На підконтрольній Луганщині трьом шахтам загрожує підтоплення через бойовиків

У Луганській області можуть бути затоплені 3 діючі шахти об'єднання "Первомайськвугілля", бо вони розташовані на підконтрольній Україні території, але геологічно пов'язані з шахтами, що знаходяться в руках бойовики

Як передає Depo.Донбас з посиланням на Радіо Свобода, бойовики припинили відкачку води з деяких підконтрольних їм шахт.

Незабаром перетікання води з непідконтрольної території може настільки посилитися, що обладнання, яким відкачують воду на українських шахтах не витримає і діючі розробки будуть затоплені.

"Зараз частина "Первомайськвугілля", яка на нашій території, не може контролювати процеси з того боку. А вони зупинили там відкачування. Навіть начебто обладнання там розібрали. Але це за чутками", - розповів екс-заступник керівника Луганської облдержадміністрації Володимир Гуц.

Повідомляється, що вода, що накопичилася на одних шахтах, перетіканням надходить в інші. За словами головного геолога об'єднання Володимира Пікало, восени минулого року вода перестала відкачуватися з шахти "Голубівська", яка знаходиться біля Кіровська. За оцінками фахівців, вже в грудні цього року вода з цієї шахти почне переливатися в сусідню шахту "Першотравнева".

"До точки переливу залишилося 68 метрів. Коли вода дійде до позначки - 160, вода почне переливатися з Кіровської групи шахт в шахту "Першотравневу". У розмірі 700 кубів на годину. Такий приплив буде", - розповів Пікало.

Тим часом, шахта "Першотравнева" і без того затоплюється, бо там відкачка води припинилася ще у вересні 2015 року. І зараз до точки переливу залишається менше метра. Найближчими днями вода почне переливатися в шахту "Золоте", яка розташована вже на підконтрольній території. А після неї вода дійде ще до двох діючих на підконтрольній території шахт - "Карбоніт" і "Гірська".

"Люди працювати не зможуть. А це десь 4 тисячі осіб. Це з усіма співробітниками. Плюс ще сім'ї. В середньому ще плюс 3 людини. Тобто це десь 16 тисяч людей залишиться без заробітку", - розповів Пікало.

Також затоплення шахт може призвести до техногенних і екологічних проблем.

"У місцях, де вода буде близько підходити до поверхні, можуть виникати провали, а також підтоплення житла людей і об'єктів інфраструктури... Шахтні води можуть погіршити і без того складну ситуацію з водопостачанням населених пунктів", - йдеться у повідомленні.

Фахівці зазначають, що зупинити наплив води можна, аледДля цього необхідно поставити додаткове обладнання, яке коштує приблизно 90 мільйонів гривень. На підприємстві таких грошей не мають, тож повідомили про проблему до Міністерства вугільної промисловості і наразі чекають реакції чиновників.

Як повідомлялося раніше, Міністерство екології України має в своєму розпорядженні факти того, що російські куратори стимулювали бойовиків відключати електропостачання для затоплення шахт.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme