ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Луганський ультрас: Терористи п'ють горілку за "Новоросію" та наступ

Depo.ua поспілкувався з фанатом "Зорі", який поїхав з Луганська через війну, а потім повернувся назад
Depo.Луганськ
22 квітня 2015 12:21
ФОТО: depo.ua
Луганський ультрас: Терористи п
Луганський ультрас: Терористи п'ють горілку за "Новоросію" та наступ

Один з представників "Зарниці" (ультрас "Зорі") після початку війни на Донбасі поїхав з Луганська до Полтави, але затриматися там не зміг - потрібно було повернутися до батьків. Фанат тривалий час не хотів спілкуватися з нами через страх, що після розмови може постраждати його родина або він сам. Своє ім'я попросив не називати, оскільки в Луганську вже давно забули про свободу слова.

- Розкажіть, коли поїхали з міста і чому знову повернулися в Луганськ?

- Поїхав у липні, коли Луганськ активно обстрілювали. Родина мешкає на Жукова. Звичайно, руйнування там відносно невеликі, навіть порівняно з центром, мені так здається. Виїхав до Полтави. Сам я програміст. У Полтаві тривалий час займався фрілансом, робив сайти та іншу халтуру. А повернувся в місто після Нового року. Переживав за батьків дуже.

- А Ваші побратими по ультрас-руху? Вони у переважній більшості виїхали?

- Так. В Луганську є кілька чоловік. Багато хлопців із "Зарниці" пішли на фронт. Більшість з них вступили до добровольчих батальйонів. Деякі, як "Аксьон", загинули у битві за Донбас.

- А були такі, що вступили до лав "ЛНР"?

- На жаль, були. Їх не так багато, принаймні, наскільки я знаю. Але кілька людей підтримали "ЛНР" ще з квітня 2014, а у травні навіть на "референдум" пішли. Потім побачив одного з хлопців у центрі міста з автоматом. Він пишався, що був "ополченцем". Але це не кістяк нашого руху. Скоріше - звичайні  "малолєтки", які навіть на сектор не завжди приходили. Про виїзди взагалі мовчу. 

- Хронологію подій у Луганську ми знаємо, а от що зараз відбувається в місті - не дуже. Розкажи як люди живуть, чим заробляють на життя?

- О-о-о, тут можна довго говорити. В Луганськ так званими гумконвоями завозять їжу та російські підручники для шкіл і університетів. Зараз кажуть, що учням шкіл та студентам видаватимуть дипломи російського зразка. Ходять чутки, що паспорти "ЛНР" скоро будуть всі отримувати. З'являються рублі. Цінники в магазинах у рублях можна побачити. Гривні вже не дуже охоче приймають, а "міняли" в місті пропонують обмін 1 до двох. Тобто, за тисячу гривень отримуємо 2 тисячі рублів. 

Чим заробляють люди? Мужики йдуть в так зване "ополчення". Там можна хоча б пару тисяч гривень заробити. Хтось виносить різний мотлох продавати на вулицю. Звичайно, певні бізнесмени продовжують працювати. Але найбільший з них зараз - Плотницький. Його супермаркет "Народний" всі вже знають. Але ціни вражають. М'ясо, наприклад, може коштувати і 120 гривень за кілограм.

Також кінотеатри та дискотеки працюють. Не дивлячись на комендантську годину, яка невідомо коли починається. Хтось каже в 22:00, а хтось боїться о 21:00 на вулицю виходити.

- А скільки приблизно людей в місті?

- Знаєте, люди потроху повертаються додому. Не можу сказати скільки людей. Поменшало машин, молоді на вулицях. 

- Яке ставлення до терористів у луганчан?

- В місті дуже багато ватників. Молодь, яка була проти терористів, виїхала. А ті, хто повертаються, бояться щось казати. Я теж боюся, але не за себе, а за батьків. Вони в мене спочатку були за "ЛНР", як і більшість людей "совкового" покоління. Зараз вони змінили свою думку. Але луганчани у своїй більшості за терористів. Тут і "козаче" радіо, і телебачення роблять свою справу. Луганчан банально зомбують. І навіть голод не додає людям розуму. Відсутність грошей та їжі вони пояснюють "фашизмом" України. Чомусь ніхто не бачить, як терористи крадуть гуманітарну допомогу. 

Всіх влаштовують соціальні їдальні, де можна поїсти якусь гречку та воду, що називається супом.

Люди залякані. У сусідньому будинку згвалтували молоду дівчину. Всі про це знали. Навіть її сусіди, які за "ЛНР". Але ніхто їй не допоміг. Всі мовчать.

Кажуть, що в місті є підпілля. Мені це розповідали знайомі ультрас, які зараз воюють. Рідко, але вдається з ними поговорити...

- В самому місті є патріоти, які пішли у підпілля?

- Кажуть, що є хлопці, які в Луганську готують сюрпризи для терористів. Але я не знаю конкретики.

- Чи багато підкріплення з Росії надходить у Луганськ?

- У самому місті багато військової техніки. Дуже часто можна побачити колони танків. Зараз терористи ховають її на території військових частин. Загалом в Луганську досить багато людей зі зброєю. І зрозуміти, наскільки їх стало більше, дуже важко. Вони багато п'ють, часто вночі можна почути постріли. Одного разу я бачив терористів, що були дуже схожими на російських офіцерів. Йшли у філармонію. Звичайні бандити її ніколи не відвідували. 

Ходять чутки про якийсь наступ. Нещодавно в одному з кафе бандити піднімали чарку за "Новоросію" та майбутній бій. 

- А в якому стані стадіон "Авангард", де раніше ви фанатіли за "Зорю"?

- У нього кілька разів влучали снаряди. Зараз так звана влада "ЛНР" проводить там якісь змагання серед молоді. Я давно не був на "Авангарді".- А що це за футбольна збірна "ЛНР", яка грала проти Абхазії?

- Їх тренує відомий всім чемпіон СРСР у складі "Зорі" Куксов. Також є у складі луганський молодняк, кілька досвідчених екс-гравців, наприклад, голкіпер з Алчевська (Комарицький, - ред.). Але вони майже не тренуються. Кажуть, що за товариську гру проти Абхазії кожен з них отримав по $400. От і все.

- Яким Ви бачите майбутнє Луганська?

- Це буде чорна діра. На жаль, якщо терористи тут залишаться, то майбутнього в міста немає. Для себе я вже вирішив, майже змирився з тим, що доведеться залишити батьків та йти воювати. Знайомі ультрас допоможуть мені вступити в ряди одного з добровольчих батальйонів. Надії на місцевих немає, бо ватники сліпі.