Кириленко повідомив, коли на Донеччині може запрацювати обласна рада
Керівник Донецької обласної ВЦА Павло Кириленко повідомив, коли на Донеччині може запрацювати обласна рада
- Донбас
-
29 листопада 2019 14:10
Він наголосив, що діяльність Донецької обласної військово-цивільної адміністрації чітко регламентована законом, який не передбачає функціонування ОДА в повному обсязі — військово-цивільна адміністрація функціонує без обласної ради, передає Depo.Донбас з посиланням на "Українське радіо".
"У Донецькій області обласна рада де-юре є, вона не розпущена була у 2015 році. Але тому що депутати у повному складі не збиралися, вона не функціонує. Моє бачення — в умовах збройного конфлікту і поки не буде мирного врегулювання конфлікту на Донбасі і не буде повного контролю над територією України, функціонування обласної ради не є доцільним", — сказав Кириленко.
Тому, за його словами, до Верховної Ради були направлені листи щодо функціонування у подальшому обласної ради.
"Це можливо (робота облрад — ред.) у випадку, коли дія закону "Про військово-цивільні адміністрації" буде припинена", — сказав Кириленко.
Він додав, що згідно з перспективним планом утворення територіальних одиниць, в Донецькій області всього має бути 60 об'єднаних територіальних громад, з них 45 на підконтрольній наразі території України.
"Також є місцеві військово-цивільні адміністрації. Вони внесені в перспективний план. Наразі ще питання залишається відкритим, чи будуть проводитись вибори на території цих адміністрацій, які знаходяться на лінії розмежування. Діє закон про військово-цивільні адміністрації, там місцеві ради не функціонують", — розповів Кириленко.
У наступному році мають бути створені всі громади, ті які не об'єдналися добровільно, будуть створені адміністративним способом.
Нагадаємо, остатнього разу депутати Донецької обласної ради збиралися на засідання у Донецьку 3 березня 2014 року. Під час цього засідання вони лише встигли обрати нового керівника ради – Андрія Шишацького, якого перед цим було звільнено з посади керівника ОДА. Після цього у зал засідань увійшов перший ватажок "ДНР" Павло Губарєв, якого привів тодішній керівник міліції області Роман Романов.
В цей час під будівлею вже зібрався мітинг. В результаті депутати обласної ради підтримали проведення референдуму, але виключно на засадах українського законодавства. А ось визнати Губарева "губернатором" та затвердити створення "ДНР" депутати відмовилися. Більш того, в своєму зверненні до мешканців області вони заявили, що вони виступають за "економічно процвітаючий самобутній Донбас, у складі єдиної та сильної України". Після цього люди Губарєва захопили будівлю.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 14:32Несподіване двовладдя у чемпіонаті з футболу: Ковалівка випередила "Шахтар" і наздогнала "Динамо" ВІДЕО КЛЮЧОВИХ МОМЕНТІВ ТУРУ Відео
- 17:56На Покровському напрямку гострота вже знята, йде спокійна робота зі знищення ворогу, — замкомбрига Крищенко
- 11:39Масовані обстріли на Донеччині забрали два життя. Ще 25 людей поранені
- 10:15Російське військо скинуло авіабомби на центр Краматорська, поранені 9 людей
- 12:31Четверо загиблих і 14 поранених: Наслідки російської агресії проти цивільних на Донеччині
- 09:20 Доба на фронті: Оперативне зведення Генштабу ЗСУ
- 16:47 росіяни масовано били по Костянтинівці з артилерії та "смерчів": є загиблі та поранені
- 14:29У бою за Україну загинули двоє поліцейських Донеччини
- 09:31 Ситуація на фронті: Минулої доби ворог штурмував позиції ЗСУ майже 200 разів
- 17:50Мешканця Донеччини засудили до 15 років ув'язнення за коригування повітряних атак росіян
- 23:22Країна-терористка перекинула на Донеччину ще дві бригади морпіхів
- 22:42На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 18,5 тисяч цивільних
- 22:23 Ситуація на фронті: Ворог 141 раз намагався сьогодні прорвати лінію фронту, бої тривають
- 09:02Російське військо вдарило по відділенню "Укрпошти" на Донеччині
- 22:29 На фронті впродовж доби більш як півтори сотні разів ворог намагався штурмувати позиції ЗСУ
- 22:16Без води, світла, газу: У Костянтинівці, що на Донеччині проживає дотепер 6,3 тисячі цивільних
- 11:38Російська армія зранку атакувала Краматорськ дронами, поранено жінку
- 22:15 Більш як півтори сотні разів рашисти атакували лінію фронту
- 19:39Вісім зрадників, які воювали проти ЗСУ на Донеччині, отримали судові вироки