Беседа проти Суркова: В "ЛНР" посилилося протистояння між Плотницьким та силовиками
Конфлікт виліз назовні після засідання "народної ради" "ЛНР", де "міністру МВС" Ігорю Корнету довелося відповідати на незручні запитання "депутатів"
- Донбас
-
27 жовтня 2017 09:00
Так, Корнета звинуватили в захопленні чужого будинку, приховуванні тортур "підозрюваних" "екс-начальником ВБНОНу ЛНР" Дмитром Захарченко.
Висловили своє невдоволення діями Корнета і інші депутати.
Присутній на засіданні "голова ЛНР" Ігор Плотницький явно був задоволений тим, що відбувалося, й сам брав участь у публічній "обструкції міністра".
Закінчилося засідання ще однією знаковою подією. Прокурор "ЛНР" Заур Ісмаїлов подав у відставку, і його місце зайняв Віталій Подобрий, який до цього обіймав посаду заступника "міністра МВС ЛНР".
Ці події можуть вказувати на ослаблення впливу Плотницького, який втратив свій останній оплот у силовому блоці – прокуратуру. Саме прокуратура вела боротьбу з ворогами Плотницького всередині "республіки" і займалася чистками колишніх "героїв і захисників Новоросії", які ставали неугодними "голові".
Щоб зрозуміти, що сталося, потрібно проаналізувати ситуацію всередині самої "ЛНР".
Так, можна виділити 3 групи впливу, орієнтовані на різних кураторів з РФ.
Це "Сурковці", "ФСБшники" та "військові".
Помічник президента РФ, Владислав Сурков, відповідає за політичну частину "ЛНР" та Мінські переговори. Саме на Суркова орієнтується Плотницький і його оточення.
ФСБшники контролюють силовий блок, куди входить голова "МГБ" Леонід Пасічник і "МВС" Ігор Корнет. Як нещодавно повідомив народний депутат України Вадим Денисенко (БПП), кураторством ФСБшного блоку займається генерал-полковник ФСБ РФ Сергій Беседа.
Ну і третій блок, це кадрові російські військові. Вони займаються безпосередньо т. н. "Народною міліцією ЛНР", яка фактично є військовим підрозділом. Згідно даних військової розвідки України, головнокомандувачем "народної міліції ЛНР" є Євген Нікіфоров, генерал-майор ЗС РФ.
Так само варто відзначити давнє протистояння між Плотницьким(Сурковим) і силовиками "ЛНР" (Пасічник, Корнет), які в свою чергу орієнтуються на "ФСБшних кураторів".
Історія конфлікту Плотницького з Пасічником почалася ще в 2015 році, під час перерозподілу впливу на нафтову продукцію "республіки".
У жовтні 2015 року було заарештовано "міністра палива та енергетики ЛНР" Дмитра Ляміна. У відповідь "глава ЛНР" тимчасово відсторонив від посади голову "МГБ ЛНР" Леоніда Пасічника, який разом з ще одним силовим "міністром" Ігорем Корнетом і організував арешт і побиття Ляміна. За "силовиків" заступилися голова "Радміну" Геннадій Ципкалов та "народної ради" Олексій Карякін, а також деякі "мери" міст". Тоді конфлікт, після втручання, вдалося залагодити – Пасічник і Корнет повернулися на свої посади, а ось Ципкалов і Карякін як раз своїх посад позбулися.
Суперечності посилилися влітку 2016 року, коли відбулася спроба підірвати Плотницького. Після цього Ігор Венедиктович оголосив про підготовку перевороту, бездіяльність "МГБ" і почав "закручувати гайки в "республіці". Були заарештовані екс-голова "ради Міністрів" Геннадій Ципкалов (загинув за невідомих обставин) і один з керівників "Народної міліції ЛНР" – Кисельов (досі під слідством), на Росію втік екс-голова "народної ради" Олексій Карякін.
У січні прокуратура так званої "ЛНР" оголосила в розшук Тимура Станіславовича Лазюка, як стверджує сайт "прокуратури", "вже колишнього співробітника Міністерства державної безпеки ЛНР".
І ось він, новий виток протистояння.
Нагадаємо, що Леонід Пасічник та Ігор Корнет, можна сказати, одні з останніх лідерів першої хвилі т. н "ЛНР", які все ще продовжують залишатися при владі.
Тому звинувачення Корнета і його людей на засіданні "народної ради" можна розцінювати як хід у відповідь "голови ЛНР" на вимушену відставку Ісмаїлова. Тим самим Плотницький хоче розхитати грунт перед ногами Корнета і показати останнього в негативному світлі перед московськими "ФСБшними кураторами".
Також існує версія про багатоходівку Плотницького. Як пише аналітичний відділ діалогу, колишній офіцер "Беркута" Віталій Подобрий, який з грудня 2015 по жовтень 2017 року працював нібито у підпорядкуванні Корнета, насправді був "смотрящим" в міністерстві від Плотницького. Тому Прокуратура і далі будет під контролем у Плотницького.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:00 Майже дві сотні разів рашисти штурмували позиції ЗСУ на фронті, - Генштаб
- 20:45Удар КАБами по Донеччині: Поранення отримали шестеро літніх людей (ФОТО) ФОТО
- 11:15Росіяни продовжують тиснути на Курахівському напрямку, — ОСУВ "Хортиця"
- 22:55Третина усіх ворожих спроб прорвати фронт відбувається на двох напрямках, - Генштаб ЗСУ
- 22:40На Донеччині загинув 11-річний хлопчик, його сестра та дідусь поранені
- 21:12Криптовалюта Notcoin: що таке і як працює його блокчейн? Актуально
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 23:38Росія не хоче обмінювати засуджених в Україні колаборантів
- 22:40 Від початку цієї доби відбулося 135 бойових зіткнень: Де ворог намагається прорватися
- 21:11За тисячу днів війни рф зруйнувала та пошкодила в Україні майже дві тисячі медзакладів
- 19:26 "Укренерго" повертає відключення: коли діятимуть графіки
- 08:32 росіяни атакують Україну ракетами та дронами: у низці регіонів лунали вибухи, є загиблі та постраждалі ФОТО
- 14:16путін доручив звести на березі моря у Маріуполі 50-метровий монумент "визволителям"
- 10:43У Покровську росіяни з дрона атакували автомобіль: Є загиблий та поранені
- 12:50Окупанти вдарили по селищу на Донеччині: Поранено підлітка
- 10:35 Цієї ночі противник атакував Україну рекордною кількістю БпЛА
- 09:11 На окремих ділянках фронту окупанти настримно намагаються прорватися, - Генштаб ЗСУ
- 23:52 Розстріл окупантами беззбройного українського полоненого: прокуратура розпочала розслідування
- 14:46Тисячі ударів, маштабна пожежа та евакуація: Ситуація на Донеччині (ФОТО) ФОТО