UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В'язні з "ЛНР" розповіли, як люди з проукраїнською позицією сидять з бойовиками

Терористична "ЛНР" відпустила тих, хто мав бажання та прописку на територіях, підконтрольних Києву

Як передає Depo,.Донбас, про це йдеться у відео "5 каналу".

Понад пів сотні в'язнів повернулися з окупованої території, передавання і верифікація відбулася у "сірій зоні" поблизу міста Щастя на Луганщині.

Омбудсмен Людмила Денісова каже, від грудня 2018-го – це вже сьома група засуджених, які повернулися в Україну з непідконтрольної Києву території Луганщини. Відколи терористична "ЛНР" розблокувала цей процес, лінію розмежування перетнули 373 ув'язнених.

"По-перше, ставлення. По-друге, закривають же тих, хто воював проти наших. З ними доводилося сидіти в одній зоні. Їх зараз у колонії третина є. Це саме тих, хто брав участь у бойових діях", – каже ув'язнений.

Через це решту виправного терміну – а це майже 4 роки – Євген побажав відбувати у в'язниці на підконтрольній Києву території.

Омбудсмен припускає, що сьогоднішня група - остання.

"Писали заяви до мене, що вони хотіли б відбувати покарання на території, яка контролюється урядом. Але в тому числі є там людина, яка буде звільнена, і вже сьогодні поїде додому. І семеро людей, які наближаються до завершення перебування під вартою. І тому це важливо, щоб людину, яка скоїла злочин і відбула покарання, вже відпустили".

"ЛНР" відпустила тих, хто мав прописку на територіях, підконтрольних Києву. А "ДНР" повністю блокує процес передачі засуджених. Від початку бойових дій із колоній окупованої Донеччини вдалося забрати лише 13 осіб.

Нагадаємо, Денісова розповіла подробиці передачі Україні в'язнів з "ЛНР".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook