"Людина з ліфта" і казакі з Ростова: Як піарилися на цьому тижні кандидати в нардепи від Донеччини

Результат довибрів на 50-му окрузі вважається прогнозованим, проте кандидати кожен на свій смак, використали останній передвиборчий тиждень для самопіару

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
"Людина з ліфта" і казакі з Ростова: Як…

Округ №50 (Покровськ, Добропілля, Мирноград) на Донеччині – один з двох, на яких найближчої неділі, 28 березня, відбудуться довибори до Верховної ради. На Прикарпатті місце по округу №87 звільнилось після того, як народний депутат від "Слуги народу" Зіновій Андрійович вирішив позбутись депутатства заради крісла мера Наддвірної, на Донеччині причиною довиборів та ж сама: обраний від "Опоблоку" Руслан Требушкін вирішив, що посада мера Покровська цікавіша за місце у Верховній Раді.

Попри те, що вибори ще не відбулись, їхній результат на 50-му окрузі вважається цілком прогнозованим: фаворитом був і лишається мер Добропілля і представник партії "Порядок" Андрій Аксьонов. Його передвиборча кампанія найактивніша і одразу видно, що отримати депутатську "корочку" йому з-поміж инших кандидатів хочеться найбільше.

Читайте також: 

Любителі Росії, маловідомий "слуга" і кандидатка "ЄС" під домашнім арештом: Хто іде в Раду від Донеччини

Людина, яка відкрила ліфт

Аксьонов – досить відомий персонаж місцевого політикуму. Симпатизує Росії, за свідченнями депутата Дмитра Лубинця має російський паспорт, який отримав в 2014-му (сам Аксьонов ці твердження спростував, а СБУ промовчало). В 2017-му нібито їздив в окупований Крим по підробних документах, через що отримав кримінальну справу, котра, як це часто буває в Україні, затягнулась і зовсім не заважає Аксьонову йти в головний законодавчий орган країни. Варто зазначити, що за даними ЗМІ, напередодні виборів Донецька обласна прокуратура "не знайшла" жодного кримінального провадження щодо Аксьонова.

Андрій Аксьонов відкриває ліфт

Це його друга спроба пройти до Ради у даному окрузі: в 2019-му він програв місце тому самому Трєбушкіну, якому депутатський мандат врешті виявився непотрібний. В останній передвиборчий тиждень Аксьонов нагадав про себе, урочисто відкривши… ліфт. Що, напевне, більш ніж красномовно свідчить і про рівень кандидата, і про його "порядки".

В Ростов, Вікторія

Ще одна відверто проросійська кандидатка – Вікторія Шилова, яка намагається прорватись до ВР від партії "Держава". Ця діячка політичного фронту – багато де була, але так ніде і не прижилась: ні в "Партії регіонів", ні "Соцпартії", ні у "радикалів" Ляшка. Примітно, що в у 2012 році її виключили з "регіонів" з досить-таки гучними підставами: використання адмінресурсу в особистих цілях, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, порушення партійної етики. Часта гостя на російських телеканалах, в Україні вона так же сміливо гне промосковську лінію і, наприклад, у передвиборчій програмі виступає за повернення шкіл з російською мовою навчання.

Передвиборча агітація у неї була досить небагата: невеличкі наліпки на стінах, якась імітація діяльності та заяви в соцмережах… Напередодні виборів вона таки трохи потрапила в інформпростір: користувач "Фейсбуку" Влад Мономах вивісив у себе на сторінці відео, на якому агітацію за Шилову роздає "ростовський козачок". Тож сумнівів, яку "Державу" представляє Шилова, особливо не виникає.

 

Адвокат, який не прийшов

Валентин Рибін, представник "партії Шарія". Його погляди зрозумілі не гірше, ніж погляди попередніх двох згаданих кандидатів: захистив колишніх "беркутівців", фігурантів справи "2 травня в Одесі", "деенерівського" бразильця-бойовика Рафаеля Лусваргі, співробітника російського ГРУ Олександра Александрова, керівника ГО "Офіцерський корпус" Віктора Рубана. Словом, адвокат усіх явних прибічників Росії. Рибін так же не приховує, що хоче захищати російську мову, у соцмережах радів анексії Криму, заперечував російську агресію на Донбасі.

Агітацію за себе він більше проводив в соцмережах та вживу, але сказати, що був при цьому присутній в інформпросторі, буде перебільшенням. Хоча в останній тиждень він в новинах таки промайнув – 24 березня не прийшов на засідання у справі колишнього начальника київського СБУ Олександра Щеголева, який обвинувачується в організації силового штурму Майдану, зокрема і зачистки в Будинку профспілок. За тиждень, 2 квітня, у Щеголева закінчується термін запобіжного заходу – особисте зобов'язання – тож суд продовжити його "не зміг".

Кандидат під домашнім арештом

Кандидатка від "Європейської солідарності", волонтерка, дитяча кардіохірургиня Юлія Кузьменко – одна з трьох обвинувачених, разом з музикантом Андрієм Антоненком та Яною Дугарь, у вбивстві журналіста Павла Шеремета, хоча у слідства майже нема цьому доказів. Вона перебуває під домашнім арештом, тож на місці проводити агітацію не може. Втім, Кузьменко в цьому допомагають однопартійці Олексій Гончаренко і Марія Іонова, а також волонтер з Харкова Олег Абрамічев. В Добропіллі є зовнішня агітація Кузьменко – білборди, брендовані мікроавтобуси. Що стосується пізнаваності в інформпросторі, то Кузьменко, в ньому, звісно ж, присутня, але аж ніяк не у зв'язку з виборами на 50-му окрузі, про які чимало з її прибічників, скоріше за все, навіть не знають.

Слуга у телевізорі

Голова Покровської РДА, кандидат від "Слуги народу" Андрій Бондаренко дуже старався про себе нагадати протягом виборчої кампанії: піарив у себе на фейсбуці президентське "Велике будівництво", їздив по будмайданчиках, лікарнях, школах і парках. Що вкотре свідчить, що бути чиновником – інформаційно цілком виграшно для кандидата: Бондаренко світиться на інформаційному порталі pokrovsk.news, у друкованій газеті "Маяк", у сюжетах місцевих телеканалів. Крім того, його рекламу можна побачити на білбордах та на YouTube. Чи допоможе це йому виграти вибори – навряд чи. Але принаймні для нарощування пізнаваності він ці вибори використав.

Читайте також: Березневі довибори в Раду: Хто виграє від сходження з дистанції Звіробій і Марчевського

Транзит з ОПЗЖ в "Батьківщину"

Лариса Ревва – місцевий політик "родом" з Партії регіонів, пів року тому була обрана депутатом Мирноградської міської ради від ОПЗЖ, але це не завадило ні їй, ні "Батьківщині" об'єднати зусилля, аби спробувати пройти до Верховної Ради.

Ревва – місцевий політик, з 1997 року вона тричі обиралася депутатом Мирноградської міськради, була секретарем міськради у 2003-му і навіть в.о. мера у 2009-2010. Незважаючи на своє біло-синє минуле, ця кандидатка не вагається з обіцянками боротись за досягнення європейських стандартів оплати праці та умов життя. Роль її на цих виборах незрозуміла навіть її виборцям, і перспективи, відповідно, туманні. В останній передвиборчий тиждень інформпростір не сколихнула, хоча, за свідченнями місцевих спостерігачів, активність перед виборами наростила.

Чотири кандидати і багато Масло

Щодо інших кандидатів, то їхні обсяги самопіару помітно менші, ніж у інформаційних лідерів. Хтось, як Антон Ровенський, сконцентрувався на просуванні своїх піар-дописів в інстаграмі, хтось, як Микола Головко, спробував використати ТікТок, Олександр Груздєв засвітився в одному відео з Шиловою, (що явно зіграло на користь останньої), хтось, як Юлія Гакова, провів кілька зустріей з виборцями.

Втім, окремо все ж варто виділити Надію Масло: кандидатка від "Опозиційного блоку" підійшла досить відповідально до кампанії, активно використовувала фейсбук, YouTube, мережу агітнаметів, друковану рекламу і навіть плакати на зупинках в Мирнограді. За кілька днів до виборів вона навіть встигла розізлити конкурентів з "ОПЗЖ", які заявили, що в її агітнаметах роздають газету з твердженням, начебто співголова ОПЗЖ Юрій Бойко закликає її підтримати на виборах, а це не правда.

ОПЗЖ обвинувачує Масло в фейках

 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme