР" з Маріуполя спокійно живе у Білорусі: бойовиків з Донбасу тут багато

Колишній бойовик "ДНР" маріуполець Роман Джумаєв покинув Донбас і Україну, та спокійно живе у Білорусі

Екс-бойовик "ДНР" з Маріуполя спокійно ж…

Як розповів він "Радыё Свабода", проти нього в Україні порушено кримінальну справу за участь в незаконних збройних формуваннях.

Джумаєв народився в Маріуполі в 1991 році. За фахом - програміст. Влітку 2014 року він пішов воювати проти української влади на боці бойовиків, був у складі інтербригади "П'ятнашка". Брав участь в битві за Дебальцеве, бився з "киборгами" в Донецькому аеропорту.

Судячи з його відповідей, в голові у нього коїться "фантастична каша", а у розсудах відсутня логіка. Джумаєв визнає, що російську мову ніхто на Донбасі ніколи не забороняв, каже, що пішов воювати проти своєї країни, бо воював у Другій світовій його прадід, а також тому, що на Майдані у Києві "палили Беркут", хоча міліцію та "Беркут" ніхто на Донбасі не любив.

"Я поїхав (воювати) тому, що у мене прадід воював, всю Україну пройшов і повернувся з відірваною рукою. І георгіївська стрічка, і завжди ми були за Росію. А тепер ... Я став на бік "Донецької республіки", тому що я сам з Маріуполя. Я бачив, як люди працюють, як останню копійку економлять. А тут ці стрибають - ми хочемо в Європу", - сказав Джумаєв.

"Ніхто нікого не чіпав, - каже він на запитання про російську мову на Донбасі. - Спочатку начебто нічим не обмежували. Але потім почали палити "Беркут", "Беркут" з Донецької області, і люди почали підніматися - як це так, наших хлопців палять. Хоча до цих подій, скажу чесно, мало хто любив "Беркут" і взагалі міліцію. Насправді, "ополчення" - це що? Кожен йшов туди з якоюсь вигодою, грубо кажучи, для себе. Для мене вигода - вшанувати пам'ять діда. Щоб у мене в Маріуполі не ходили із Західної України і не відчували себе як вдома".

Він зізнається, що живе у Білорусі з родиною, працює менеджером, але місцева влада та правоохоронці до нього немають претензій.

Джумаєв каже, що у Білорусі багато колишніх бойовиків "Л-ДНР" та не боїться екстрадиції.

"Ну, якщо вона буде направляти запит, то тоді треба на багатьох відправляти. Я тут вже багато людей зустрів, які були і в "ДНР", і в "ЛНР". Наших тут насправді багато. Дуже багато людей я тут просто випадково зустрів. Я зустрічав людини (сам він з козаків), з яким разом допомагали пораненим, коли залізничний вокзал розбомбили в Донецьку ... Так що висилати запит припаде на багатьох", - сказав він.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme