Як в СРСР: Чому на окупованій Луганщині раптово зникли сірники, не вистачає борошна і ліків
Мрія багатьох таємних любителів радянських реалій в "ЛНР" збулася: в окупації дефіцит товарів, черги в магазинах відтепер – явище буденне
- Донбас
-
28 січня 2021 15:00
Все більше звичних товарів, нестачі яких до окупації путінськими "зеленими чоловічками" годій було й уявити, зникають з полиць "ЛНР". Причини різні, але очевидне одне: нормально організувати функціонування господарства російським ставленикам вдається куди гірше, ніж заробляти на створених ними же проблемах.
Чому в "ЛНР" зникли з продажу сірники
Ніхто не очікував, але факт: мешканці окупованої Луганщини повідомляють про те, що з полиць магазинів і супермаркетів зникли сірники. Сигнали про це надійшли з окупованих Алчевська, Перевальська, Кадіївки, Брянки та навколишніх селищ. Причини виникнення дефіциту достеменно невідомі. Але, за словами місцевих, власники торгових баз вирішили ще й притримати товар на складах: після штучно створеного ажіотажу можливе підвищення цін на популярний у побуті товар.
"Була на базі, там знайома сказала, що сірники є, але був указ товар поки притримати", – пише в соцмережі одна з місцевих мешканок. У тих же небагатьох місцях, де сірники ще є у продажу, ціна на них підвищилася с 15-20 до 30 рублів за упаковку (близько 11 гривень).
Сьогодні в "ЛНР" завозяться виключно російські сірники з фабрики "Побєда", що функціонує в місті Верхній Ломов Пензенської області. Поставки товару відбуваються вагонними нормами, і дефіциту очікувати було б не варто, але комусь це виявилося на руку.
Чому в "ЛНР" виник дефіцит борошна
Якщо сірники в Луганську не виробляють і ніколи не виробляли, то борошно на території Луганщини вміють робити з давніх часів. Однак тепер запастися ним практично неможливо. Борошно у продажу є, але в одні руки відпускають не більше однієї пачки вагою в два кілограми. Чому впровадили такі обмеження?
Ситуацію на умовах анонімності прокоментувало джерело на заводі-виробника "Луганськ-Нива": це підприємство є монополістом з виробництва борошна в "ЛНР" і постачає його в магазини під торговою маркою "Донель".
"Минулого року в "ЛНР" через аномальну спеку та посуху погано вродило зерно, відповідно й борошна намололи небагато. Зараз на складах запаси є, але їх замало. Тому роздрібні мережі змушені ввести обмеження на відпуск", – заявило джерело.
На борошно місцевого виробництва торгові мережі не можуть підвищити ціну (це регулюється особливим "указом" "влади"), то щоб хоч якось компенсувати дефіцит, доводиться завозити борошно з Росії.
Однак, російське борошно на окупованій Луганщині купують неохоче, перш за все, через високу вартість. Якщо двокілограмова пачка луганського борошна "Донель" коштує 35 рублів (13 гривень), то аналогічна за вагою упаковка краснодарського борошна коштує вже 60 рублів (23 гривні), а за пачку борошна "Макфа" доведеться віддати не менше 80 рублів (31 гривня). Яким буде врожай зерна в 2021 році – невідомо, а поки що жителям окупованої Луганщини доведеться або купувати російське борошно, або задовольнятися мізерними запасами місцевих аграріїв.
Як в "ЛНР" виникла криза з курятиною і курячими яйцями
Курячі яйця й сама курятина – з цим теж в "ЛНР" назрівають серйозні проблеми. На території Луганщини, підконтрольної бойовикам "ЛНР", розташовані кілька птахофабрик: в селищі Фабричне (ТОВ "Авіс"), в Чорнухиному та в селищі Червоний Прапор.
Незважаючи на це, ціни на яйця і курячу продукцію в "ЛНР" стрімко йдуть вгору. На тлі зростання цін один з виробників яєць в "ЛНР" пообіцяв заморозити ціну. До 31 березня включно курячі яйця в роздробі на окупованій Луганщині повинні продаватися за ціною не більше 60,95 рублів за десяток.
"Яйця виробництва сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Авіс" до 31 березня будуть реалізовуватися за ціною не більше 60,95 рублів (23 гривні) за десяток", – повідомляють у "мінпромторгу" ЛНР". Однак місцеві жителі кажуть, що яйця насправді продаються за ціною 72-75 рублів за десяток (28-29 гривень).
Зростанню цін на яйця і курятину сприяє і саботаж, який вчиняє "республіканське" підприємство "Регіональний аграрний холдинг". Крім того, припинені поставки яєць і курятини із сусідньої Ростовської області, що сприяє росту цін на курячу продукцію і яйця, а також впливає на зникнення їх з полиць магазинів.
Дефіцит ліків в "ЛНР": В аптеках немає антибіотиків
А в зв'язку з пандемією COVID-19 в аптеках в окупації дуже складно знайти антибіотики та противірусні імумономодуляторні препарати, також в аптеках часто відсутні у вільному продажу банальна зеленка та бинти.
"Антибіотиків практично не знайти, ми замовляли з Росії. Але там на митниці не вітають перевезення ліків, хоча наші ліки пропустили. Деякі замовляють антибіотики через Станицю Луганську, там їх провезти ще складніше, як мені здається", – діляться досвідом жителі непідконтрольної Луганщини.
В "ЛНР" напівсили діє свій хімфармзавод та невеличка фармацевтична фабрика: спирт, настійка глоду, димедрол – товари у народі популярні. Однак потреби навіть у найнеобхідніших базових медикаментах потужності цих придприємств не покривають.
Крім дефіциту ліків на окупованій Луганщині, місцеві мещканці зітнулися ще з однією проблемою: з продажу зникли скретч-карти поповнення українського мобільного оператора Vodafone. Як повідомляють джерела, причиною тому стала негласна заборона "мінкомзв'язку ЛНР" – так їхній мобільний оператор "Лугаком" витісняє конкурентів. У терміналах поповнити рахунок мобільного українського оператора Vodafone поки ще можна, але ціни кусаються: за 100 гривень на рахунок доведеться віддати не менше 300 російських рублів.
Тим часом місцеве населення гарячково вигрібає залишки дефіцитного товару, і гадає, що ще може завтра зникнути з продажув "ЛНР": туалетний папір, сіль або, може, гречка?
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:29У тимчасово окупованому Маріуполі в деяких будинках досі немає опалення, а труби постійно прориває
- 09:11 Зведення Генштабу ЗСУ: Ситуація на фронті залишається складною
- 23:35 На фронті кілька днів поспіль збільшується кількість атак ворога, - Генштаб ЗСУ
- 18:26 росіяни розстріляли п’ятьох полонених бійців ЗСУ біля Вугледару на Донеччині: прокуратура почала розслідування
- 16:05Суд заочно засудив "міністра юстиції ДНР"
- 12:34Обстріл передмістя Краматорська: Один загиблий та двоє поранених
- 23:00 Майже дві сотні разів рашисти штурмували позиції ЗСУ на фронті, - Генштаб
- 20:45Удар КАБами по Донеччині: Поранення отримали шестеро літніх людей (ФОТО) ФОТО
- 11:15Росіяни продовжують тиснути на Курахівському напрямку, — ОСУВ "Хортиця"
- 22:55Третина усіх ворожих спроб прорвати фронт відбувається на двох напрямках, - Генштаб ЗСУ
- 22:40На Донеччині загинув 11-річний хлопчик, його сестра та дідусь поранені
- 21:12Криптовалюта Notcoin: що таке і як працює його блокчейн? Актуально
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 23:38Росія не хоче обмінювати засуджених в Україні колаборантів
- 22:40 Від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень: Де ворог намагається прорватися
- 21:11За тисячу днів війни рф зруйнувала та пошкодила в Україні майже дві тисячі медзакладів
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 08:32 росіяни атакують Україну ракетами та дронами: у низці регіонів лунали вибухи, є загиблі та постраждалі ФОТО
- 14:16путін доручив звести на березі моря у Маріуполі 50-метровий монумент "визволителям"