Декорації до фільмів жаху: Парки Маріуполя, де і вдень лячно (ФОТО)

Після прогулянки зеленими зонами міста депресія забезпечена

Depo.Маріуполь
29 березня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

Міська влада внесла реконструкцію двох парків Маріуполя - "Веселка" і парк ім. Гурова - до програми соціально-економічного розвитку міста на 2016-2018 роки. На перший парк витратять 20 млн гривень, на другий - більш ніж 76 млн гривень. Втім, півмільйонне місто має набагато більше паркових зон, які потребують благоустрою. Заходити туди страшно навіть вдень.

Наприклад, один з найбільших за територією і колись квітучий парк імені Петровського.

На своїй території він колись мав ресторан і розважальний комплекс, дитячі майданчики, охайні алеї для прогулянок, джерело води, літню сцену з лавками.

Зараз майже усі будівлі у парку зруйновані та розкрадені, зелена зона занедбана, розважальних закладів не залишилось. Зустріти тут можна хіба що спортсменів з найближчого спорткомплексу чи футбольних фанатів у дні матчів, що проходять на розташованому поряд стадіоні "Іллічівець".

Як пояснили кореспонденту "Depo.Донбас" у прес-службі Палацу культури "Молодіжний", цього року парк не отримав фінансування, бо, не зважаючи на довгу кризову ситуацію навколо заводу "Азовмаш", парк досі перебуває на його балансі. На баланс міста він не переданий, а значить, ремонтувати його за рахунок міськбюджету не можуть.

Ще один "парк-пустир" розташований на Лівобережній - парк ім. Лепорського.

Він також великий і теж майже безлюдний. Подекуди тут проходять місцеві мешканці, які скорочують шлях через парк. А ще тут прогулюються ті, кого приваблюють самотність і тиша або... депресивність.

Щоправда, у цьому парку є відремонтована ділянка зі сходами. А ось решта будівель, літній кінотеатр, місток через струмок - усе буквально розсипається на очах. Зелена зона теж не облаштована, по хащах бігають бродячі пси.

А ось - парк імені Гурова, що у Кальміуському районі Маріуполя, на який витратять понад 76 млн гривень.

З них 20 млн гривень - кошти областного екологічного фонду, 400 тис. гривень - кошти міського екологічного фонду, 7 млн гривень - кошти міського бюджету, 49 млн гривень - позабюджетні кошти. Парк імені Гурова має цілком пристойний вигляд: алеї викладені плиткою, охайні зелені зони, лавки.

Є ознаки руйнувань тільки на великому фонтані, який облаштований на сходах.

Ще 20 млн гривень підуть на ремонт лівобережного парку "Веселка". З них 18 млн гривень - кошти обласного екологічного фонду, 2 млн гривень - міського бюджету. Це невеликий парк з атракціонами, орієнтований на дітей. Втім, там будівлі теж у не найгіршому стані.

Вибір парків для реконструкції у прес-службі ПК "Молодіжний" пояснили готовністю документації для проведення відповідних робіт. "Процес оформлення паперів йшов кілька років. Це потребує і грошей, і часу. Тому у першу чергу ремонтуватимуть ті парки, для яких документи готові", - зазначили у прес-службі.

Зараз проходить передача паркових зон Маріуполя з балансу ПК "Молодіжний" на баланс КП "Зеленбуд". І яким чином проходитиме робота благоустрою місць дозвілля з новим балансоутримувачем, покаже час.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас