Убивця Хараберюша розповіла про "фабрику кілерів" у "ДНР" і замовників (ВІДЕО)

Юлія Прасолова, яку засудили до 12 років тюрми за підрив полковника СБУ Олександра Хараберюша, розповіла, як її вербували, скільки заплатили і як на окупованій Донеччині працює "фабрика убивць"

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на матеріал "ТСН.Тиждень".

За словами Прасолової, завдання вона отримала від "Центру спеціальних операцій міністерства держбезпеки".

"Фінансують його російські структури. Одна з баз центру розташована в промзоні заводу "Ізоляція". Там тепер ангари з технікою і в'язниця для полонених. Керує центром Володимир Євдокимов, на прізвисько "Ленін". Найзагадковіша особистість серед бойовиків", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що немає жодного підтвердження його роботи на українські або російські спецслужби до війни. За влади Януковича, Євдокимов був чиновником високого рангу - заступником голови Державної іпотечної установи. Попри це у мережі вдалося знайти лише одне його фото - він уникає камер.

"Його права рука Максим Симонов. Так стверджують спецслужби. Донеччанин, служив в українській правоохоронній системі. Зрадник. Саме він, каже Юлія Просолова, заплатив їй за вбивство Олександра Хараберюша", - йдеться у матеріалі.

Жінка розповідає, що на початку угоди вона погодилася на 10 тис. доларів, однак після здійснення підриву зажадала 15.

"Бойовики заплатили їй 15 тисяч доларів. Майже 10 з них вона витратила на гульки і наркотики", - повідомляють у матеріалі.

Від загибелі її саму врятувало те, що перед вибухом вона відійшла від машини. Каже, що боялася, що замовники накажуть підірвати, коли в машині будуть діти.

"Ви ще питаєте, як я себе відчувала, що вбила людину. А погано я себе відчувала! Я після цього тверезою не була ні одного дня. А ось так. Можна було здохнути від цирозу печінки, напевно. Більше я вночі заснути не могла. Мені снилося це все", - розповіла Прасоло

Втім, як з'ясувалося пізніше, на цьому убивстві добряче нажилися "посередники". Прасоловій довелося кілька разів писати розписку про отримання грошей і кожного разу вказана сума зростала. Остання з росписок була на 60 тис. доларів.

За її словами, убивство Хараберюша було не останнім завданням, яке отримали виконавці донецького центру від російських кураторів.

"Максим Симонов, наказав підірвати офіцера спецслужб в Слов'янську. Потім він мені в Слов'янськ сказав поїхати і прикріпити до сміттєвого бака вибуховий пристрій біля будинку. Там приїжджала людина важливий з Києва раз на місяць до своїх батьків", - пояснює Просолова.

Також з'ясувалося, що ще один теракт вона повинна була провести в містечку Курахове, де розташована потужна електростанція.

"З наркоманки планували зробити професійну терористку. Вона за гратами. Втім, на свободі досить кандидатів, щоб зайняти її місце на фабриці вбивць", - зазначає автор матеріалу.

Довідка: 31 березня полковник СБУ Олександр Хараберюш загинув у результаті вибуху автомобіля в Маріуполі.

У загиблого залишилося двоє дітей.

За інформацією ЗМІ, Хараберюш брав участь у знешкодженні диверсійної групи "Мангуст", яка спровокувала масові заворушення у Маріуполі 9 травня 2014 року.

У листопаді 2017 року СБУ ідентифікувала відповідального за вбивство полковника спецслужби Олександра Хараберюша.

Читайте також: Хотіла поїхати у США: Розповідь дівчини, яка підірвала полковника СБУ у Маріуполі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас