Заслужений філософ-науковець України вважає "ЛНР" центром світового добра

Луганська професорка, доктор філософських наук Вікторія Суханцева написала наукову статтю, у якій вважає "ЛНР" центром світового добра

Заслужений філософ-науковець України вва…

Як дослідив Центр з вивчення суспільних процесів і проблем гуманізму, стаття "Немир: Люди і культура" опублікована в електронному журналі Луганської академії культури і мистецтв імені М. Матусовського "Terra культура", передає "Островок".

Стаття Суханцевої  переслідує ідеологічні цілі, але для їх досягнення використовується філософська конструкція Мартіна Хайдеггера про "Немир". 

Хайдеггеровскій термін потрібен автору для того, щоб створити маніхейську картину сучасного світу, світу, який чітко розпадається на зони добра і зони зла. Центром світового добра, на думку філософа Суханцевої, виявляється "ЛНР", а проти неї ополчилося світове зло.

"Усередині кільця діти ходять в школу, студенти сидять на лекціях, за стіною розучують з перемінним успіхом третього концерт Бетховена з-moll, у дворах сушиться білизна, цвітуть троянди, філармонія відкрила сезон. І всі прислухаються: звук став основним маркером буття. Поки тихо. Але свист "градів" від гуркоту "ураганів" відрізняють все - відвикати рано", - пише вона.

Найстрашнішою ділянкою "немиру", Суханцева передбачувано назвала сучасну Україну, життя якої зобразила за шаблоном радянського плаката про ізраїльську воєнщину.

"Містами і селами України неохайно розкидані тонни зброї, горять шини, біснуються ультраправі, а інтелігенція (якщо така ще є) намагається не помічати (це в кращому випадку) або терміново розучує нові патріотичні слогани, закріплюючи останні на рефлекторному рівні, щоб інерція попередньої життя не підвела в невдалий момент", - пише Суханцева.

Відзначимо, Вікторія Суханцева -  є засновником наукової школи філософії музики. У 1991 році Суханцева захищає у Києві докторську дисертацію за темою: "Категорія часу в музичній культурі", яка була першою дисертацією в Радянському Союзі з філософії музики. Завдяки Суханцевої у Луганську була сформована потужна наукова школа, філософський факультет щорічно випускав студентів-філософів і аналітиків, 10 років працював Науковий Рада із захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями: "естетика" і "філософська антропологія, філософія культури".

Під її керівництвом захищено більше 20 кандидатських і 6 докторських дисертацій

У 1994 -1997 рр. вона працювала ректором інституту підвищення кваліфікації післядипломної освіти (ЛІПО). Після цього зникла з міста через початих перевірок її фінансової діяльності.

Через деякий час Суханцева опинилася вже на посаді завідуючої кафедрою світової філософії та естетики СНУ ім. В. Даля. У 2010 році їй присвоєно звання Заслужений діяч науки і техніки України. У Вікіпедії Суханцева і зараз значиться директором Інституту філософії та психології СНУ ім. В. Даля. За відомостями редакції, до серпня 2015 вона дійсно отримувала зарплату від української держави, а потім повернулася в Луганськ та очолила в "академії культури" кафедру теорії мистецтв та естетики та стала  проректором з наукової роботи.

Читайте новини  Depo.Донбас в групах у Фейсбуці та Вконтакте

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme