Хто з ексрегіоналів і прихильників "русского міра" рветься у місцеву владу на Донбасі

З 2014 року щоразу на початку виборів відбувається одне й те саме - у владу на Донбасі рвуться ексрегіонали і поціновувачі "русского міра"

Хто з ексрегіоналів і прихильників "русс…

Так було і на місцевих виборах 2015 року і на парламентських. Цього разу у передвиборчий період також спливли всім відомі призвища. 

Старт офіційної реєстрації кандидатів - 15 вересня, але піаритися політики почали задовго до цієї дати.

Володимир Струк, місто Кремінна Луганська область

Призвище цього екс-регіонала, мабуть, відоме усім луганчанам і переселенцям, які залишили місто шість років тому. Струк в Луганську довгий час очолював селище Ювілейне, яке адміністративно підпорядковано місту, а також був депутатом Луганської міськради. У 2012 році він став нардепом від Партії регіонів, за нього агітувала група "Бутирка" на концерті в Луганську.

В 2014 Струк підтримав проросійський переворот в Луганську. Струк був тим, хто утворив у Ювілейному озброєний загін з афганців, він брав участь у засіданні на чолі з ватажком "ЛНР" Валерієм Болотовим, на якому вирішили без голосування призначити Болотова губернатором Луганської області і перепідпорядкувати йому всі силові структури.

Також Струк брав участь у проросійському мітингу в Луганську, де підтримав "референдум "ЛНР".

Тим не менш, після початку бойових дій і повної окупації Луганська, Струк з міста втік спочатку у Крим, а потім з'явився на українській території Луганщини у Сватовому. Проти Струка перше кримінальне провадження за фактами причетності  до участі у створенні "ЛНР" було відкрите ще у 2014 році. 

Друге кримінальне провадження за фактами вчинення Струком дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади відкрите вже у 2019 році. Але ніяких наслідків ці провадження для нього не мали, їх просто поховали, що дало йому шанс знову з узбіччя намагатися влізти у велику політику.

Струк пішов відомою для себе стежкою - почав будувати бювети у Сватовому, Старобільську і Кремінній (виборчій округ № 113), повторюючи свій досвід у селищі Ювілейне, де його бювети на кожному кроці. У Кремінній знаходиться бізнес Струка - пивзавод "Пінта", тож його інтерес саме до цієї частини Луганщини зрозуміла. 

Його спроба стати нардепом у 2019 році від округу 113 провалилася, хоча його передвиборча кампанія запам'яталася безкоштовною роздачею окулярів, оформленням підписки на місцеву пресу, організацією "дворових свят" та концертом Павла Зіброва.

Зараз же, напередодні міських виборів, він узявся виборювати голоси мешканців Кремінної з новою силою. Його іменний фонд роздавав мешканцям міста баночки з медом в обмін на персональні данні. За одну 300-грамову банку людина мала заповнити анкету, вказавши свої персональні дані, зокрема: прізвище, ім’я та по батькові, адресу проживання та номер мобільного телефону.

Фонд Струка перед виборами почав ремонтувати дороги і під'їзди, а також фінансово підтримувати спортсменів у Кремінній. За даними babel.ua, у Кремінну на автобусах люди Струка завозили людей з сусідніх селищ, щоб вони перереєструвалися та проголосували на місцевих виборах 25 жовтня, як мешканці міста. У розмові із правоохоронцями вони не приховували, що їх привезли для перереєстрації і голосування за Струка. За їхніми словами, за голос їм заплатили 150 гривень. Ще певну частину суми вони б отримали після голосування, але точний розмір другої винагороди їм невідомий.

Неля Штепа, Слов'янськ Донецька область

Штепу представляти взагалі нікому не потрібно. Її призвище вже майже стало прозивним. 

Штепу обвинувачують у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей) і ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України. Слухання справи розпочалося у 2014 році, але вироку немає і досі, бо справу різні суди кілька разів починали слухати з початку. 

За даними "Інформаційний спротив", Штепа підозрюється у вбивстві офіцера СБУ Геннадія Беліченко, яке було скоєно 13 квітня 2014 року поблизу селища Семенівка, що під Слов'янськом. Як зазначається у виписці з ЄРДР, співучасником Штепи був ні хто інший, як відомий російський окупант Ігор Гіркин, також називає себе Стрєлков.

Олександр Слав'янець\Facebook

Все це не заважає Штепі плекати надію знову стати мером Слов'янська і розвішувати по місту свою політичну рекламу.

Руслан Требушкин, Покровськ Донецька область

Требушкін – екс-мер Димитрова і екс-мер Покровська, а нині нардеп.

"Я вирішив балотуватися в голови Покровської об'єднаної громади на найближчих місцевих виборах. І йду на вибори з командою від Політичної партії "За майбутнє", - заявив нещодавно Требушкін.

На позачергових парламентських виборах у 2019 році Требушкін балотувався по одномандатному виборчому округу №50 від "Опозиційного блоку". Він виграв вибори і пройшов до Верховної Ради 9-го скликання, обійшовши свого найближчого конкурента мера Добропілля Андрія Аксьонова на 206 голосів.  Вибори були скандальними. 23 липня на проблемний округ у Покровську відправили гелікоптер зі спецпризначенцями. Як повідомлялося, ввечері 22 липня там сталися сутички між поліцією та мітингувальниками, які виступають проти фальсифікації виборів.

Після сутичок голову виборчої комісії забрала швидка.

Требушкін під час Революції Гідності був мером Димитрова і допомагав "Беркуту", збирав мітинги на підтримку влади Віктора Януковича.

Після обрання мером Покровська у 2015 році Требушкін склав декларацію, в якій не задекларував жодної квартири, будинка або ж орендованого житла. Згідно з декларацією Требушкін з дружиною і трьома дітьми живе просто неба, маючи батути, та автомобіль Skoda 2013 року випуску. У зв'язку з цим НАЗК провела перевірку і встановила, що Требушкін при складанні та поданні декларації за 2015 рік порушив вимоги пунктів 2, 3, 4, 5, 7, 8 та 9 частини першої статті 46 Закону України "Про запобігання корупції" та подав недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

18 листопада 2016 року прокуратура Донеччини відкрила щодо Требушкіна кримінальне провадження за статтею 366-1 за фактом декларування недостовірної інформації, а також ч. 2 ст. 368-2 Кримінального кодексу України за фактом незаконного збагачення. Требушкіну загрожувало позбавлення волі на термін від 2 до 5 років з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна. У 2016 році правоохоронці проводили обшуки у міськраді Покровська, а також у квартирі Требушкіна в Києві.

Мешканці Покровська закидали Требушкіну відсутність у місті, незацікавленість у справах міста, відсутність доріг та освітлення. У 2018 році Требушкін був відсутній на робочому місці півроку, його бачили у Києві. Він показав у декларації за 2017 рік, що вся нерухомість та бізнес записані на його дружину Вікторію, яка є мільйонеркою.

Наприкінці 2018 року прокуратура Дніпропетровської області закрила кримінальне провадження щодо Требушкіна. 

Ruslan Trebushkin\Facebook

Зараз він позиціонує себе як патріот України, навіть свою сторінку у Facebook веде українською.

Борис Колесніков, Костянтинівка Донецька область

Колесніков – один з донецьких регіоналів  старої гвардії з оточення Віктора Януковича, поборник визнання російської мови другою державною.  В 2004 році він був одним з організаторів сепаратистського з'їзду в Сіверськодонецьку, де закликав до створення південно-східної української держави в формі федеративної республіки зі столицею у Харкові. Через це його арештовували, але тодішня "помаранчева влада" справу про сепаратизм учасників з'їзду до кінця не довела, у підсумку вони всі опинилися на волі. А згодом повернулися у владні кабінети. 

Колесніков був нардепом від Партії регіонів, а також віце-прем'єр-міністром — міністром інфраструктури в уряді Миколи Азарова. А згодом керував підготовкою до Євро 2012 у Донецьку. 

На парламентських виборах він балатувався від традиційного для себе округу №49 (Костянтинівка, Дружківка, Покровський район) і запам'ятався спілкуванням з виборцями, які задавали йому питання.

"Ти на себе глянь. На себе глянь із боку. Ти на себе глянь. Який дармоїд. Рожа у фотографію вже не влазить. І сидиш мене вчиш… А як мені з тобою розмовляти? Тому що ти нахабний хам. Дармоїд та нероба", – казав на зустрічі з людьми Колесніков.

Борис Колесников/Facebook

Зараз Колесніков ще не заявляв, чи буде він балатуватися на посаду голови Костянтинівської ОТГ, але його фонд вже з розмахом працює, влаштовуючи концерт до Дня міста з українськими зірками, створюючи безкоштовну соціальну автошколу, вітаючи першокласників.

Ми перерахували лише чотири призвища, не виключно, що їх стане більше, коли кандидати почнуть офіційно реєструватися у ЦВК.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme