У Краматорську розгорівся скандал через антиукраїнські дописи на сторінці вчителя

У соціальній мережі Facebook розгорівся справжній скандал через вчителя інформатики з Краматорська Донецької області

Depo.Краматорськ
24 листопада 2017 16:15
ФОТО: depo.ua

Вчора ввечері, 23 листопада, в мережі почали активно поширювати пости зі сторінки Олександра Голдсберга з антиукраїнськими висловлюваннями, сепаратистськіми поглядами і глумліннями із загиблих українських бійців, передає Depo.Донбас з посиланням на ТСН.

Зокрема, в пості Голдсберга, датованому 22 серпня 2017 року, говориться, що Україна - це "возлестрана", він називає її "найгіршою карою за гріхи батьків, дідів і прадідів". У публікації також повідомляється, що "в СРСР не все було гладко, але Україна взяла все найгірше з СРСР і Німеччини часів Адольфа Гітлера, не взявши нічого позитивного".

"Возлестрана - це труп ідей, я буду плакати над могилами загиблих у ДНР і ЛНР і п*сцю на могили" воїнів АТО "- хоча це і буде для них занадто велика честь. Тим, хто народив і виховав виродків, які вбивають мирних жителів в Донецькій і Луганській республіках повинно бути не просто соромно - вони повинні своїми руками задушити своє потомство, якщо у них, у цих тварин, які виховали фашистів гірших ніж були в Німеччині початку Другої світової війни, залишилося хоч щось хоч трохи здалеку схоже на душу ", - йдеться в пості на сторінці Голдсберга.

Сама сторінка була створена приблизно в 2010 році, публікації виходили не часто. Перший пост був опублікований в самий розпал військових дій на Донбасі в березні 2014 року, в ньому говорилося: "Хочу додому - до Росії - не змінюючи прописки". Всі інші публікації були з подібним контекстом.

Варто відзначити, що фотографія, ім'я та навіть передплатники та друзі в Facebook (98 осіб) справжні. Багато з користувачів залишали свої коментарі і лайкали пости Голдсберга протягом останніх трьох років. Але сам вчитель інформатики це заперечує і заявляє, що сторінка йому не належить.

Сьогодні, 23 листопада, Голдсберга на розмову викликав директор школи №9, в якій викладає вчитель, в зв'язку з публікаціями в Facebook, які масово розійшлися Мережею. Після зустрічі вчитель інформатики розповів ТСН.ua, що сторінка не його і він вперше бачить подібні публікації, оскільки в соціальних мережах не сидить.

"Я останній раз був в соціальних мережах років 7-8 назад. Сторінку в Facebook я створював 2010 року приблизно. Я зрозумів про що ви говорите, мені тільки що директор показав цю сторінку в Facebook. У мене є мій сайт, який я створив. Але в соцмережі я взагалі не лажу і мені це абсолютно нецікаво, тому що, це базар якийсь. І ось якщо ви зайдете на мій сайт, ви побачите, що більше я непокоюсь за програмістів, яких мало. І то, мій сайт не до кінця розвинений, тому що, у мене часу немає, які ще соціальні мережі. Я працюю на двох роботах і мені нема коли мережами лазити ", - заявив він.

За словами краматорського вчителя, ці публікації створив не він, а людина, яка дуже добре знає і знайома з Голдсбергом, оскільки в багатьох постах інформація збігається з його життєвою позицією.

"Коли мені директор показав цю сторінку, то там купа друзів, серед яких дійсно трапляється людей 6-7, яких я дійсно знаю. Ще рік народження там вказано 80-й, але я 77-го році народився. Я скажу так, людина яка це писала, мабуть, зі мною знайома. Взагалі, я вважаю, що у нас в країні дуже багато речей треба міняти. В країні міняти. Нам треба покращувати освіту і міняти підхід до освіти. В Європі з цим краще. Нам треба програму покращувати, але у мене в думках навіть не було, щоб полетіти кудись до Росію або Ізраїлю. Але, коли я прочитав там (в публікаціях на сторінці Олександра Голдсберга - ред.) про Росію, то я посміявся, у них там взагалі повно чого міняти треба. Яка різниця, що тут міняти, що там міняти. Краще вже тут міняти, принаймні, ми без'ядерна держава і нам не загрожує реальна війна. Цей жах нас вже обійшов. Моя позиція така - міняти треба в країні. Так, позиція критична, так, мені багато чого не подобається, але я працюю в країні і ніколи нікуди не виїжджав. Це ось фраза моя, і там в Facebook це теж було написано, значить, чувак реально мене знає ", - додав Голдсберг.

Учитель також розповів, про те, що вважає себе патріотом, оскільки не погодився на пропозиції про роботу за кордоном, а залишився працювати в Україні. Він стверджує, що зараз працює на двох роботах і сумлінно платить всі податки.

Голдсберг неодноразово згадував про свій сайт і варто відзначити, що там сторінка в Facebook теж є. Під деякими матеріалами залишені коментарі з цієї ж скандальної сторінки, від якої відхрестився учитель. На запитання про те, чи бачив він, що нібито хтось видає себе за вчителя інформатики протягом трьох років, Голдсберг відповів, що не стежить за коментарями.

Нагадаємо, 23 листопада стало відомо, що засуджений за сепаратизм шкільний учитель зі Слов'янська Андрій Шалда в суді спробував поновитися на посаді в школи №10, однак суд йому відмовив.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас