На Донеччині в реанімації помер третій пацієнт з COVID-19

У Бахмуті на Донеччині 1 травня в реанімації місцевої лікарні помер пацієнт, в якого вже після смерті виявили інфікування коронавірусом

На Донеччині в реанімації помер третій п…
фото ЕРА

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Вільне радіо", про це начальниця відділу охорони здоров’я Бахмутської міськради Олена Миронова. 

Повідомляється, що померлий чоловік мешкав у Світлодарську.

"Пацієнт асоціальний, він лікувався в реанімації, у відділенні інтенсивної терапії БЛІЛ. 1 травня пацієнт помер. Вчора ввечері (3 травня - ред.) ми отримали результати аналізів, які підтвердили в нього коронавірусну хворобу",   —  розповіла Миронова. 

Втім наразі вже медики не можуть сказати впевнено, що саме спричинило смерть людини, адже до лікарні він потрапив з іншим діагнозом.

"Поступав він з іншим діагнозом, в лікарні його стан погіршився. Розтин йому робити не будуть: на рівні області вирішено, що розтин не проводимо. Тому сказати конкретно — від чого саме він помер (від інфікованої рани, від коронавірусу чи чогось іншого) сказати важко",  —  пояснила очільниця профуправління.  

За її словами, пацієнта обстежили на коронавірус, тому що нині всім, хто поступає в стаціонар з підозрою на запалення легенів, роблять ПЛР-тест. 

Повідомляється, що медики встановили поки що 49 людей, які контактували з померлим чоловіком.

"У них взяли мазок для ПЛР-тесту, але ця цифра ще не остаточна. Зараз медичне керівництво терміново шукає кошти на бензин, щоб відправити всі ці біоматеріали в ПЛР-лабораторію Києва та просить благодійників долучитися... ПЛР-лабораторія у Слов’янську перевантажена", - повідомила Миронова. 

Вона також розповіла, що у роботі відділення інтенсивного лікування БЛІЛ, де помер чоловік, мало що зміниться. А медики і пацієнти відділення пройдуть обстеження.

"Планових пацієнтів ми і так не приймаємо. Зараз обстежимо (медиків БЛІЛ — ред.), якщо все нормально — будемо працювати. Все одно, відвідування пацієнтів зараз обмежені. Зі стаціонару, де лежав пацієнт, обстежили п’ятьох інших пацієнтів (які перебували в реанімації одночасно з померлим чоловіком —  ред.), решта обстежених —  медпрацівники",  —  повідомила Миронова.   

Вона також додала, що від понеділка 4 травня інфекційне відділення (4-й корпус) БЛІЛ перепрофілювали для прийому пацієнтів з COVID-19.

"В МОЗ цю лікарню розглядали як опорну для лікування людей з коронавірусною хворобої в першу хвилю Б. Від сьогодні БЛІЛ працює як опорна лікарня по лікуванню коронавірусу. Тепер хворих або з підозрою на COVID-19 розміщуватимуть саме тут, в інфекційному відділенні Бахмута", - розповіла очільниця профуправління.  

За її словами, у відділенні вже перебувають дві людини з підтвердженим діагнозом.

"Це той корпус, де раніше був пологовий будинок у червоній будівлі. Там були неврологія та інфекційне відділення. Неврологію перевели, а два поверхи повністю перепрофілювали на прийом таких хворих",  — додала Миронова.

Нагадаємо, що вчора, 3 травня, в Маріуполі від ускладнень, спричинених COVID-19 помер 69-річний чоловік. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"