В окупації на Луганщині помер Герой України Володимир Мурзенко (ФОТО)

В окупованому Довжанську (колишній Свердловськ) на Луганщині на 81 році життя помер легендарний шахтар, Герой України Володимир Мурзенко

Як передає Depo.Донбас, про це повідомили на сайті підконтрольному бойовикам.

Мурзенко Володимир Григорович народився 26 квітня 1937 року в селі Провалля Свердловського району Луганської області. У 1963 році закінчив Кадіївський гірничий технікум за фахом "гірничий електромеханік".

Працювати почав у 1956 році слюсарем з ремонту на шахті "Червоний партизан". А у кінці 1971 року став бригадиром комплексної бригади шахти "Червоний партизан" "Свердловантрацит".

Під керівництвом Мурзенка бригада шахти "Червоний партизан" протягом декількох місяців 1972 року щодня видобувала в середньому по 2322 тонни вугілля з однієї лави. Іншими словами, гірники зробили повсякденною нормою вироблення, що вважалася рекордною.

У січні-лютому 1976 року добовий видобуток з лави протягом 15 днів довели до 8000 тонн. Це майже втричі більше, ніж давала середня шахта в Донбасі. 12 лютого було видано на-гора 10 тис. тонн антрациту. Цей рекорд 1976 року досі не змогла повторити жодна бригада Мінвуглепрому України.

З січня 2005 року працював директором центральної збагачувальної фабрики "Червоний партизан" "Свердловантрацита".
Мурзенко Лауреат премії Ленінського комсомолу, заслужений шахтар України, пПочесний механізатор вугільної промисловості. Його нагороджено орденом Жовтневої революції, орденом Дружби народів, орденом "За заслуги" 2-й і 3-го ступеня; він також повний кавалер знаків "Шахтарська доблесть" і "Шахтарська слава". Нагороджений "Золотою медаллю" ВДНГ СРСР, медаллю "За розвиток регіону". У 2000 році включений в "Золоту Книгу України". У 2005 році рішенням Луганської обласної ради йому присвоєно звання "Почесний громадянин Луганщини".

У серпні 2009 року в центрі Довжанська відкрили бюст на його честь. Таким чином Мурзенко став першим городянином, якому встановили пам'ятник за життя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #Шахтар