ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ACF або "Рух проти голоду": Кого насправді кинули на підвал в "ЛНР"

В "ЛНР" знайшли чергових стрілочників, яких звинуватили в роботі на українські спецслужби

Depo.Луганськ
11 січня 2018 15:00
ФОТО: depo.ua

На цей раз озброєні опричники з "МГБ "ЛНР" увірвалися в офіс громадської організації "Народна взаємодопомога" в Луганську. Співробітників "Народної взаємодопомоги" поклали обличчям до підлоги, провели обшуки.

Цю громадську організацію звинувачують у співробітництві з міжнародною гуманітарною організацією Action Соntre lа Fаim (Рух проти голоду). "МГБ" повідомило, що ACF не незареєстрована в "ЛНР" і ніби діяла під прикриттям цієї громадської організації "Народна взаємодопомога".

"Вона займалася збором інформації про соціально-політичну і економічну ситуацію у республіці", - зазначають окупаційні ЗМІ.

"СБУ, на підставі наданих ACF відомостей, формувалася негативна картина про процеси в "ЛНР", - йдеться у повідомленні. Авжеж, а то без ACF усі думали, що в "ЛНР" прямо благодать, а тут раз і така неприємність.

"МГБ" "ЛНР" тим часом повідомляє, що "затримані особи, які надають сприяння іноземній організації". Зокрема затримали голову "Народної взаємодопомоги" 38-річного Дмитра Гасимова.

"МГБ" опублікувало відео, на якому Гасимов, не піднімаючи очей, каже, що його організація працює з 2015 року, а почала співробітництво з ACF з 2016 року.

Він сказав про те, що ACF виділяла їм гроші на гуманітарну допомогу жителям, а під час її видачі співробітники "Народної взаємодопомоги" проводили опитування людей, збираючи їх дані, відправляючи результати в офіс ACF у Сіверськодонецьку. Підлеглі Гасимова повідомили, що згодом почали надавати ACF неправдиві дані, підтасовували звіти щодо дітей-сиріт, оскільки не мали доступу до дитбудинків в повному обсязі.

Проте, усі прекрасно розуміють, як пишуться ці відео, як силоміць змушують заручників говорити те, що вигідно окупаційній владі. Тому довіри таким "зізнанням" немає.

"Виявлено та вилучено договори, листування, звіти про проведення соціологічних досліджень та інші документи", - йдеться у повідомленні "МГБ".

Під час обшуку також виявлені штампи комерційних підприємств, фіктивні договори на закупівлю продовольства і інших товарів, які купувалися за рахунок зарубіжних спонсорів для надання гуманітарної допомоги жителям "ЛНР". Тобто тим самим, "МГБ" підтвердило, що кидає на підвал людей, які насправді допомагали жителям псевдореспубліки.

Але в.о. заступника голови "ради міністрів "ЛНР" Олександр Дробот, як і водиться у колаборантів, перевернув усе з ніг на голову.

"Фактично діяльність цієї місії межує зі злочинами і крадіжками. Суми колосальні - понад 40 мільйонів", - сказав він.

Кого ж насправді затримали в "ЛНР".

Дмитро Гасимов - 38-річний мешканець Луганська, має дружину та маленьку дитину. На своїх сторінкаху соцмережах політики він взагалі не торкався, не висловлював підтримку ані "ЛНР", ані Україні, робив нейтральні перепости відео про подорожі та усілякі фото та картинки.

В YouTube є його канал, де розміщено кілька відео датованих 2015 роком. З них вже зрозуміло, чим займався Гасимов в Луганську.

Він насправді розвозив гуманітарну допомогу - продукти та речі першої необхідності в дитсадки та школи.

Його організація доставляла питну воду у райони, де не було водопостачання.

Чи cпівпрацювала "Народна взаємодопомога", яку очолював Гасимов, з ACF? На офіційному сайті міжнародної організації йдеться про те, що вони співпрацюють тільки з підконтрольним Україні Донбасом. ACF має офіс у Києві та у Сіверськодонецьку. Про роботу на непідконтрольній території нічого не йдеться.

Скріншот сайту ACF с Гугл-перекладом с французської

Як на сайті, так і на офіційній сторінці у Facebook, ніякого повідомлення про затримання членів ACF у Луганську немає.

Action Соntre lа Fаim - гуманітарна організація, створена в 1979 році групою французьких інтелектуалів.

Місія "Проти голоду" полягає в порятунку життя шляхом ліквідації голоду шляхом запобігання, виявлення та лікування недоїдання, особливо під час і після надзвичайних ситуацій, пов'язаних з конфліктами і стихійними лихами. У 2014 році "Рух проти голоду" допоміг більше 13 мільйонам чоловік в 46 країнах світу.

З огляду на усе, Гасимов - типовий місцевий альтруїст, який чомусь перейшов дорогу окупаційній владі. Можливо відмовився ділитися благодійними внесками, можливо, не схотів роздавати продуктові набори та нахвалювати "ЛНР". Адже на його відео ніякої згадки про "республіку", її "прапор" або ж керівництво немає.

До того ж, якщо і насправді якимось чином "Народна взаємодопомога" Гасимова співпрацювала з ACF і збирала дані "по социальній та економічній ситуації", то для французського уряду, як і для ЄС і Держдепу не секрет, що в "ЛНР" взагалі не рай. Це ані для кого не секрет. То ж ніхто у здравому розумі не повірить у таку "вагому" причину для ув'язнення.

Але, нажаль, тепер Гасимов і його підлеглі, поповнили кількість заручників, яких окупанти утримують в тюрьмах "ЛНР".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас