У Краматорську побили журналіста, який фільмував, як кладуть асфальт у калюжі

У Краматорську дорожні робітники напали та побили журналіста Андрія Романенка, коли він знімав, як ті кладуть асфальт під час дощу зі снігом у калюжі

Про це повідомив у Facebook глава Национального союза журналистов Сергей Томиленко, передає Depo.Донбас.

"Повертаючись додому у неділю, 9 грудня, близько 18:00 години через парк імені Пушкіна, Андрій помітив, як у дощову погоду робітники вкладають асфальт. Дістав мобільний, попередивши, що журналіст, і почав зйомку, за що і постраждав", - йдеться у дописі.

Сам Романенко розповів, що погода була дощова, тож асфальт фактично клали у калюжі.

"Самі розумієте, просто не міг пройти повз таке. Вирішив швиденько зняти коротке відео, аби потім підготувати новину. Перекинувся кількома словами із робітниками і все проходило ніби й спокійно та мирно", - пояснив він у коментарі НСЖУ.

Однак, за словами журналіста, до нього підійшов якийсь чоловік. Романенко припускає, що це був бригадир дорожньої служби чи підрядник, і зажадав, аби журналіст припинив зйомку та видалив усі файли.

"Пояснив, що працюю журналістом, готую новину про те, як витрачаються гроші платників податків, а він перешкоджає моїй роботі. Але такі аргументи не надто подіяли – цей працівник заходився кричати, буцімто, не маю права знімати людей та їхню роботу", - йдеться у повідомленні.

Після цього нападник почав виривати телефон та вдарив журналіста кулаком в обличчя. Заволодівши мобільним, чоловік намагався видалити всі файли.

"В нього це погано виходило, тож він силою примусив мене стерти всі записи. Після події одразу пішов до відділку поліції та написав заяву про перешкоджання журналістській діяльності – стаття 171. Побої знімати не став, адже надто великих уражень не зазнав", - розповів Романенко.

Він зазначив, що у поліції доволі оперативно уточнили всі деталі, пообіцяли зв'язатися з постраждалим.

За словами експерта ГО "Інформаційна безпека" Тетяни Попової, цей інцидент брутального перешкоджання журналісту в Краматорську має бути включений до моніторингу "Індекс фізичної безпеки журналістів", який укладає НСЖУ спільно з партнерськими громадськими організаціями, а запит щодо розслідування скерований до Національної поліції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас