Медіа-війна "чекістів ЛНР" проти Ігоря Плотницького

Правоохоронний тандем "ЛНР" замість "боротьби зі злочинністю та шпигунством" займається медіа-війною проти ватажка

Depo.Луганськ
22 березня 2017 16:31
ФОТО: depo.ua

Вранці 22 березня на порталі луганських сепаратистів life.lg.ua була розміщена інформація про діяльність представників медіа-сектору, які перебувають під контролем "МГБ" і "МВС", проти ватажка "ЛНР".

Так, згідно з опублікованою інформацією, стверджується, що "найняті диванні війська" луганських сепаратистів представляють "біженці" з анексованого Криму, які, з незрозумілих причин, не залишилися в 2014 році на території півострова, а прибули в окупований Луганськ. Перш за все, інтерес представляє діяльність інформгруппи "Лугань-Центр", під контролем якої знаходяться жовті сайти lugansk1.info, okkupatsiya.net і цілий ряд блогів, включаючи проект Немезида (cont.ws/@nemezidalnr).

На чолі ієрархії пропагандистів знаходиться екс-заступник міністра т.зв. "Міністерства інформації, друку і масових комунікацій ЛНР" Юрій Першиков та його помічниця Ксенія Сабіна, яка займається дешевою "джинсою", за порівняно невелику плату від свого "патрона". Юрій Першиков, перш за все, старий приятель Костянтина Затуліна, селищний депутат з Криму, який потім був відправлений ФСБ в Луганськ для ведення інформаційної війни проти України в медіа-секторі луганських сепаратистів. За короткий період часу, вони зібрали навколо себе пул дешевих журналістів, структурувавши їх діяльність і поставивши на казенний пайок. Зокрема, на бік Ю. Першикова перекинулися Сергій Прасолов і його син Микола, Андрій Даренський, дочка Марини Савінової - Наталя, маргінальний письменник Андрій Чернов, а також маловідомі журналісти - Нефьодов, Бавико, Черненко, блогери Боженко і Медофф та ін. Примітно, що більша частина з них до цих пір продовжує підробляти кореспондентами для "Українського вибору".

Матеріальна сторона змогла залучити на бік "Лугань-центру" цілий ряд відповідальних медіа-чиновників: від прес-секретаря "народної ради" до "старого прокурорського" Зайцева і "старорегіонала" Валерія Філіппова. Згаданий раніше Сергій Прасолов "числиться" в "МГБ", Ксенія Сабіна та її оточення - за документами співробітники "МВС". До активів діяльності даної групи можна віднести "спецоперації" проти "ради міністрів" луганських сепаратистів і особисто Плотницького. Зокрема, ними була "проведена інформаційна компанія з дискредитації охорони Плотницького, яка готувала фізичне усунення голови "ради міністрів" Сергія Козлова. Матеріали були поширені через блогерську мережу. Також, даною групою була "проведена інформаційна компанія" з висвітлення причетності Плотницького та його найближчого оточення до фінансових махінацій і розкрадання бюджетних коштів. Матеріали були розміщені через блогерську мережу, а також використовувалися ресурси групи Немезида (cont.ws/@nemezidalnr)".

Активну допомогу в проведенні "інформаційних компаній" цій групі, як не дивно, надає "ЦГЗ МВД ЛНР" на чолі з Сергієм Колесніковим: "Силами начальника "ЦГЗ МВС ЛНР" Колесникова і заступника начальника "ЦГЗ МВС ЛНР" Романюка, спільно з групою "Лугань- центр" виконувалися завдання окремих співробітників "МГБ ЛНР" по створенню в популярних соціальних мережах і на блогерських майданчиках в мережі Інтернет акаунтів на підставних осіб і ведення від їх імені блогів, з метою легалізації оперативної інформації і впливу на інформаційне поле. З тією ж метою і по завданням тих же співробітників "МГБ ЛНР" начальником "ЦГЗ МВС ЛНР" Колесніковим інсценувалися витоки оперативної інформації, на підставі матеріалів допитів затриманих, "МГБ ЛНР" готувалися інформаційні вкиди, а також розроблялися пропозиції щодо реалізації окремих інформаційних заходів "МГБ ЛНР".

Також, 22 березня в мережі були розміщені аудіофайли запису наради за участю Юрія Першикова і "Арбата", на яких "куратор" вичитує свого підопічного за погано організовану роботу. Також в записі звучала згадка "Діда", він же, за інформацією patria-0-muerte.blogspot.ru, "перший заступник міністра "МВС ЛНР", генерал-майор Олександр Борисович Ніколаєнко, кадровий російський міліціонер, спрямований до Луганська для "нагляду" за місцевими міліціонерами, безпосереднього керівництва їх роботою в інтересах Кремля і "нагляду" за новою луганської "елітою". Він встиг відзначитися в епічному викритті схрону американських "Стінгер" в Луганському аеропорту, який виявився набором масогабаритних муляжів з Китаю. Сам же "Дід" виїхав з "ЛНР", як випливає з аудіозапису, кілька місяців тому.

З опублікованих в сепаратистських ЗМІ аудіозаписів наради "Арбата" і Першикова можно зрозуміти, що "Арбат" контролює наповнення новинних стрічок в сепаратистських ЗМІ (наприклад, "Луганський інформаційний центр"). Він же вичитує Першикова і Сабіну за відсутність наповнення інформацією на сайтах. На що отримує у відповідь, що доступ до адміністративної панелі порталу "Л1" мають тільки представники "МГБ" і "Дід".

"Коли "Луганськ1" реанімували, я сказав наповнювати іншими матеріалами, не своїми власними, - заявляє "Арбат". - "Дід" до адміну ніякого відношення не має".

Першиков стверджує, що для розміщення оновлень на сайті "ЛІЦ" необхідно близько семи хвилин, наповнення стрічки в день хоча б на 10 новин становить години півтори. Низька активність працівників "ЛІЦ" також пов'язана з тим, що співробітники даного сепаратистського ЗМІ більше 3 місяців не отримували зарплату, в зв'язку з чим відсутні механізми стимулювання журналістів пропагандистського ЗМІ.

Незважаючи на обіцянку "Діда" виплатити заборгованість, зарплати в повному обсязі так і не були видані на руки. "Арбат" заявив, що заздалегідь повідомляв Першикова і Сабіну про розвиток подібної ситуації, і був здивований, чому журналісти не були влаштовані в "МВС" або "МГБ". Він був незадоволений тим, що Першиков чекав, поки "Арбат" повернеться до Луганська у жовтні, а не вирішував ці проблеми самостійно. Незважаючи на те, що для працевлаштування в спецслужби "ЛНР" потрібно проходити ряд перевірок, в тому числі медогляди, "Арбат" стверджував, що журналістів можна було без проблем влаштувати на рядові посади в спецслужби луганських сепаратистів. За словами Ю. Першикова, до нього також звертався Моргунов, у якого відбулася розмова з іншим російським "куратором" "Академіком" про фінансові труднощі при працевлаштуванні журналістів. При цьому "Арбат" критикував Першикова за те, що той постійно на когось посилається, а сам не може приймати важливих рішень.

Згідно з інформацією співробітника ФСБ, який курує роботу медіа-сектора "ЛНР", в Луганськ зайшло фінансування, зокрема, на виплату зарплат співробітникам "МГБ". "Арбат" стверджує, що контролює ці процеси "від дрібниць і вище".

Йому вкрай не подобатися, коли працевлаштовані журналісти отримують зарплату, але при цьому працюють на дому.

Він також підтримує хороші контакти з начальником "ЦГЗ" Колесніковим, позивний "Єгер"; заступником начальника "Центру громадських зв'язків "МВС ЛНР", ведучою ДТРК Романюк; начальником відділу кадрів" МВС ЛНР "Оленою Петрівною і рядом інших фігур.

Таким чином, прямуючи з опублікованих матеріалів, керівництво "ЦГЗ МВС" фактично "лягла" під керівництво "МГБ ЛНР". У цій ситуації Ігор Корнет зайняв більш слабку позицію в альянсі з Леонідом Пасічником.

Дані аудіофайли фактично підтверджують інформацію про те, що "правоохоронний тандем" луганських сепаратистів замість "боротьби зі злочинністю та шпигунством" займається медіа-війною проти Плотницького. З опублікованих матеріалів випливає, що Першиков, як правило, прикривається послугами "Арбата", співробітника ФСБ, який координує роботу "міністерства інформаційної політики" ЛНР", тим самим підтверджуючи факт участі російських спецслужб в координації політичних процесів на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Стратегічна помилка російських кураторів полягає в ставці на таких людей, як Першиков, який готовий змінити "вектор роботи", керуючись принципом хто більше заплатить, записавши на диктофон свою розмову з куратором від ФСБ. Виникає логічне запитання, чи робив це він з метою "страховки", або зливав інформацію самому Плотницькому?

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас