ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Окупована Луганщина залишилась без води

Вода до окупованого Луганська не подається ні по одному з трьох водозаборів, які раніше забезпечували потреби міста
Depo.Луганськ
3 червня 2015 16:03
ФОТО: depo.ua

Про критичну ситуацію з водопостачанням написали на сайті, підконтрольному бойовикам "ЛНР", повідомляє Донбас.depo.ua.

Зі слів окупантів, схема забезпечення водою всього регіону також фактично не працює.  Вони згадали, що рік тому потреба Луганська у воді становила 140 тисяч кубів на добу. З них 30 тисяч споживалися з внутрішніх джерел. Бойовики визнали, що жоден із заміських водозаборів у місті не працює, вода не подається, обсяг води у місті нижче добового обсягу потреби - від 70 до 80 тисяч кубів.

Бойовики констатують критичну ситуацію з водою також в окупованих Стаханові, Кіровську, Брянці, Зоринську, Артемівську, Первомайську та прилеглих до них населених пунктах. Кажуть, що воду туди привозять в автоцистернах і побоюються, що санітарно-епідеміологічна ситуація у цьому регіоні знаходиться під загрозою.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, на українській Луганщині 95% води, видобутої Західною фільтрувальною станцією в Білогорівці споживає тимчасово непідконтрольна України територія області.

Як провідомив директор по екстплуатації станції Іван Вілков, це окуповані міста Алчевськ, Красний Луч, Антрацит, Пермовайськ, Стаханов, Брянка, Кіровськ, передає "Ірта".

Щомісяця постачання води на окуповані території коштує 30 млн гривень, отже, майже за рік окупанти заборгували 360 млн гривень.

В кінці травня постала загроза того, що окупований Луганськ може бути майже повністю відключений від водопостачання.