Хто пройшов у Раду від Донеччини: Люди Ахметова-Медведчука і українофоб "за сто баксів"

На Донеччині дива не відбулося: у голосуванні за мажоритарників виборці віддали голоси за представників партій розколотих екс-регіоналів

Хто пройшов у Раду від Донеччини: Люди А…
EPA

На Донеччині порахували голоси на семи округах з двонадцяти, і результати говорять про те, що виборці докорінно не змінили своїх уподобань.  

Єдиним умовно проукраїнським округом можно назвати округ №60 (Волноваха, Бойківський, Волноваський, Мангушський, Нікольський, Новоазовський райони, частина Лівобережного району міста Маріуполь). Виборці вдруге довірили мандат Дмитру Лубінцю.  Він вже перемагав тут у 2014 році.

Проте дії Лубінця у залучені симпатій електорату не сильно відрізнялися від методів інших мажоритарників-гречкосіїв. Наприклад, Лубінець, роздавав виборцям окуляри.

А дружина Лубінця у коментарях до допису стверджувала, що це лише благодійність, і вони збирають дані, тому що мають відзвітувати перед міністерством.

 

 

Лубінцю програв генеральний продюсер телеканалу "112 Україна" Артем Марчевський, який балотувався від "Опозиційна платформа – За життя!"

Інші округи Донеччини показали очікуваний результат: область відіслала у Раду уламки "Партії регіонів" – представників Опозиційного блоку (ОПЗЖ – партія Рината Ахметова) і "Опозиційна платформа – За життя!"(партія Бойка-Медведчука). 

Від партії Ахметова у Раду пройшли: на окрузі №45 (Авдіївка) перемогу дістав гендиректор "Азовсталі" Муса Магометов ("Опозиційний блок"), округ №57 (Маріуполь) віддав голоси за нардепа Вадима Новинського ("Опозиційний блок"), на окрузі №58 (Маріуполь)  переміг директор з регіонального розвитку ПрАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" Сергій Магера ("Опозиційний блок").

Додати ще один мандат Ахметову може округ №50, який поки опрацював 95,57% протоколів. Тут лідирує мер Покровська Руслан Трєбушкін (Опозиційний блок) з 30,66% голосів,  йому в спину дихає самовисуванець мер Добропілля Андрій Аксьонов з 29,54%

Перемога ОПЗЖ поки 100% підтверджена тільки на окрузі №46 (Бахмут), де більшість голосів зібрав підприємець Федір Христенко. Округ №47 (Слов'янськ) опрацював 99,11% протоколів,  і тут перемагає Юрій Солод (ОПЗЖ), який набрав 46,87% голосів. Василь Патлачук від "Слуги народу" посів друге місце – 17,01% голосів.

Округ №49 (Покровськ) – опрацьовано 81,14% протоколів, мер Дружківки Валерій Гнартенко (ОПЗЖ) зібрав 37,18% голосів. Борис Колесніков "Опозиційний блок" – на другом умісці з 32,57% голосів.

Округ №52 опрацьовано 49,5% протоколів., перемагає Олег Погодін (ОПЗЖ) – 30,49% голосів. На другому місці Євген Яковенко від "Батьківщини" – 26,30% голосів.

Округ №59 опрацював 91,66% протоколів, на першому місці тут Володимир Мороз (ОПЗЖ) –  31,63% голосів. Другий - шоумен Сергій Сівохо "Слуга народу", 22,14%

Окрема історія – на двох округах: №48 у Краматорську і в прифронтовому міні-окрузі №51. У Краматорську переміг самовисуванець, нардеп Максим Єфімов, підтвердивши свою перемогу вдруге з 2014 року. На окрузі №51 (окупована Горлівка, Зайцеве, Майорськ виборчі дільниці № 141523, 141527) переміг самовисуванець лідер організації "Ніхто, крім нас" Олександр Ковальов.

Добре цю історію розписав блогер Денис Казанський. Він нагадує, що в 2016 році Генпрокуратура оголосила ковальову підозру через те, що він вивозив з Києва бійців "чорної роти "Беркута, які розстрілювали активістів Майдану. Луценко обіцяв завершити справу, але замість тюрми Ковальов у підсумку потрапив у Раду.

Сам "куций округ", за інформацією Казанського, з'явився завдяки домовленістю донецького бізнесмена Андрія Альоши з ЦВК. На окрузі зареєстровано 2 тис виборців, хоча насправді на вибори прийшло близько 600 людей. Альоша придумав схему перереєстрації мешканців окупованої Горлівки на українській території, щоб вони могли проголосувати і організував автобуси до дільниць.

Але КПВВ у день виборів замінували, не виключено, що постаралися конкуренти Альоши, і схема з підвозом людей не спрацювала. Альоша програв. А депутатом став Ковальов набравши 220 голосів. Цілий народний депутат з шаленою підтримкою. Керівник ВЦА зайцевого Володимир Весьолкін, який теж балотувався по цьому округу, розповів, що Ковальов просто роздав виборцям гроші - по 100 доларів, а ще 200 обіцяв після перемоги.

Весьолкін посів друге місце набравши 18,61% голосів (124 голоси). Він з сумом розповідає, як поводяться після виборів ті, хто взяли долари у Ковальова.

 

На Донеччині за весь період виборчого процесу розпочато 53 кримінальних провадження щодо порушення виборчого законодавства.  У день голосування слідчі відкрили 20 кримінальних проваджень. Складено 2 адміністративні протоколи.  З них 9 – перешкоджання здійсненню виборчого права, 15 – фальсифікація виборчих документів, 9 – підкуп виборців.

Проте про ситуацію на найменшому окрузі поліція докладно не повідомляла, хоча ця історія з його формуванням і з підкупом виборців варта окремого розслідування.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme