У Бахмуті "Доступні ліки" стали недоступними, бо закінчилися гроші

У Бахмуті за програмою “Доступні ліки” працюють 12 аптек, однак найближчі кілька тижнів пацієнти не зможуть отримати медичні препарати через відсутність фінансування

Про це "Вільному радіо" розповіла начальниця управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова, передає Depo.Донбас.

“На сьогодні гроші закінчилися, вже практично у всіх 12-ти аптеках закінчилися і кошти, і ліки”, — пояснила Миронова.

Тож тимчасово пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу вимушені купувати необхідні медикаменти за власний кошт.

“З 1 квітня Національна служба здоров’я України (НСЗУ) забирає ці функції на себе, тож вони будуть самостійно підписувати угоди з аптеками, тоді як раніше цим займалося Управління охорони здоров’я. Додаткових коштів нам на це не виділяли”, — додала Миронова.

Нагадаємо, що програма "Доступні ліки" з’явилися в Україні у квітні 2017 року.  Її створили для того, щоб українці з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу змогли отримувати ліки безкоштовно, або з незначною доплатою. 

В Бахмуті до програми приєднались 12 аптек, ще 4 аптеки – в районі. 

Також повідомлялося, що у квітні 2019 року в Україні змінять умови програми "Доступні ліки". Зокрема передбачається збільшення асортименту доступних за програмою ліків. А також більше не обов’язково буде отримувати паперовий рецепт.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook