Директор меткомбінату пояснив, чому підприємство Ахметова травить жителів Маріуполя

Директор меткомбінату ім. Ілліча Юрій Зінченко прокоментував збільшення шкідливих викидів підприємства у Маріуполі

На своїй сторінці у Фейсбуці Зінченко написав, що викиди сталися через те, що досі не відремонтовано конвертер №2, передає Depo.Донбас.

За його словами, у процесі підготовки до ремонту були зірвані терміни поставки обладнання окремими постачальниками.

"В тому числі обладнання ми не змогли привезти через проблеми із залізничним і автомобільним сполученням. У зв'язку з цим, ми були змушені перенести початок капітального ремонту з квітня цього року на 12 вересня поточного року. Для контролю технічного стану конвертера проводилися кілька позапланових зупинок на поточний ремонт, де ми контролювали стан котла і газоходів", - написав Зінченко.

За його словами, 19 серпня було виявлено збільшення "тріщини" газоходу котла - утілізатора. Ремонтні служби намагалися локалізувати тріщину і недопустити її подальше поширення. Крім того, намагалися стабілізувати розвиток тріщини змінами технологічних режимів і зниженням інтенсивності роботи конвертера. "Однак при подальшій експлуатації в останні два дні, при черговому обстеженні було виявлено подальше збільшення тріщини на котле- утилізаторі. Ця причина спричинила за собою збільшення неорганізованих викидів з конвертера 2, що спостерігали жителі міста", - зазначив Зінченко.

Для недопущення подальшого збільшення неорганізованих викидів керівництвом компанії і комбінату ім Ілліча було прийнято рішення зупинити конвертер№2 на капітальний ремонт за два тижні до запланованого терміну.

Повністю конвертер 2 буде зупинений на капітальний ремонт в ніч на 30 серпня.
"Я хочу вибачитися перед жителями міста за заподіяні незручності і сподіваюся на розуміння з Вашого боку всієї повноти складності позапланової зупинки такого агрегату як конвертер на металургійному підприємстві", - зазначив він.

За інформацією Зінченка, програмою інвестицій капітальний ремонт конвертера №2 був запланований на квітень 2016 року зі реконструкцією газоочисних споруд. Ремонт передбачає розробку і виготовлення великої кількості складного і дорогого оборудованія. Вартість капітального ремонту з повною заміною газоочисного устаткування складе близько 230 млн. грн. Під час реконструкції буде замінено основне технологічне обладнання, встановлено новий газощільний котел-утилізатор і новий димосос. Тривалість ремонту складе 80 діб.

Нагадаємо, 28-29 серпня мешканці Маріуполя обурювалися через одночасне забруднення повітря викидом з двох металургійних комбінатів міста. Серед білого дня в повітря і легені маріупольців летіли сотні кілограмів металевого пилу.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme