На Донеччині намагаються відновити роботу проблемної дільниці в Лебединському

Члени окружної виборчої комісії округу №60 намагаються запустити роботу дільничної виборчої комісії №140\379, яка знаходиться в селищі Лебединське на лінії розмежування

Як передає Depo.Донбас з посиланням на "Остров", про це повідомила координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.

За її словами, це єдина ДВК в Донецькій області, яка не працює під час другого туру виборів.

"Є кілька версій того, що там сталося. Члени ДВК кажуть, що вони приїхали 15 квітня в приміщення окружної виборчої комісії, щоб отримати необхідну документацію для початку своєї роботи. Але на той час окружна комісія ще не створила ДВК, процес утворення завершився лише 17 квітня", - каже Прокопенко.

За її словами, також є інформація, що нібито більшість людей, які включені до складу ДВК, проживають в Маріуполі, а це понад 100 кілометрів, тому вони не встигають доїхати до виборчої дільниці. Підтвердження цієї інформації спостерігачі очікують від окружної виборчої комісії.

"Людина, яку призначили головою ДВК, говорить, що він працював під час першого туру, і надавав усну згоду на роботу під час другого туру, але письмової заяви він не писав", - зазначила координатор.

В окружній виборчій комісії кажуть, що оперативно намагаються створити новий склад ДВК.

"Ми підкреслюємо, що ті люди, які зараз є членами ДВК, не збиралися ні на одне засідання, не склали присягу, тому не отримали статус членів ДВК, тому тут також є питання до правоохоронних органів", - сказала Прокопенко.

Повідомляється, що голова ОВК №60 поінформував спостерігачів, що три потенційних члена ДВК виїхали з населеного пункту Лебединського для отримання документації, і є можливість сформувати малий ділянку в загальній кількості 9 чоловік. Для формування кворуму їм необхідно 5 членів ДВК.

Нагадаємо, що на Донеччині, вранці 21 квітня, дільнична комісія №140/379 не змогла почати роботу.

Ця дільниця стала єдиною в Україні, що не відкрилася.

Також повідомлялося, що Нацполіція порушила кримінальне провадження з цього приводу за статтею 157 ККУ.

Читайте такожВибори президента України: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас