На Донеччині 95% ліфтів потребують заміни і ремонту

На Донеччині 95% ліфтів вже відпрацювали свій нормативний термін  - 25 років, і нині мають бути замінені, модернізовані або відремонтовані

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Вільне радіо".

За словами директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Сергія Гончаренка, з усіх 3 815 ліфтів встановлених на Донеччині, 95% (тобто 3 268 ліфтів) "відпрацювали нормативний термін експлуатації 25 років та потребують модернізації або заміни". 

"4% (або 144 ліфти) не працюють, тому що пошкоджені вандалами або зносилося обладнання. 11% ліфтів (або 403 ліфти)  —  у задовільному технічному стані", - йдеться у повідомленні.  

Фахівці повідомляють, що згідно до законодавства, ліфт, який відпрацював 25 років, має бути обстежений державною технічною інспекцією.

"Після цього має бути "винесений вирок": потребує капітального ремонту, модернізації чи часткового/капітального ремонту. Тому фактично 95% — це ліфти, які відпрацювали термін, продовжують працювати, працюють з інспекцією та ведуть цю роботу. Наголошую: вони працюють, але вони технічно та нормативно відпрацювали свій термін експлуатації", — пояснює Гончаренко. 

За даними департаменту житлово-комунального господарства ДонОДА у Вугледарі, Добропіллі, Дружківці, Костянтинівці та Краматорську, всі без винятку ліфти відпрацювали нормативний термін експлуатації. 

Повідомляється, що дещо краща ситуація в Бахмуті та Бахмутському районі, Мирнограді, Покровську, Слов’янську: там відпрацювали свій вік 76-98 % ліфтів. У Селидовому майже 20 років не працюють ліфти у житлових будинках. Зараз в них діють об’єднання співвласників багатоповерхових будинків", - йдеться у повідомленні. 

"Обладнання (ліфтів,  —  ред.) законсервоване: мешканці цих будинків взагалі відмовились від відновлення роботи ліфтів через значні витрати на їх експлуатацію", — доповів Гончаренко.

Також повідомляється, що наразі вартість експлуатації ліфтів входить у тариф обслуговування житлового фонду. І якщо в багатоповерховому житловому будинку мешканці створили ОСББ, саме вони ухвалюють рішення які послуги увійдуть до складової їхніх тарифів.

"В ДонОДА вважають недоцільним запускати ліфти, які не працюють, у прифронтовій Красногорівці Мар’їнського району. Оскільки будинки тут значно пошкоджені обстрілами, вважають спершу тут необхідно відновлювати дома", - зазначається в матеріалі. 

Також повідомляється, що модернізацію ліфта з подовженням терміну дії на 20 років, за оцінками спеціалістів з обласного профільного департаменту, коштує близько 450 тисяч гривень. 

"Повна заміна ліфту в будинку до 9 поверхів — 700 тисяч гривень, 9-16-поверхових будинках — близько 1 мільйона гривень.  Повний капремонт  ліфту —  до 300 тисяч гривень. Експертне обстеження 1 ліфта коштує 8 тисяч гривень. Наразі першочергового ремонту потребують 1 707 ліфтів у 15 населених пунктах Донеччини на суму 706 млн грн", - йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що в обласній адміністрації усвідомлюють, що відремонтувати всі ліфти коштом місцевих бюджетів неможливо.

Тому область й надалі фінансуватиме ремонти ліфтів, але на умовах співфінансування (органи місцевого самоврядування мають самі знайти не менше 50% коштів на ліфти).

"З такими коштами та реалізацією у мене дуже великі сумніви, що міста й райони на цих умовах реалізують цю програму",  — сказав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.

Він запропонував департаменту житлово-комунального господарства доопрацювати цю програму та перекласти частину видатків на ОСББ.

Нагадаємо, що станом на вересень 2019 року населення Донецької області за надані житлово-комунальні послуги заборгувало майже 2 мільярди гривень.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme