На Донеччині працюватиме резиденція фонду "Ізоляція": Запрошують художників

На Донеччині у місті Соледар з січня до серпня 2021 року працюватиме короткострокова резиденція "Заземлення" фонду "Ізоляція"

Як повідомляє прес-служба фонду, резиденція працюватиме для митців та дослідників, що працюють з темою Антропоцену, передає Depo.Донбас

До участі у резиденції запрошуються українські (або ті, хто наразі проживає в Україні) художники, колективи та групи, які працюють з будь якими медіа (звук, інсталяція, фотографія, живопис, відео, скульптура, партисипативні практики, дослідження та інше) та академічні і мультидисциплінарні дослідники (історики, соціологи, геологи, філософи та інше), яких цікавить тематика Антропоцену та її переломлення в конкретному місці – місті Соледар та Соледарській ОТГ. 

Загальна кількість резидентів – 19 (колектив або група рахується як один резидент). Кожного місяця відбуватиметься дві однотижневі резиденції. 

"Звертаємо вашу увагу, що це перший опен-кол на резиденції, що відбуватимуться в період з січня по березень 2021. Другий опен-кол на резиденції, що відбуватимуться в період з квітня по серпень 2021, буде оголошено в лютому 2021", - йдеться у повідомленні. 

Довідка: З 2019 року фонд "Ізоляція" працює над напрямком дослідження під назвою Заземлення, що бере за точку відліку концепцію Антропоцену, сформовану на початку 2000-х років науковцями і досить швидко апропрійовану різними царинами гуманітарного знання, в тому числі і сучасним мистецтвом. Антропоцен описує геологічну епоху, в якій знаходиться сучасне людство та визначає останнє як центральну геологічну силу, що суттєво змінює атмосферу, гідросферу та біосферу планети. Попри наукові витоки терміну, його часто критикують за ненауковість, а також пропонують цілу низку альтернативних термінів, таких як Капіталоцен, Плантаціоцен, Хтулуцен або ноосфера, що на відміну від інших була концептуалізована В.І. Вернадським, ще в 30-ті роки 20 століття. 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"