В "ЛНР" помирає місто Хрустальний: Всі шахти закриті і затоплені, населення виїжджає

На окупованій Луганщині помирає місто Хрустальний (Красний Луч), де за сім років "русского міра" закриті і затоплені усі шахти "Донбасантрациту"

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
В "ЛНР" помирає місто Хрустальний: Всі ш…

Про це повідомляється в місцевому пабліку, також цю інформацію підтверджує один з засновників "ДНР" Андрій Пургін, який зазначив, що "картина Красного Луча загальна для "республік", передає Depo.Донбас.

У пабліку пишуть, що владі "ЛНР" буда невігідна робота великих шахт, адже вони є власниками копанок навкого міста. Копанки приносять окупантам гроші, також в їхню роботу не потрібно вкладати гроші і думати над безпекою шахтарів.

Зазначається, що коли підприємства "Донбасантрациту" перевели під управління "ГУП ЛНР" "Центроуголь" і провели так звану реструктуризацію, то це завершило процес остаточного розграбування обладнання та приведення цілком життєздатних підприємств в т.зв. "шахти-водокачки", які можуть тільки підтримувати роботу систем життєзабезпечення.

"Твердження, що вугілля Красного Луча не затребуване – явна брехня. Свідченням тому успішний видобуток (у обсязі близько 1500 т на добу) і реалізація вугілля копанками, які обліпили наше місто, як мухи тіло вмираючої людини", - йдеться у дописі.

Також нагадується, що спроби затоплення шахт Хрустального робилися неодноразово, починаючи з 2014 року. Остаточно затопили всього дві шахти: "Міусинська" і "Новопавлівська", що є містоутворюючими для своїх робочих селищ.

"В травні 2021 року припиняю роботи з відкачування води всіх інших шахт , про що попереджено працівників. Все, фініш, на цьому можна ставити крапку на історії існування міста Красний Луч", - пишуть у повідомленні.

Прибічники "русского міра" усвідомлюють, які наслідки затоплення шахт в Хрустальному: не буде водовідливу - пересохнуть водосховища, шахтні води виходитимуть на поверхню - місто попливе.

"Станом на початок 2021 року місто Красний Луч обезлюдніло. Невідома точна цифра населення, що збереглася в даний час в нашому місті. Але за оціночними даними, в порівнянні з 2013 роком, населення скоротилася не менш ніж в два рази. Причому місто залишає найбільш працездатне населення - найкваліфікованіші і грамотні фахівці, працьовиті і непитущі працівники, затребувані в інших місцях, як Україна, так і РФ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, до подій 2014 року підприємства "Донбасантрациту" - шахти ім. "Известий", "Краснолуцька", "Княгинінська", "Краснокутська", "Хрустальська", "Міусинська", "Новопавлівська" і кілька структур допоміжного призначення - автобаза, ремонтно-механічний завод та інше - були єдиними містоутворюючими підприємствами міста Хрустальний (Красний Луч).

В "Донбасантрациті" працювало близько 9 тис. людей. Щодобовий видобуток вугілля становив близько 5 000 тонн. Працівники регулярно отримували зарплату, що дозволяло забезпечувати життя близько 30-40 тис. людей, а по суті - всьому місту Хрустальний (Красний Луч).

У 2020 році найбільш критична ситуація склалась в місті Хрустальний на окупованій Луганщині, де сукупні борги з заробітної плати підприємств міста збільшилися протягом року у вісім разів – до близько 580 млн руб. Основна причина – загострення кризових явищ у вуглевидобувній промисловості.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme