ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Атака бойовиків на Маріуполь покладе край перемир'ю, місто готується до війни - Bloomberg

В разі наступу відновляться суперечки про необхідність поставок летального зброї Україні
Depo.Маріуполь
12 травня 2015 11:34
ФОТО: depo.ua

Східноукраїнський порт Маріуполь готується до наступу бойовиків. Вулицями з гуркотом їдуть військові автомобілі, жителі укріплюють вікна своїх будинків на випадок артилерійського обстрілу, а на житлових будинках вже з'явилися знаки, які вказують шлях до найближчого бомбосховища.

Агенція Bloomberg з'ясувала, що місцеві жителі бояться, що тепер, коли президент Росії Володимир Путін проводив лідерів іноземних держав, які приїздили до Москви на урочистості на честь 70-річчя перемоги Радянського Союзу над нацистською Німеччиною, проросійські сепаратисти почнуть наступ на їхнє рідне місто, цитує агенцію «Інозмі».

«Все тільки про це і говорять, - зізнається 40-річна Ірина Гринько, яка переїхала до Маріуполя із захопленого ополченцями Донецька в минулому році. - Друзі, що залишилися вдома, прямо говорять мені про атаку».

Маріуполь, промисловий центр з населенням близько півмільйона чоловік, розташований на межі територій, утримуваних сепаратистами в ході конфлікту, який триває вже цілий рік і в якому загинули понад 6 тисяч осіб.

Атака на Маріуполь покладе край дії угоди про перемир'я, укладеного за посередництва Росії та Німеччини в Мінську, і підвищить ризик посилення санкцій щодо уряду Путіна. Вона також спричинить нові заклики озброїти України.

«Якщо почнеться новий наступ, Мінське угоду остаточно втратить силу, а нова ініціатива з проведення переговорів з питання про укладення тривалого перемир'я - в будь-якій формі - найімовірніше, виникне нескоро, - сказав Йорг Форбріг (Joerg Forbrig), директор програм по Центральній і Східній Європі Німецького фонду Маршалла. - А в США і деяких країнах Євросоюзу відновляться суперечки про необхідність поставок летального зброї Україні».