Як в Україні судять заочно: Приклад "прокурорки" з "ЛНР", якій дали 8 років тюрми

Лисичанський міський суд Луганської області заочно засудив до 8 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна "прокурорку" окупованого Алчевська Вікторію Кравцову

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас

Кравцова перейшла на бік "ЛНР" у 2015 році, передає Depo.Донбас з посиланням на Ґрати.

Вона досі знаходиться на окупованій Луганщині, тому її судили заочно, проте на судовому засіданні були присутні п'ятеро свідків, у Кравцової навіть був адвокат. Колегія суддів разом з тим зазначила, що Кравцова була проінформована про слідство і суд по закону: через газету "Урядовий Кур'єр" і на сайті суду.

Кравцовій інкримінували створення і керівництво терористичної організації частина 1 статті 258-3 Кримінального кодексу.

Один зі свідків - прокурор відділу внутрішньої безпеки Генпрокуратури України, що здійснював нагляд в прокуратурі Луганської області. Він повідомив, що знає обвинувачену з 2003 року, оскільки та працювала в прокуратурі Алчевська. Про те, що Кравцова приєдналася до "ЛНР", він дізнався під час виконання своїх службових обов'язків. А також він пізнав її на розміщених в YouTube відео з оперативних нарад, які проводила Кравцова вже в складі прокуратури "ЛНР", а також побачив її інтерв'ю як прокуроркі Алчевська.

У суді виступила колишня прес-cекретарка прокурора Луганської області. Вона повідомила, що знала Кравцову, коли та працювала в прокуратурі Алчевська. За своїми службовими обов'язками свідок моніторила сайти і відеохостінги, і з розділу "Новини" на сайті генпрокуратури "ЛНР" дізналася про призначення Кравцової. На відео Кравцова звітувала про проведену роботу прокуратури Алчевська.

Ще один свідок - колишня співробітниця алчевської прокуратури. Разом з Кравцовою працювала з 2004 року. Вона розповіла, що в 2014 році після захоплення бойовиками будівлі прокуратури Луганської області, співробітникам повідомили про необхідність виїхати в Старобільськ - на територію під контролем України. Але Кравцова залишилася в Алчевську. У 2015 році свідок дізналася з інтернету, що її колишня колега стала прокуроркой міста Алчевська. На відео в ютубі, де Кравцова проводила оперативну нараду, свідок дізналася кабінет прокурора в прокуратурі Алчевська.

На суді також сторона обвинувачення показала докази - ті ж відеороліки з участю Кравцової

Серед доказів - звернення в СБУ та прокуратуру від гендиректора підприємства "Керамет", що займається збором, заготовкою та переробкою металобрухту. У липні 2015 року на адресу підприємства прислали вимогу від "генпрокуратури "ЛНР" про те, що необхідно перереєструвати бізнес в податкових органах "ЛНР". Вимога була підписана Кравцовою і закріплено печаткою "генпрокуратури "ЛНР".

Адвокат Кравцової Юрій Бондаренко, який відкидав звинувачення в її бік і був проти заочного суду, на його думку, спецпроцедуру до його клієнтки застосували безпідставно.

Проте суд визнав докази переконливими і законними, і виніс обвинувальний вирок. Суд призначив мінімальний термін, передбачений статтею. У рішенні суду зазначається, що початок терміну відбування покарання будуть обчислювати з моменту затримання Кравцової.

Нагадаємо, арбітражний суд Донецької області заочно засудив до 8 років в'язниці "суддю ДНР" за приведення вироків утримуваним українцям.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme