Що потрібно знати мешканцям "ЛНР", які їдуть оформлювати паспорт України

КПВВ "Станиця Луганська" чи не щодня перетинають мешканці окупованої частини Луганщини, щоб оформити паспорт України: отримати ID-картку, оновити паспорт після 45-річча - вклеїти нове фото

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Що потрібно знати мешканцям "ЛНР", які ї…

Правозахисники попереджають, що ця процедура у Станиці Луганській може виявитися довшою, ніж людина розраховує.

Як повідомляє правозахисна організація "Право на захист", кожному, хто їде за новим паспортом, потрібно усвідомлювати, що доведеться оформлювати й нову перепустку через КПВВ. Стара діяти не буде, адже оформлена вона на попередній паспорт, який після отримання нового, вже стане недійсним.

"Право на захист" наводить, як приклад, історію мешканки окупованої Луганщини Наталії (ім'я змінено), яка перетнула КПВВ у Станиці, щоб вклеїти на українській території нове фото у паспорт у зв'язку з 45-річчам.

"Жінка подала всі необхідні дані, але з'ясувалося, що її паспорт пошкоджено. Тож замість старого паспорта "книжечкою" вона мала отримати нову id-картку", - зазначається у повідомленні.

Оскільки Наталя мешкає на непідконтрольній Україні території, до дороги вона підготувалася завчасно - відпросилася з роботи на день, попросила родичів посидіти з дитиною. Коли приїхала до Станиці Луганської - одразу пішла до міграційної служби за паспортом.

"Видача паспорту в Станиці була наприкінці дня, бо багато людей було. Співробітники були дуже завантажені. Була велика черга. Тому паспорт я отримала лише наприкінці робочого дня. І навіть не подумала, що далі можуть виникнути проблеми", - розповідає жінка.

Вона сподівалася до вечора перетнути КПВВ та встигнути на останній автобус додому, де на неї чекала родина. Проте через КПВВ жінку не пропустили. Її безстрокова перепустка була оформлена на старий паспорт, що вже був не дійсний. Тож необхідно було оформлювати нову перепустку. Для цього треба повторно подати запит до координаційної групи. Обробка такого запиту може тривати до 14 діб

Наталія звернулася за допомогою до моніторів "Право на захист", які щодня, в будь-яку погоду, працюють на КПВВ й допомагають людям.

"Через те, що представника координаційної групи на КПВВ немає, люди наразі мають звертатися в Старобільськ. Ті, хто самостійно приїжджають до Старобільська, мають привілеї на отримання перепустки протягом дня. Такі справи, зазвичай, обробляються в першу чергу. А для тих людей, які звертаються дистанційно, зі Станиці Луганської, обробка електронної перепустки триває протягом доби", - пояснила регіональний монітор "Право на захист" Оксана Понаморева.

Монітори допомогли жінці подати заяву на електронну перепустку. А самій Наталі не залишалося нічого іншого, як чекати та підвечір шукати житло в Станиці Луганській.

У Станиці вона чекала на перепустку дві доби, потім отримала перепустку і поїхала у бік окупованої Луганщини.

Нагадаємо, раніше монітори "Право на захист" розповідали про чоловіка, який їхав з "ЛНР" на підконтрольну територію, щоб вирішити питання з українським паспортом, але через прострочену перепустку змушений був повернутися назад. Йому довелося чекати поки видалять стару заявку на перепустку і подати нову, яку оформлять впродовж 15 діб.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme