На Донеччині з 12 перевірених дільниць не виявили жодної доступної для маломобільних людей

На Донеччині в Часів-Ярській міській громаді облаштували 12 дільниць для голосування, жодна з них не відповідає вимогам для відвідування маломобільними людьми

На Донеччині з 12 перевірених дільниць н…
Фото з сайту Вільне радіо

Як передає, кожну з дільниць перевірили співробітники "Вільного радіо".

Маломобільні — це не лише люди на інвалідному візку, а й пенсіонери або виборці з тимчасовими розладами опорно-рухового апарату (наприклад, травмами), вагітні жінки, батьки з дітьми у візках, люди з вадами зору, тощо. 

На практиці такі люди стикаються з дискримінацією та обмеженням своїх виборчих прав. Оскільки за дослідженням громадської мережі ОПОРА в Україні понад 10% приміщень для голосування є недоступними для маломобільних людей. Тобто такі приміщення не обладнані базовими засобами доступності, розташовані вище порших поверхів у будівлях без підйомних механізмів.

Фото з сайту Вільне радіо

"Ми відвідали всі дільничні виборчі комісії Часів-Яру  в середу 21 жовтня, тобто за 4 дні до чергових місцевих виборів. Всі вони розташовані в будівлях суспільного значення, які б і поза виборами мали бути архітектурно доступні для всіх без виключення людей", - йдеться у матеріалі. 

Фото з сайту Вільне радіо

Результатом перевірки стало те, що з 12-ти дільниць, 8 - розташовані у навчальних закладах (в т.ч. 5  —  в загальноосвітніх школах, 1 в ПТУ, 1 в школі-садку та 1 у школі мистецтв). Три знаходяться в комунальних закладах (в конторах постачальників води, тепла та ремонтно-житлових послуг). Одну розмістили в конторі промислового підприємства.  

Фото з сайту Вільне радіо

"Всі вони виявилися лише частково доступними: десь гірше, десь краще. Дві дільниці (№ 140660 та № 140657), на наш погляд, дуже легко перетворити на абсолютно доступні. А в переважній більшості ми якщо й бачили пандус, то за ним знову були різноманітні бар’єри", - коментують в монітори.

Фото з сайту Вільне радіо

При цьому повідомляється, що на сайті Центральної виборчої комісії по кожній ДВК є детальна інформація про доступність дільниці щодо різних критеріїв.

Фото з сайту Вільне радіо

"Майже скрізь стоять галочки відповідності потребам маломобільних груп та безперешкодного входу та виходу з приміщення. Ми ж побачили геть іншу картину", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що у Краматорську перед входом на виборчу дільницю №140998 в школі №11 жінка пропонувала гроші за голосування.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"