ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Куди прилаштувати Герасима: Над міністрами Плотницького нависли чистки Пасічника

Новорічні свята добігають до кінця, тож окупована частина Луганщини, що нещодавно змінила Плотницького на Пасічника, чекає на чергову серію перестановок у лавах своїх "очільників"

Depo.Луганськ
12 січня 2018 12:00
ФОТО: depo.ua

Одразу ж після Нового року "голова ЛНР" Пасічник взявся за ревізію спадщини, що дісталася йому від Плотницького. Співробітники Генеральної прокуратури ЛНР" спільно з представниками інших силових та наглядових відомств розпочали перевірки витрачання великих сум бюджетних коштів міністерством зв'язку і масових комунікацій, теплопостачальним підприємством "Теплокомуненерго" та мережею супермаркетів "Народний".

А 9 січня 2018 року "Радмін" затвердив "Порядок проведення Фондом державного майна перевірок збереження, використання по цільовому призначенню та ефективності використання майна "ЛНР".

Цікаво те, що "голову фонду держмайна ЛНР" Олександра Толмачова, зняли ще в кінці року. Щоправда, на сайті "Радміну" ще висить його прізвище. Мабуть, досі даються взнаки новорічні свята.

Новим головою фонду став Кравченко Валерій Валентинович. Про нього відомо, що народився він 8 липня 1963 року. Проживає за адресою кв. Сонячний, 12. До війни обіймав посаду заступника начальника відділу реформування власності та продажу акцій РВ ФДМУ. З 2010-го по 2011-й був членом наглядової ради Державного відкритого акціонерного товариства "Первомайське шахтопрохідне управління з буріння стволів і свердловин ДП ДХК "Спецшахтобуріння". Перейшов на бік "ЛНР". Працював заступником голови "Фонду держмайна". У 2015-му брав участь у схемі з "віджимання" ПАТ "Луганське регіональне управління автобусних станцій" на користь "республіки".

У новому році чистки нового "голови" продовжилися. Першою ластівкою післяноворічних перестановок стала відставка "в. о. міністра інфраструктури і транспорту" Володимира Герасимчука. Згідно із сюжетом каналу "Ровеньки", тепер тимчасово виконує обов'язки "міністра" Володимир Євдохін.

Цікаво, що в сюжеті Володимир Євдохін - ні пари з вуст.

Про нового міністра" відомо, що народився він 10 квітня 1969 року в Луганську. Служив у морфлоті. Має слабкість до чарки. У 2013-му став засновником "Промислово-фінансової компанії "Наві-транс". Ця фірма засвітилася через те, що в 2014 році виконувала роль прокладки в схемі постачань вугілля з окупованої території.

Схема працювала так: вугільна продукція із зони Антитерористичної операції відправлялася фіктивними підприємствами – "Верхаус" і "ПФК "Наві -Транс" на адресу київської "Актив груп". На контрольно-пропускних пунктах зони АТО відбувалася підміна документів і переадресування вугілля замовнику – "Центренерго".

"Безперешкодне транспортування" вугілля залізницею через лінію фронту і подальшу легалізацію палива забезпечував Євдохін. Його зусиллями вугілля, що видобувається на "Снежнеантрациті", "Шахтарськантрациті", "Торезантрациті", "Макіїввугіллі", від імені ДП "Шахта ім. К. І. Кисельова" постачалося на "Центренерго".

У 2015 році Євдохін був призначений начальником служби залізничних перевезень "Луганської залізниці" міністерства інфраструктури і транспорту ЛНР". Влітку 2017 щодо Євдохіна до суду направили обвинувальний акт за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. У листопаді 2017 р. Євдохін став в. о. заступника "міністра". І ось доріс до "т. в. о. міністра".

Щонайперше на посаді "міністра" запустив сайт "Луганської залізниці". Примітно, що згідно із сайтом "ЛНР" ходить аж один пасажирський поїзд Луганськ – Ясинувата.

Нагадаємо, що тепер уже колишній "міністр" Герасимчук отримав посаду в січні 2017 року. Раніше "Герасим", як його називають колеги", очолював ТОВ "Луганське регіональне управління автобусних станцій". У луганських ЗМІ також зазначали, що під його керівництвом з 2014 року по січень 2017 р. в окупованих містах Луганської області відновлювали автостанції.

Продовжив улюблене заняття з будівництва автостанцій (і відкатах на будматеріалах) "Герасим" і на посаді міністра, хоча про дороги зовсім забув. Відразу ж після офіційної відставки "Герасима" розпочнеться "ревізія", а попросту - дерибан Луганського автовокзалу.

"Рада міністрів ЛНР" розпорядилася перенести пункт відправлення приміських автобусів, що прямують до тимчасового пункту переходу в районі Станиці Луганської, на центральний автовокзал Луганська. Це дозволило усунути приватних перевізників і зосередити монополію на надприбутковий маршрут у руках того, хто володіє автовокзалом. Подейкують, що на автовокзал поклав око і сам Пасічник.

Очікуються перестановки і в "Державній службі ветмедицини ЛНР". Призначену в жовтні 2017 на посаду голови цієї служби Галину Некішину звільнять і замінять її на попередницю Наталю Грабко. Зараз Грабко представляється як коханка "голови ЛНР" Леоніда Пасічника, і про своє повернення на посаду головного ветеринарного лікаря "ЛНР" говорить: "Це мій новорічний подарунок від Льоні".

Впевнено можна сказати, що слідом за перевірками почнуться і перестановки, а можливо, і арешти "міністрів". Насамперед, крісла мають втратити ті "міністри", які за час Плотницкого мали тимчасовий статус і за відведений їм час загрузли в корупції або ж показали свою повну некомпетентність.

Після перевірки фактів розтрати бюджетних коштів у "Теплокомуненерго" дамоклів меч повисне й над "в. о. міністра будівництва і житлово-комунального господарства" Максимом Протасовим.

До Протасова є запитання щодо зношування водопровідних труб, централізації "Теплокомуненерго", простоювання ліфтів та їхнього ремонту, спилювання дерев у місті Луганську. Ну, а головне запитання: як на практиці реалізується Республіканська програма "Відновлення 100 будинків" і куди поділися надані кошти.

Взагалі, посада "міністра ЖКГ" є найбільш нестабільною, і всього за три роки в "ЛНР" вже змінилося шість "міністрів". Пов'язано це з великою спокусою корупції та розкрадання російських коштів, наданих на програму з відновлення житла, що зазнав пошкоджень у результаті обстрілу "2000" і "2000+".

Так, один із "міністрів ЖКГ" Олексій Русаков 10 лютого 2016 року був затриманий правоохоронними органами за фінансові зловживання. Русаков був засуджений на 4 роки позбавлення волі за махінації з комунальними платежами. У вересні 2016 Русаков втік з-під домашнього арешту.

Самого Протасова призначили тільки влітку 2017, і ось знову відставка.

Хитається крісло і під "щасливчиком Плотницького", "в. о. міністра" освіти та науки Сергієм Цьомкалом. Самого Цьомкала призначили в липні 2017, і за цей час він встиг показати свій цілковитий непрофесіоналізм на займаній посаді. До того ж Цьомкало під час листопадового протистояння Плотницького та Корнета встиг записати звернення на підтримку "голови".

Тоді, зокрема, Цьомкало заявив, що всі "здобутки" у сфері освіти – це заслуга Плотницького, і те, що відбувається (заколот, – ред.) – це удар по "республіці".

Цьомкало походить з Луганська, закінчив Луганський державний педагогічний інститут імені Тараса Шевченка. Освітньою діяльністю займався в луганській ЗОШ №28, де був учителем початкових класів, а згодом — директором. Також займав посади в Луганській міській раді. Перед призначенням на посаду "міністра" був "начальником управління загальної середньої та дошкільної освіти "міністерства освіти і науки ЛНР".

Ходять чутки, що позбудеться посади також "в. о. міністра економічного розвитку Олена Костенко. Незважаючи на те, що Костенко призначили ще у 2015, економічного розвитку в "республіці" не видно. Смішно виглядають і створений "міністерством" експрес-аналіз пропозицій для інвесторів "ЛНР". Чого вартий заклик до інвесторів створювати шахти і свинокомплекс на 60 свиноматок у прифронтовому Первомайську. Всі проекти без розрахунків – і схоже, що презентації зроблені в звичайному "павер пойнт" якимось студентом-першокурсником.

Ось і весь рівень розвитку "міністерства економічного розвитку ЛНР". Варто також зазначити, що до призначення міністром Костенко була радником Ципкалова з питань економіки. Також Костенко є дружиною колишнього командира спецпідрозділу "Беркут" в Луганській області, підполковника міліції Валерія Костенка.

Окремо можна винести чистки "голів адміністрації ЛНР". Крім того, що багато з них загрузли в корупції і крадіжці, вони ще мали необережність підтримати Плотницького під час листопадового заколоту.

Тоді це зробили Роман Корентник - в. о. Лутугинської районної адміністрації, Наталія Пяткова - "голова адміністрації" Алчевська, Віталій Михайлов - голова адміністрації" Перевальського району "ЛНР", Геннадій Карцев – "градоначальник" Кіровська, а також Анатолій Андрієнко - "голова" Антрациту та Антрацитівського району.

Насамперед нова влада взялася за Андрієнко. За фактом розтрати проти нього відкрито кримінальну справу. Щоправда, поки він проходить як свідок. Тому вже не зовсім скоро Антрациту варто очікувати нового голову.

Незабаром повинна позбутися свого крісла "голова" Алчевська Наталія Пяткова, що колись активно підтримувала Плотницького.

Відчуваючи швидку відставку, Пяткова в останній тиждень активізувалася в інформаційному просторі, засвідчує видимість своєї "роботи", іноді вдаючись до відвертої брехні.

Так, на засіданні міської ради підприємців вона заявила, що "в минулому році відновили діяльність 10 підприємств у сфері промислового виробництва і будівництва, відкрилися 82 об'єкти сфери торгівлі і послуг, що дозволило створити понад 350 нових робочих місць". Після простих математичних розрахунків виходить, що на промисловому підприємстві працює 15 чоловік. І чиновниця так не хоче розлучатися з кріслом, що готова вдаватися до відвертої брехні.

Ще одним кандидатом на звільнення є Роман Корентник - в. о. Лутугинської районної адміністрації. Крім згаданої вже підтримки Плотницького, Корентник своїм "управлінням" довів "до ручки" весь район. Людям Лутугиного просто ніде працювати. Закриваються підприємства. Топлять шахту "Лутугинську".

"Причому топлять з обладнанням, попередньо вирізавши кабель, що його шахтарі в 2014 під обстрілом рятували ціною своїх життів. Кабель обробляли в електроцеху. У шахті залишилося все електрообладнання, сухі підстанції, насоси, пускачі, два комплекса, комбайн. Це мільярди грошей!" - скаржаться місцеві шахтарі. До того ж район на межі екологічної катастрофи, бо брудна шахтна вода потрапляє у водопровід, що змушує район залишатися на довгий час без води. Тому дні Коретника в кріслі добігають кінця. І саме його Пасічник зробить "цапом-відбувайлом" за всі біди в районі.

Виникає запитання, хто ж прийде на зміну цим "горе-міністрам" і "головам адміністрацій". Напрочуд впевнено можна сказати, що це будуть колишні чиновники Партії регіонів, які мають досвід роботи у відповідній сфері. Також, скоріше за все, ці люди, як і сам Пасічник, не будуть мати стосунку до подій "російської весни". Адже, як відомо, "голова "ЛНР" Пасічник під час гарячих подій весни-літа 2014 року відсидівся на "конспіративній квартирі" і "вигулькнув" лише восени 2014-го, очоливши так зване "МДБ ЛНР". А товариш Пасічника, новий "віце-прем'єр ЛНР" Олег Чорноусов весь 2014 рік провів на посаді голови митниці Луганської області, перейшовши на бік "ЛНР" лише влітку 2015 року.

Ті ж "фанатики російського світу", що стояли у витоків республіки", колишньому "СБУшнику" Пасічникові виявилися не потрібні. "Екс-голова парламенту" Карякін, що повернувся після вигнання, так і не отримав бажаної посади і поїхав назад до РФ.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас