ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Майбутнє Донбасу: Забруднені шахтні води знищать міста та села

Донбас є міною уповільненої дії, вода з шахт буде підніматися до рівня збійок і врешті-решт змішається на рівнях водозбору Сіверського Дінця, Кальміусу і резервних джерел питної води

Depo.Луганськ
21 листопада 2018 13:08
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у матеріалі "Радіо Свобода", яка посилається на дослідження доктора технічних наук, гідрогеолога Євгена Яковлєва, який разом з колегами весь останній рік вивчав ситуацію в Центральному гірському масиві Донбасу, передає Depo.Донбас.

Основна загроза для регіону - втрата резервних джерел питної води, а це означає втрату роботи в моногородах навколо шахт, втрату інфраструктури, втрату самих міст.

Таблиця Яковлєва показує процес заповнення шахт водою і приблизний час, коли рівень шахтних вод: сильно засолених,забруднених нефтехимией, біологічними відходами (від гниття у воді того ж кріпильного лісу), і навіть радіоактивними ізотопами разом з сполуками ртуті, неминуче вийде на рівень водоносних горизонтів.

Для різних районів Донбасу Яковлєв передбачає різні терміни цього виходу - де до 5, де і до 12 років. А десь це відбувається вже зараз.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook