В окупованому місті на Луганщині "ЛНР" закрила всі шахти і заводи
На окупованій Луганщині у місті Хрустальний (Красний Луч), що складається ще з трьох міст і кількох селищ, влада "ЛНР" закрила всі шахти і заводи
Про це повідомляють місцеві мешканці у соцмережі, передає Depo.Донбас.
Зазначається, що у місті закрили всі сім шахт - дві затопили, п'ять поки на водовідливі. Зупинені і такі заводи вугільної промисловості, як РМЗ (Ремонтно-механічний завод), ВРМЗ (Вахрушевський механічний завод), КМЗ (Краснолуцький машинобудівний завод), а також шахтобудівні управління і збагачувальні фабрики.
"Заводи вже давно в поганому стані, ще українські партнери "постаралися", але раніше були всякі часи. У 90-е, наприклад, на КМЗ працювало понад 5 тисяч осіб. Проблема Краснолуцьких заводів навіть не в організації ринків збуту (це лише частина проблеми), а в чехарді з приватизацією, переприватизацією, акціонуванням, власниками і рейдерами. На сьогодні до ладу ніхто не знає, кому належить, наприклад КМЗ, АРЗ або завод "Красний Луч". Ніхто не цікавиться такими "непотрібними" питаннями. Але варто тільки підняти ці питання публічно, то ти відразу потрапляєш в розряд укроповськіх провокаторів", - йдеться у дописі.
Автор допису пише, що "газети про це мовчать. Мовчить ТВ і радіо. Наче й не відбувається нічого".
"Незрозуміло, вугільні керманичі "ЛНР" не розуміють, що своїми реформами вони просто вбивають вугільну галузь "республіки"? Вони вбивають віру, надію, перспективи. Або все, що відбувається за межами Луганська цих керманичів не стосується? Чому краснолуцькі шахтарі повинні їхати за шматком хліба на Росію або в Україну? Що взагалі відбувається? Що це за реорганізація така? Реорганізація означає поліпшення організації. А тут просто знищення семи шахт в одному окремо взятому місті. Без будь-яких нових підприємств або хоча б реанімації старих, де люди могли б працювати і випускати потрібну "республіці" продукцію", - обурюється автор допису, так і не зрозумівши, що керманичи "ЛНР" лише маріонетки, якими керує Росія, а її шахтарі так кликали на Луганщину у 2014 році.
Нагадаємо, наприкінці квітня 38 гірників шахти "Никанор-Новая" спустилися під землю, протестуючи проти закриття їхнього підприємства. Пізніше до них приєдналися й інші: загалом під землею більше 50 шахтарів. 1 травня на шахту приїжджав "прем'єр "ЛНР" Сергій Козлов. Він сказав, що заборгованість не буде виплачена навіть до кінця року, а шахту все одно закриють на "суху консервацію", щоб працівники шахти не робили.
5 травня шахтарі "Никанор-Нової" вийшли на поверхню після шести днів страйку. Їм пообіцяли виплатити поточні борги з зарплати, проте шахту все одно закриють.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Луганськ