Як благодійники з ООН створили конкуренцію бізнесу Плотницького і Захарченка

Ватажки вважають злочином роздавати дарма те, що можна вигідно продати

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Як благодійники з ООН створили конкуренц…

Заборона діяльності іноземних благодійних організацій на підконтрольній "ЛНР" Луганщині пов'язана з тим, що ватажки не бачать сенсу у тому, щоб люди отримували безкоштовну допомогу. Адже вони можуть витратити свої мізерні гроші у їх торгівельних точках, не маючи жодної альтернативи.

Коли починаєш шукати логіку в діях окупантів, її на перший погляд годі й шукати. Ну наприклад, вчора 24 вересня "ЛНР" заборонила діяльність 10 іноземних гуманітарних організацій на підконтрольній їм частині Луганської області.

"Одинадцять заявок на акредитацію було подано, десяти організаціям було відмовлено з тих чи інших причин, обґрунтованих причин", - сказав так званий "в.о. заступника голови Совміну" Василь Нікітін. До війни на Донбасі і до того, як він зрадив Україну, був звичайним садівником-городником, який рекламував свої послуги у програмі на місцевому телеканалі.

Тепер Нікітін не тільки один з керівників міфічного "Совміну", але й очолює комісію з акредитації некомерційних міжнародних організацій на території "ЛНР" і, радячись з ватажком Плотницьким, вирішує, кому можна роздавати нужденним безкоштовну допомогу, а кому ні. Зрозуміло, що хоч якихось виразних або невиразних причин відмови в акредитації названо не було. Вже потім від ООН стало відомо, що просто так, не пояснюючи, відмовили і все.

"Це ставить хрест на постачанні найближчим часом на окуповані території 16 тис. тонн гуманітарних вантажів, у першу чергу - їжі і ліків. Призупинення поставок допомоги з наближенням зими ставить під загрозу життя близько трьох мільйонів осіб", - відзначають в ООН.

Як благодійники з ООН створили конкуренцію бізнесу Плотницького - фото 1

Здавалося б, який сенс окупантам забороняти іноземних благодійників, адже рівень життя на підконтрольній їм Луганщині найнижчий в Україні. Роздають вони дармові продукти, речі або будматеріали - радійте, що не з вашої кишені. Тим більше, що на окупованій території області багато хто з тих організацій, що утратили ласку, працювали від самого початку конфлікту - більше року. Так було і з чеською урядовою організацією "Людина в біді".

Логічний ланцюг відновлюється, якщо згадати про російські "гумконвої", які ледь не кожен тиждень катаються Луганщиною, а також про торговельний бізнес родини Плотницького, побудований саме на цій гуманітарці. Причому про це вигадують не "брехливі укропські ЗМІ", а вже давно кажуть самі бойовики. Наприклад, емоційний Павло Дрьомов, якого на відміну від Бетмена і Мозгового вбивати не стали, а просто заткнули рота. Не виключно, що просто часткою від того самого прибуткового бізнесу.

У Луганську навіть дитина знає, що мережу експропрійованих бойовиками супермаркетів "Народний" (площі колишніх магазинів "АТБ") курує донька ватажка. А віджатим будівельним гіпермаркетом "Епіцентр" - дружина Плотницького.

Як благодійники з ООН створили конкуренцію бізнесу Плотницького - фото 2

Дармова продукція з російських вантажів йде прямісінько у "Народний" та "Епіцентр", оминаючи незахищені верстви населення. Приміром, ще у травні мешканці Луганська розповідали, що з 20 російських "гумконвоїв" гуманітарна допомога доходила до них лише 1-2 рази. А про містечка в області годі й казати, там гуманітарки від початку війни не бачили, проте все частіше бачать відкриття маркету "Народний". Росія, яка поставляє продукцію офіційно через своє МНС, про оборудки ватажка прекрасно знала, через що до нього були серйозні претензії, аж до зняття з посади. Проте подейкують, що Плотницькому вдалося втриматися у кріслі, запропонувавши свій бізнес закільцювати, віддаючи російській стороні відкати від продажів. Тож гумконвої продовжують приїжджати, а магазини "Народний" працювати. Окупанти нещодавно заявили, що використовуватимуть складські приміщення розграбованого "Метро" для зберігання продукції, яка потрапляє в "ЛНР".

Як стало відомо Depo.Донбас, заборона іноземних благодійних організацій пов'язана передусім з тим, що окупанти не бачать сенсу у тому, що люди отримуватимуть безкоштовну допомогу продуктами чи то будматеріалами. Адже від "ЛНР" мешканцям почали платити хоч якісь гроші - пенсії чи соцвиплати. Їх, зрозуміло, ні на що не вистачає, але все одно  ж купівельна спроможність населення збільшилася. А благодійники просто створюють конкуренцію бізнесу Плотницького і заважають доїти і без того знесилене війною населення.

Червоний Хрест став єдиною міжнародною організацією, якій бойовики дозволили возити необхідні товари. Інші іноземці-співробітники заборонених організацій повинні покинути територію "ЛНР" до 26 вересня.

Окупанти частини Донеччини рішення Плотницького про заборону благодійників скопіювали 25 вересня."ЛНР" і "ДНР" хоч і окремі фейкові "держави", але рішення приймають під копірку.

Як благодійники з ООН створили конкуренцію бізнесу Плотницького - фото 3

Проте Червоний Хрест у них на "папері" дозволений, а фактично потрапив у немилість. 24 вересня близько 15:00 через на територію, яка тимчасово контролюється "ДНР", прослідувало 8 вантажних автомобілів з гуманітарною допомогою від Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Однак через три години ці транспортні засоби з продуктами харчування та  засобами гігієни повернулися назад, оскільки бойовики їх з невідомих причин не пропустили.

І не дивно. Не забуваймо, ватажок бойовиків Олександр Захарченко має контроль над більшою частиною ліквідних активів Донецька і прилеглих міст.

І одне з найпомітніших "придбань" Захарченка - відома українська мережа продуктових універсамів "АТБ", що раніше належала групі дніпропетровських комерсантів.

Тепер "АТБ"  - це "Перший республіканський супермаркет". Під цією вивіскою на окупованій Донеччині працює 20 магазинів. За даними "АТБ-маркету", контроль над ними отримала дружина Захарченка.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme