У Краматорську росте число померлих від грипу (ОНОВЛЕНО)

У період з 27 грудня, коли померла перша людина, по 8 січня в Краматорську від ускладнень, викликаних грипом, померли 15 осіб

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на завідуючого Краматорським відділом охорони здоров`я Ігоря Михайлова.

Зокрема, він повідомив, що однією з останніх жертв грипу став 29-річний хлопець. Він тпомер майже одразу після шпиталізації.

"У хлопця був ВІЛ, тому остаточне рішення щодо причини смерті буде лише після розтину. Поки що ми не можемо точно сказати що вбило хлопця: грип або якісь супутні захворювання" - повідомив медик.

За словами лікарів, більшість з померлих від грипу до цього не мали значних проблем зі здоров`ям, однак, проігнорували перші симптоми захворювання та пізно звернулись по допомогу лікарів.

"Здебільшого, мова йде про людей середнього працездатного віку. Як правило, ці люди, відчувши нездужання, своєчасно за допомогою до лікарів не зверталися, а потім вже було пізно" - повідомив Михайлов.

За словами медиків, одне з найпоширеніших ускладнень нинішнього грипу - пневмонія, що стрімко розвивається.

Основні симптоми захворювання - висока - до 40 градусів - температура тіла, а також сильний кашель, або задишка.

Крім того, медики наполегливо не рекомендують самотужки збивати високу температуру аспірином, адже це препарат викликає ускладення для цього виду захворювання через свій вплив на стінки судин.

У своїх рекомендаціях медики наполягають на постільному режимі у разі появи перших симтмів грипу чи застуди та на вчасному зверненні до фахівців.

Як розповів начальник відділу охорони здоров'я, станом на 9 січня, в стаціонарах Краматорська знаходиться 180 дорослих та 22 дитини. У важкому стані - 37 дорослих та 8 дітей.

Кількість звернень у "швидку" та до лікарів не скорочується, тож, на думку медиків, епідемія тільки наближається до свого піку.

"Що стосується медикаментів, то в лікувальних установах міста є все для стартової терапії", - повідомив Ігор Михайлов.

Раніше повідомлялось, що у Краматорську через епідемію грипу оголошений карантин, Різдвяні заходи вирішили перенести.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас