Червоний Хрест виступить посередником у моніторингу "Води Донбасу"

На засіданні ТКГ в Мінську 17 січня сторони досягли попередньої домовленості про те, щоб провести аудит компанії "Вода Донбасу"

Про це повідомив спікер МКЧХ Олександр Власенко, передає Depo.Донбас з посиланнням на "Радіо Свобода".

Червоний Хрест погодився виступити посередником, оскільки компанія "Вода Донбасу" працює з обох сторін лінії зіткнення, вона життєво важлива для Донецької області. Система водопостачання Донецької області влаштована так, що одні й ті ж водогони забезпечують і підконтрольну і окуповану частину Донецької області, - повідомив Власенко.

Українська влада сподівається, що підконтрольна Росії "адміністрація" надасть співробітникам Червоного Хреста доступ до всіх об'єктів компанії "Вода Донбасу".

Обласна влада Донецької адміністрації стверджують, що дуже зацікавлені в цьому аудиті, це основна передумова для капітальних вкладень міжнародних організацій в ремонт системи водопостачання.

У 2017 році була затверджена програма "Вода Донеччини". Вона передбачає ремонт існуючих і створення резервних джерел водопостачання для Маріуполя. Передбачено будівництво водогону від Покровської фільтрувальної станції до міста Мар'їнка та Красногорівка.

Щоб привести якість водопостачання в норму, знадобиться близько 4 років і близько 6 млд грн, стверджує директор департаменту комунального господарства Донецької обладміністрації Лариса Гусєва. Якщо частина цієї програми зможуть профінансувати міжнародні організації, це дуже допоможе налагодити водопостачання такого великого міста, як Маріуполь, розповідає Лариса Гусєва.

"Від Слов'янська до Маріуполя ми зможемо тоді подати якісну воду в необхідній кількості. Слов'янський район, село Василівка - це насосна станція Південнодонбаська водогону, який подає воду з Покровська в Маріуполь, вони не в тому стані, щоб в повному обсязі постачати воду до Маріуполя. І доводиться доповнювати Маріуполю брак води з Другого Донецького водогону водою з Старокримського водосховища, а там сольовий склад дуже великий і це проблема ", - каже Гусєва.

Якщо вода з каналу Сіверський Донець - Донбас через Південнодонбаська водогін не подається на Маріуполь і Авдіївку, необхідно створити резервне джерело водопостачання для Маріуполя, стверджує влада Донецької області. За рахунок Червоного Хреста вже створено резервне водопостачання Покровська з Карлівського водосховища влітку 2018 року.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme