Вибори у Слов'янську: Як обрати між поганим і дуже поганим, посадивши Штепу у міськраду

Місцеві вибори у Слов'янській ОТГ показали, що мешканців війна нічому не навчила, та й проукраїнські сили за шість років з 2014-го так і не збудували потужної структури зі своїми місцевими лідерами, які були б здатні відвернути увагу виборців від проросійських партій і колаборантів

Вибори у Слов'янську: Як обрати між пога…

Результати виборів мера Слов'янська

Мер Слов'янська після адміністративної реформи тепер не лише мер, він – голова Слов'янської об'єднаної територіальної громади (ОТГ), і ця посада дає набагато більше владних повноважень. Але обирати на неї цього разу, прямо скажемо, не було з кого. Майже усі кандидати так чи інакше – представники проросійських партій, які, за своєю сутністю, є уламками "Партії регіонів". Проукраїнські сили, незважаючи на звільнення Слов'янська від "ДНР" і повернення міста до нормального життя, протягом шести років тут так і не розвинули свою діяльність.

Ось список кандидатів у мери Слов'янська. Проукраїнськими можна назвати хіба що, умовно, депутата міськради Ольгу Алтуніну, яка перебігла від "Самопомочі" до "Слуги народу", але нічим, як депутат, у місті не відзначилася. А також блогера-активіста Євгена Недосеку, який майже не вів ніякої політичної агітації (бо, вочевидь, не мав фінансової можливості) і просто загубився на фоні інших, тому і посів останнє шосте місце.

Проросійські ж партії, зокрема "Опозиційний блок", ОПЗЖ, "Наш край", часу не гаяли – не сходили з політичної арени і всіма засобами "засівали електоральний грунт" для подальших перемог. Тому результати виборів у Слов'янську – логічний наслідок того, що й мешканців війна нічого не навчила,  та й проукраїнські сили пасли задніх увесь цей час. 

Згідно з даними Слов'янської територіальної виборчої комісії, у місті буде другий тур мерських виборів в який вийшли Павло Придворов від ОПЗЖ – 30,61% голосів і чинний мер Вадим Лях від "Опоблоку", який набрав 30,02% голосів.

Що відомо про Вадима Ляха

Лях ще до обрання мером у 2015 році був депутатом-регіоналом у міськраді. Тій самій міськраді, депутати якої на сесії 28 квітня 2014 року обговорювали питання легалізації російських окупантів, проведення "референдуму "ДНР" і призначення "народного мера" В'ячеслава Пономарьова керівником виконкому. Через цю сесію судять заступника міського голови Слов'янська Віктора Воропаєва, звинувачуючи в посяганні на територіальну цілісність України і створенні терористичної організації. Ляху звинувачень вдалося уникнути, хоча, як пише "Радіо Свобода", під час суду прокурор процитував його слова на цій сесії: "Ставте на голосування. Хто за рішення виконкому – голосуємо, підтримуємо виконком". Також відома ситуація, коли Лях досить привітно тиснув руку Пономарьову та зустрічався з російським диверсантом Ігорем Гіркіним (Стрєлковим), який захопив місто і розстрілював мешканців.

Сам Лях пояснив, що зустрічався з Пономарьовим двічі нібито задля розподілу гуманітарки, а з Гіркіним нібито обговорював факти мародерства і "віджиму" бізнесу у місті.

Що відомо про Павла Придворова

Придворов – маловідома фігура на всеукраїнському рівні, але не менш цікава за Ляха. Це також колишній "регіонал" і тричі депутат міськради, працює головою правління Публічного акціонерного товариства "Слов’янський машинобудівний завод". Саме він після звільнення Слов'янська від "ДНР" був призначений в. о. мера, але був на посаді недовго – лише три місяці. Невідомо, як поводив себе Придворов на цій сесії 28 квітня 2014 року, але він казав виданню "Карачун", що виїхав 6 травня, а повернувся у липні, коли Слов'янськ вже було звільнено.

У 2015 році Придворов обрався депутатом міськради від "Опозиційного блоку", але згодом став позафракційним і цю політсилу залишив, перейшовши до ОПЗЖ. У міськраді займався земельними питаннями.

Неля Штепа – майбутній депутат міськради Слов'янська

Одіозна Неля Штепа від партії "Миру і розвитку" набрала 16,48% голосів, посівши третє місце і програвши мерські перегони. Але її політсила пройшла до міськради Слов'янська, тож Штепа, як перший номер у списку, стане депутатом. 

Поразку вона сприйняла болюче: 4536 – стільки місцевих мешканців проголосували за неї, незважаючи на те, що її досі судять за "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинило загибель людей".

Її колишні соратники напередодні виборів звинуватили її у зраді. Нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич казав, що її витягнули її з тюрми, а вона "влаштувала провокації". "Наша команда витягнула Нелю Штепу з в'язниці. Наталія Королевська частину свого життя присвятила, борючись за свободу Штепи. Королевська обходила всі київські кабінети заради того, щоб Штепа була на свободі.  Бойко і я брали участь в тих процесах, які дали їй можливість сьогодні бути з родиною. Я точно не очікував від неї, що вона дозволить собі такі провокації стосовно своїх колишніх однопартійців. Це демонстрація слабкості, низького морального духу і самооцінки", – сказав Шуфрич. Тож з ким Штепа співпрацюватиме у міськраді – незрозуміло.

Результати виборів у міськраду Слов'янська

За попередніми підсумками виборів в Слов'янську, в міськраду проходять шість партій. На першому місці ОПЗЖ (34,8%), на другому –  "Опозиційний блок" (15,06%), на третьому – "Слуга Народу" (14,97%), далі – "Мир і розвиток" (11,83%), "Наш край" (8,93%) та "Європейська Солідарність" (5,6%).

Остаточні дані з результатами виборів Територіальна виборча комісія має дати не пізніше 3 листопада.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme