У Краматорську описали моторошний сценарій більшості пологів у місцевому пологовому будинку

Міську владу Краматорська просять зробити комфортні умови народження дітей у пологовому будинку міста та вплинути на персонал, який поводить себе по хамськи з породіллями

Про це у петиції до міської влади пише Ірина Кришталь, передає Depo.Донбас.

Петиція наразі набрала 110 підписів з 250 необхідних для того, аби вона була розглянута на сесії міськради.

Кришталь описала сценарій пологів в Краматорському пологовому будинку, який за її словами, зазвичай однаковий:

1) Жінки, під час вступу, проходять етап "очищення кишечника" шляхом маніпуляціі "Клізма". У багатьох розвинених пологових України цю процедуру скасували або зробили не обов'язковою, оскільки вона не приносить користі породіллям, а робиться лише для зручності медперсоналу. Для породілль це викликає дискомфорт і зайвий стрес, що недобре впливає на подальший перебіг пологів.

2) Після прийняття вагітної і розміщенні в пологовому залі, починається найцікавіше ... Замість створення необхідної, спокійної атмосфери і надання психологічної підтримки, породілля потрапляє в яскраву холодну кімнату зі страшними рахманівськими ліжками, на яких, схоже, народжували ще наші мами. Для гарного перебігу природних пологів потрібене приглушене світло, тепло, комфорт (не кажу вже про ванни з теплою водою) і ввічливе ставлення медичних працівників, чого на жаль немаєу краматорському пологовому будинку! Замість цього, багато хто стикається з хамським ставленням! (Не кажу, що всі погано ставляться до породіль, є дійсно хороші лікарі, акушери та медсестри, але багато хто з них взагалі не гіден називатися медичним робітником).

3) Породілля має право на надання інформації про причини призначення будь-яких лікарських препаратів або медичних процедур - лікар зобов'язаний у доступній формі пояснити мету запропонованих досліджень і лікувальних заходів та прогноз на майбутнє, в тому числі ризики для здоров'я жінки і її дитини (стаття 39). У нас же лікарі зловживають незнанням жінками своїх прав і можуть ввести препарат без інформування або розкрити плодовий міхур, і без згоди породіллі провести маніпуляцію під час потуг під назвою "Епізіотомія". Однак далеко не кожній породіллі роблять знеболення!

Медпрацівники пологових будинків повинні прагнути провести пологи так, щоб жінка не отримала жодної ін'єкції або таблетки, а мала можливість народити дитину в максимально природних умовах. Будь-які втручання можуть відбуватися тільки за суворими медичними показаннями. У нас же лікарі зловживають ін'єкціями окситоцину, намагаючись прискорити процес пологів, порушуючи право породіллі на демедикализацию пологів. Так само грубо порушується закон такими діями, як натискання на живіт жінки і застосування "вакууму", що часто призводить до появи гематом на голові у дитини!

4) Сьогодні не обов'язкова класична позиція народження дитини на рахманівському ліжку. Передбачено законом, що кожна породілля може народжувати в такій позі, яка для неї є зручною. Можна зробити на звичайному ліжку, на стільчику, на м'ячі, на колінах у чоловіка. Словом, повна свобода вибору і ніяких обмежень! Це теорія! А на практиці ми бачимо, що ані установа, ані медперсонал не готовий до вертикальних пологів, тому що не навчений! А адже вертикальні пологи - це найприродніші пологи. Але наші породіллі, виходить, обмежені в своїх законних правах!

5) Відразу після народження акушерка повинна покласти малюка на мамин живіт, укривши немовля пелюшкою і ковдрою (п.1.1. "Протоколу"). Контакт дитини з мамою "шкіра до шкіри" триває не менше двох годин в пологовій палаті (п. 1.8. "Протоколу")
Всі консультанти по грудному вигодовуванню говорять про важливість докладання дитини до грудей в перші хвилини життя - дійсно, так значно легше налагодити нормальний процес лактації. Тому цей пункт тепер також включено до переліку вимог до медперсоналу пологового будинку. (П. 1.3. Та п. 1.5. "Протоколу") Але, знову таки, ці права порушуються в нашому пологовому, не кожній мамі дають дитинку відразу!

6) І тепер трохи про те, про що точно ніколи не забувають медпрацівники. Відразу ж після процесу пологів, не важливо в якому породілля стані, вручають чек за "використані на вас медикаменти"! Хоч пологи і називаються безкоштовними - але вони такими не є! Багато хто не проти платних пологів, але офіційних, через касу, зі сплатою податків, а не в кишені медперсоналу! І якщо суми, які відкрито вимагають оплатити відносно не великі, то суми за домовленістю з окремими лікарями перевищують всі рамки! І це ніхто не контролює!

Автор петиції просить владу приділити належну увагу питанням, що стосуються розвитку пологового будинку.

"Адже саме там починають своє життя нові краматорчани", - зазначається у петиції.

Нагадаємо, про жахливі умови у пологовому будинку Краматорська було відомо ще у 2016 році. Депутат міськради Лілія Кислиця оприлюднила жахливі фото.

На сесії міськради Кісліцина розповіла, що у краматорському пологовому будинку немає ранньої діагностики патологій, реанімації для породіль та дітей, кисневих станцій. Немає навіть транспорту, який міг би перевезти в реанімацію, що знаходиться в дитячій лікарні.

З того часу відомо, що у пологовому замінили матраси та ліжка, але щодо усього іншого ситуація не змінилася.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme