У Краматорську 9-поверховий будинок розривають тріщини до 17 см

У Краматорську 9-поверховий будинок на вулиці Двірцевій, 53 тріщить по швах, тріщини складають вже до 17 см

У Краматорську 9-поверховий будинок розр…

Про це повідомляють мешканці будинку на сторінці "Типичный Краматорск", передає Depo.Донбас.

Зазначається, що вперше тріщини з'явилися ще у 2012 році. Тоді мешканці будинку подали заяви та звернення до УЖКГ, виконком, прокуратуру з питання появи глибоких тріщин по периметру дверних прорізів в місцях з'єднання цегляної вставки в під'їздів 4 і 5. Заява була подана після прориву труб під час запуску системи гарячого водопостачання. Після усунення аварії в квартирах з'явилися ознаки усадки будинку.

"З боку двору в цегляній вставці була помітна тріщина по всій висоті будівлі від фундаменту до даху зі збільшенням розкриття в сторону верхніх поверхів. На цей момент була створена комісія і зроблено висновок ТОВ "Геоінженерінг" про те, що основою під фундаментною плитою вставки житлового будинку служать суглинки, які при замочуванні водою виявляють просадочні властивості. Інститут "Стройремкомплект" не має досвіду роботи з просадними грунтами не зміг дати рекомендації", - йдеться у повідомленні.

18 вересня цього року о 04:30 ранку було чути сильний хлопок, після якого різко збільшилися тріщини на стику з цегляної вставки будинку. В тріщину посипалося будівельне сміття, штукатурка. Це відбулося в усіх квартирах, через які проходить тріщина. Вирвало зовнішню металеву обшивку на стиках 4-го і 5-го під'їздів.

"На поточний момент біля нашого будинку, з торця, проводяться будівельні роботи по установці фундаментних паль із застосуванням пневматичного та гідравлічного обладнання (ТЦ "Смуг"). З іншого боку будинку проводяться будівельно-ремонтні роботи магазином АТБ з укладання щебеню та ін. Із застосуванням важкої техніки, що можливо є причиною збільшення тріщин в під'їздах 4 і 5 будинку. Незважаючи на численні заборони міськвиконкому будівництво не зупинили".

24 вересня мешканці верхніх поверхів почули нові удари і розбіжності в швах. На дев'ятому поверсі - 15 мм, на сьомому - 5мм. За попередніми даними геодезисти які були запрошені 19 вересня,  встановили, що поки ситуація контрольована, необхідно провести капітальний ремонт будинку в найкоротші терміни.

"На даний момент на верхній точці тріщина становить вже 17 см. Та комісія яка була від міськвиконкому просто оглянула на шви і не дала ніяких рекомендацій. А засідання з нашого питання, яке проходило в другій половині дня, не принесло нам ніякої користі. Ні рішеня, ні висновків експертизи", - зазначається у повідомленні.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook