Житло за держпрограмами: У яких регіонах України переселенцям пощастило найбільше

За підсумками реалізованої в грудні 2019 року нової житлової програми "Іпотека під 3%" внутрішньо переміщені особи (ВПО) і учасники АТО / ООС придбали найбільше квартир в Києві, Харківській та Одеській областях

Житло за держпрограмами: У яких регіонах…

Про це розповів глава правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву ( "Держмолодьжітло") Сергій Комнатний, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецие новости".

Всього в минулому році "Держмолодьжітло" реалізовувало за фактом 3 загальнодержавні програми - "Доступне житло" (для ВПЛ, учасників АТО / ООС і інших категорій), "Іпотека під 3%" (тільки для ВПЛ і учасників АТО / ООС), кредитування молоді за рахунок статутного капіталу Фонду.

Також Фонд адмініструє 118 регіональних програм (в 23-х з них можуть брати участь переселенці), які фінансуються з місцевих бюджетів. Всього складено 1 647 договорів на суму 861 млн грн, з них:

- за рахунок коштів держбюджету і "Держмолодьжітла" - 1210 договорів на 609 млн грн;
- за рахунок коштів місцевих бюджетів - 437 договорів на 252 млн грн.

За рік найбільш ефективною виявилася програма "Доступне житло" - з її допомогою житло отримали 897 сімей, далі йдуть регіональні програми (437 сімей), молодіжним кредитуванням скористалися 115 сімей. І в зв'язку з тим, що "Іпотека під 3%" реалізовувалася лише в грудні, на прийом заявок відводилося всього 3 дні і на програму виділено лише 200 млн грн, нею змогли скористатися лише 198 сімей.

Найбільше квартир за всіма програмами було придбано в Харківській області (277), Києві (202), Полтавській (98) та Львівській (96) областях.

А ось на Донбасі програми "Держмолодьжітла" реалізуються не дуже ефективно. Основна причина - відсутність ринку будівництва нового житла. Так, з 25-ти регіонів Луганська область знаходиться на 21 місці (придбана 31 квартира), Донецька - на 24-му (14 квартир).

Всього власниками свого житла стали 779 сімей переселенців і 415 сімей учасників АТО / ООС.

Що стосується "Іпотеки під 3%", то тут в ТОП-5 увійшли наступні регіони: Київ - 44 сім'ї; Харківська та Одеська обл. - по 15 сімей; Київська обл. - 12 сімей; Львівська обл. - 11 сімей; Луганська та Дніпропетровська обл. - по 9 сімей.

А ось в Донецькій області квартири змогли придбати лише 4 сім'ї. У Чернівецькій області не придбано жодної квартири, а всього по 3 квартири - в Миколаївській, Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській, Херсонській та Рівненській областях.

ТОП-5 за програмою "Доступне житло" в минулому році склали: Київ - 143 сім'ї; Харківська обл. - 87 сімей; Львівська та Дніпропетровська обл. - по 62 сім'ї; Одеська обл. - 45 сімей; Полтавська обл. - 44 сім'ї.

У Донецькій області програмою змогли скористатися лише 9 сімей, а в Луганській - і зовсім 1.

Нагадаємо, у 2019 році завдяки програмам Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву ("Держмолодьжитло") були забезпечені житлом 465 сімей учасників АТО/ООС і 782 родини переселенців.

Зазначимо, при реалізації програм "Держмолодьжитла" в Донецькій області основна проблема - відсутність в регіоні будівництва нового житла.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme