Фестиваль робототехніки у Краматорську: Як школярі сконструювали "розумні будинки"

У школі №16 Краматорська відбувся перший фестиваль робототехніки, у якому взяли участь майже всі учні – від малюків до випускників

Фестиваль робототехніки у Краматорську:…

Ініціатором проведення фестивалю став викладач інформатики цієї школі Андрій Лук'яненко який до того ж є керівником дуже успішного кружка з робототехніки, повідомляє Depo.Донбас.

Під час заходу учні 9 та 10 класів змагалися у будівництві "розумних будинків". Кожна 4 команд побудувала модель будинку та оснастила його елементами автоматичного керування.

Наприклад, будинок побудований Русланом та Артемом має автоматичні двері, сигналізацію, систему автоматичного вмикання світла та справжній клімат контроль (у приміщенні вмикається вентиляція, коли температура підвищується вище певного значення).

Власні концепти будинків представили не лише хлопці, а й дівчата. При цьому, не зважаючи на більшу казковість будинку, вони були не менш автоматизованими.

За словами Лук'яненка, в основі такого будинку полягає достатньо простий набір плат та сенсорів загальною вартістю близько двох тисяч гривень.

"Цей комплект досить простий для складної автоматизації але вивчати елементарні процеси з його допомогою цілком можливо. Взагалі, побудова "розумного будинку" - дуже творче та цікаве завдання. Діти мали придумати, як використовувати певні сенсори, зібрати систему, провести якесь програмування. Купа тем була викладена у цікавій гральній формі", - розповідає вчитель.

Учні 7 класів мали розробити та створити новорічну комп'ютерну гру. Більшість школярів зупинилися на циклічних іграх, під час яких різноманітні звірята стрибають через ялинки чи збирають якісь ялинкові прикраси. Звісна річ, у порівнянні з сучасними реалістичними іграми виглядали вони дуже примітивно. Але не слід забувати, що розробляли їх 14-річні діти, а свого часу саме така примітивна іграшка підкорила всі офіси світу.

Крім того, у фестивалі брали участь учні 5 класів у новорічній естафеті роботів. Та навіть 4-класники, які виготовляли новорічні листівки з використанням комп'ютерної графіки.

Не натішиться на наявність активність школярів й директор школи Леонід Шевченко. За його словами, вони не лише підтримують цю активність, а й бажають з користю використовувати захоплення дітей. "В мене є бажання залучити наших дітлахів до автоматизації шкільних дзвінків чи навіть створити систему автоматичного керування освітленням", - розповідає директор школи.

За словами Лук'яненка, цей фестиваль не просто забавка чи частина навчального процесу, а ще й підготовка шкільної команди до цьогорічного всеукраїнського чемпіонату First Lego League.

"Минулого року ми потрапили відразу до фіналу. А цього року на цей захід подалась така кількість команд, що ми змушені будемо пройти через відбір", - розповідає викладач. За його словами, зараз в Україні такі кружки з робототехніки користуються великою популярністю – свої дуже потужні команди мають навіть невеличкі села, в яких одна чи дві школи.

Цього року змагання будуть присвячені воді. Учасники мають запрограмувати робота таким чином, щоб він виконав низку завдань на стандартному полі. За кожне завдання будуть нараховуватися бали. Зараз в учнів школи найскладніший етап – програмування роботів та налаштування цих програм.

Втім, поприяскраві заходи, у гуртка існує й величезна проблема – відсутність уваги та фінансування з боку міської влади. В багатомільйонному бюджеті міської освіти є кошти на ремонти, зарплати та навіть протигази для вчителів, але немає ресурсів на підтримку сучасного гуртка.

Мова йде навіть не про закупівлю коштовних роботів чи поїздки на закордонні змагання. Вчителі та батьки мають самостійно сплачувати навіть виготовлення спеціального поля для змагання роботів. Попри наявність у місті кількох величезних підприємств, що позиціонують себе як "сучасні та роботизовані", бажання підтримувати майбутню гордість міста виявила лише невеличка компанія, що спеціалізується на розробці сайтів.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme