Новий рік в "ЛНР" на "мінімалках": Що готуватимуть на святковий стіл в окупації і скільки це коштує

Жителі окупованого Донбасу готуються до новорічних і різдвяних свят, хоча через безгрошів'я декому з них доводиться вже сьомий рік затягувати паски

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Новий рік в "ЛНР" на "мінімалках": Що го…

Скільки коштуватиме новорічний стіл мешканцям ОРЛО, які страви на ньому будуть і наскільки схуднуть під бій кремлівських курантів гаманці жителів в окупації, дізнавалися журналісти Depo.Донбас.

Одразу зауважимо про зарплати в "ЛНР". Мінімальна - $108 (3069 грн.), середня - $163 (4632 грн). 

Скільки коштує алкоголь, м'ясо і закуска в Луганську

Всупереч існуючій думці, в окупованому Луганську немає дефіциту продуктів: на місцевих ринках і супермаркетах можна задовольнити будь-яку найвишуканішу та примхливу кулінарну фантазію. Що стосується цін на продукти, то вони є трошки вищими за середньоукраїнські. А от якість харчів залишає бажати кращого. 

Безперечним атрибутом новорічного столу є шампанське. У Луганську можна придбати шампанське кримських (терпимі за смаком) і краснодарських (не дуже смачні) виробників. Середня ціна за пляшку – близько 300 російських рублів (115 гривень). Іноді трапляється шампанське з "братньої" Абхазії. Безсумнівним шиком на столі буде пляшка українського "Артемівського", за яку доведеться віддати не менше 450 рублів (173 гривні).

Для бюджетного застілля можна придбати "типу шампанське": за 0,7 газованого слабоалкогольного винного напою "Lavetti" в Луганську просять 150 рублів (57 гривень).

Для більш брутального застілля стане в нагоді горілка. У Луганську пів літра місцевої горілки "Луга-Нова" нині коштує від 90 від 220 рублів (34-84 гривні). Місцеві мешканці скаржаться на сумнівну якість луганської горілки, а джерела повідомляють, що спирт для цього міцного напою в цистернах привозять з Дагестану.

Російська горілка в окупації також представлена ​​в асортименті: за пляшку 0,5 л потрібно віддати 180-250 рублів (69-96 гривень). Української горілки ж не знайти: якщо раніше такий товар з "великої землі" іноді був у продажу, то відтепер українські міцні напої в окупації під негласною забороною.

Пиво не є святковим напоєм, проте поціновувачі за двохлітрову пляшку звичної "Балтики 7" віддадуть близько 130 російських рублів (50 гривень).

До алкоголя, особливо до міцного, потрібна закуска. Оселедець з Норвегії в Луганську коштує сьогодні від 150 рублів (58 гривень). Він стане в нагоді і для салату "під шубою", та й просто цю рибку можна вживати під горілку.

Свинина в "ЛНР" коштує від 350 рублів за кіло (134 гривні), а ось яловичина – від 400 рублів (153 гривні). Без сала в "ЛНР" свята не обійдуться: цей національний український продукт тут, як і раніше, дуже поважають. Кілограмовий шматок сала коштує 200 рублів (76 гривень), сало з проріззю – 300-350 рублів (115-134 грн). М'ясні субпродукти, які можна використовувати на холодець або, як кажуть росіяни, "студень", (свинячі вуха, п'ятаки, копита та інший бульйонні набори) в окупованому Луганську продають за ціною 50-100 рублів за кіло (19-38 гривень).

Ціни на ковбаси такі: за кілограм місцевої "варенки" з салом типу "Кремлівська" першого гатунку потрібно віддати 160 рублів (61 гривня). "Лікарська" обійдеться вдвічі дорожче. А ось поціновувачи "Кнута", "Махана" та "Браунгшвейскої" спустошать свої гаманці на суму від 800 до 1200 рублів за кілограм (307-461 грн).

Як відзначити Новий рік в "ЛНР" з порожнім гаманцем

Будь-який новорічний стіл не обходиться без традиційного олів'є.

Велика пачка майонезу 50% жирності коштуватиме близько 90 рублів (34 гривні). Зелений горошок, вироблений в Краснодарі, обійдеться в середньому 60 рублів (23 гривні) за баночку 400 мл. Яйця в "ЛНР" перед Новим роком традиційно зросли в ціні: за десяток потрібно викласти не менше 66 рублів (25 гривень). Картоплю в окупації завозять також в основному з Краснодара. За кіло продавці просять в середньому 28 рублів (10 гривень).

Також потрібно терміново купити цитруси, адже без їхнього аромату зникає все новорічне диво. В окупованому Луганську великий вибір мандаринів: за абхазькі тут просять в середньому 70 рублів за кг (26 гривень), турецькі цінуються дорожче – 100 рублів (38 гривень) за кілограм. Ціна на апельсини приблизно аналогічна.

Для дітлахів в "ЛНР" продають багато різноманітних новорічних кондитерських наборів: тут на базі "віджатих" потужностей фабрики "АВК" працює підприємство "Лаконд". За невеликий простенький подарунок вагою в 300 грам, всередині якого будуть бюджетні карамельки і помадні цукерки типу "Ромашка", потрібно заплатити 90 рублів (34 гривні). А ось набір насправді смачних цукерок коштує 500 рублів (192 гривні): в кілограмовій пачці містяться шоколадні цукерки типу "Каракум" та "Білочка", пара шоколадок і вафельних батончиків, та ще й мандарин.

Торти в "ЛНР" в середньому коштують по 350-450 рублів за кілограм (134- 173 гривні).

Тепер що стосується безалкогольних напоїв. У Луганську всюди продають популярну "Кока-колу". Крім російської є кола виробництва Білорусі, Казахстану і навіть Грузії. Ціна за 2 літри – 110 рублів (42 гривні). Без докорів сумління тут продають і підроблену "кока-колу", вироблену в самому Луганську: два літри – за 40 рублів (15 гривень).

"Моршинська" і "Миргородська" тут продаються за ціною близько 50 рублів за 1,5 літра (19 гривень). Місцева водичка, набрана з водопровідної мережі і злегка очищена, типу "Царської" або "Ключової", коштуватиме близько 20 рублів за "полторашку" (7 гривень). 

Мало не забули про головний символ Нового року – ялинку. В "ЛНР" в продаж надійшли сосни сорту "кримські". Цього року ціна за метрову сосну стартує від 1000 рублів (385 гривень). Якщо ж грошей мало, то можна купити жовтуваті "огризки" сосни або набір з гілочок за ціною близько 300 рублів (115 гривень). 

Як прикрасити ялинку, тобто, сосну? Можна купити банальну китайську гірлянду. Така прикраса в 100 лампочок в Луганську коштує близько 60 рублів (23 гривні). Якщо закортить повісити на вікно світлодіодну "штору" розміром 1,5 на 1,5 метра, то потрібно буде витягнути з кишені не менше 330 рублів (126 гривень).

Скільки коштує Новий рік в "ЛНР": підрахунок

А тепер дістанемо калькулятори і підведемо підсумки.

Уявімо, що середньостатистична луганська родина накриє собі святковий стіл на чотири персони і купить за мінімальними наведеними вище цінами такі товари і продукти: по пляшці шампанського та горілки, кілограм оселедця, кілограм свинини і кіло сала; компоненти для "олів'є" (горошок, яйця, майонез, картопля, ковбаса); по кілограму мандаринів і апельсинів; солодощі – торт, новорічний кондитерський набір для дитини; 2 л "Кока-коли" і 1,5 л мінералки. Також не забуваймо про сосну і гірлянду.

У підсумку середньостатистичний святковий стіл в Луганську "на мінімалках" обійдеться в 3299 російських рублів (1268 гривень) на сім'ю. Якщо грошей водиться більше і є можливість не економити, то цю суму можна сміливо помножити на три.

Всі ціни наведено станом на грудень 2020 року та переведені за місцевим курсом "ЛНР": 2,60 російських рубля за 1 українську гривню.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme