ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жебрівський підтвердив, що пам'ятник Артему у Святогірську не буде знесено

Пам'ятник Артему у місті Святогірськ на Донеччині не буде знесено, оскільки він вважається пам'ятником монументального мистецтва національного значення
Depo.Краматорськ
29 грудня 2015 17:29
ФОТО: depo.ua

Як передає кореспондент Depo.Донбас, про це він заявив під час підсумкової прес-конференції у Краматорську.

За його словами, на 1 вересня кількість пам'ятників, що підлягають демонтажу на Донеччині, становила 75, недемонтірованнимі в області залишаються 17 об'єктів.

Загальна кількість населених пунктів Донецької області, назви яких підпадають під дію закону - 56, по 39 прийнято рішення про перейменування, за 32 надано пропозиції до Верховної Ради.

Перейменуванню підлягають чотири райони. Поки рішення прийнято по Первомайському - перейменований в Мангушкій, по Артемівському - перейменований в Бахмутський.

Нагадаємо, пам'ятник Артему в місті Святогірськ споруджений в 1927 році. 27 грудня 2001 Уряд України визначив найбільш цінні в художньому плані пам'ятки монументального мистецтва України та внесло їх до Державного реєстру національної культурної спадщини. Серед 44 видатних творів значиться монументальна скульптура Артема.

Загальна площа монумента становить 400 м², вага - близько 800 тонн. Висота пам'ятника дорівнює 22 метрам. Разом з фундаментом, який повинен бути не менше 5-6 метрів, загальна висота споруди становить 27-28 метрів.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас